Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

BB_Yasmy, multumesc frumos si poop si eu!!!
Fete dragi, din pacate eu joi la 1 n-am cum sa ajung fiindca mie mi-e teama sa ies cu bebele in miezul zilei, e mult prea cald iar joi se anunta peste 30 grade la umbra, deci Dumnezeu cu mila ce-o fi la soare... Nu vreau sa se insoleze puiul, sunteti curajoase, se vede Stefy ca esti ciprioata si obinsuita cu mult soare
Noi de acum iesim dimineata pe la 8 cel tarziu 9 pana la 11-11.30 si seara la 7.30-8...

Pupici tuturor


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara fetele

Vad ca va pregatiti de marea intalneala, vreau si euuuuuuu oare gasesc sa imi iau bilet de avion pentru joi ? ahh ce-as veni, dar pasaportul piscoatei nu e gata inca, abia a depus Nick actele si poza vinerea ce a trecut, dureaza cam 2-3 saptamani cica abia astept sa ii fac pasaportul si apoi avem liber la plimbari a iesit asa scumpa in poza pentru pasaport, i-am facut-o pe 1 Iunie , la 2 luni fara o zi se uita fix in camera si cu creasta ridicata si cu buzita in jos , scumpa rau

Am spus dimineata ca revin dar nu am mai apucat, m-am pus sa ii dau la piscoata si dupa am adormit si eu , 10 min ca a avut grija piscoata sa se trezeasca , nu stiu ce a avut ca toata dimineata a fost foarte agitata cred ca a dormit prea multe ore legate azi noapte ? apoi mai pe la pranz am dormit o ora jumate, bine a mai prins .. apoi dupa nani am facut curat in camera aici la ea ca era cam prafuita am luat si lustruit fiecare coltisor si am aspirat toate jucariile si tot , acum e curat si pus la punct tot si in ordine, era cam dezordine si mult praf ca nu am apucat sa fac curat calueam de cand cu oboseala numai asa pe deasupra faceam si azi mi-am gasit timp sa iau sa fac de la a la z
Ma doare spatele rau de cateva zile , mai bine spus ma doare de vreo 2 saptamani , asa mai apasat ca el de durut ma doare mereu plus ca de la epidurala de la nastere mi s-au amplificat durerile nu stiu cum o fi mai tarziu ... dar simt ca nu prea bine Seara la baita si masaj , cat fac una alta, pana apuc sa ii pun pampersul si hainutele sunt gata anchilozata, ma tin de dulap si patut sa ma ridic dreapta mai fac pauza din cand in cand sa imi trag sufletul si/sau ma las pe cot intr-o parte si asa o imbrac si schimb asa rau am ajuns ... daca asa sunt acum la 30 ani, oare mai tarziu la 40-50 cum o sa fiu ?!? nici nu vreau sa ma gandesc

Sa va mai spun ca nu mai am lapte si cred ca il pierd, azi e a 3 zi deja de cand sanii mei sunt goi si moi ca niste sosete, pe cnacum cateva zile in urma imi curgeau si udam toate tricourile si pijamalele.. acum nu mai am mai deloc, trebuie de fiecare data sa ii dau din ambii snai sa suga si tot nu se satura ... i-am dat la ora 3 acum dupa amiaza lapte praf si din 120 cat i-am facut nu l-a baut nici pe jumate si plus ca mi-a vomitat continuu am pus-o la san desi nu aveam cine stie ce laptic in tziti, a molfait la una vreo juma de ora si a dormit dupa 30 min si s-a trezit vomitand , eu eram pe jos mancam si dontr-o data am auzit-o urland si fuga sus pe scari sa vad ce a patit ... acum e chicoteste si rade la jucarelele ei, dar nu stiu pana cand, cred ca pana i se pune pata si incepe a urla

Hai ca m-am plans destul, ma duc jos la bucatarie sa imi termin pranzul, la ora 5 jumate seara deh.. am facut curat si am stat dupa fundul piscoatei, abia acum reusesc sa mananc si eu ceva

Yasmi, multumesc de PM

O sa trec mai tarziu pe aici , pana atunci va doresc o seara buna

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

tot pe fuga..intre un aspirator si niste pene pe foc sa le bag la cupro cu branza..un fel de budinca
scriu cu asa repezicinune de nici tastele nu le vad

haideti mai fetelor vineri inte 11 -13..e mai pe racoare
ma gandesc la Mada ca ea vine din titan si la tine ca vii din chitila
eu zic ca 11 e ok..ne trezim pana atunci
si la intrarea princilapa la 13 e soare rau....Stefy si mada intrarea principala e vis a vis de piata moghioros e o terasa ...da uite ca imi scapa cum se numeste....
cami ms
off ca de cand era aici in spital le-am zis de tine ca stiam , ca mai zisesei tu..dar asa incapatanat e tipul asta..crede ca daca da cu banii in stanga si dreapta face ceva mai repede..toti ii spunem sa gandesca cu mintea nu cu inima...si sotul meu sufera enorm dar cu el parca nu ne mai intelegem..
asta era de pm..scz fetele off topicul

Ailed nu cred..asa ceva cica nu exista..titi sa nu fie buna
poate o doare burtica ca si ale noastre. anna si teea (alexina) fac sau faceau crizele astea de plans la masa
gata fug la treaba

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



eu nu pot vineri...:( atunci vine ubi din cipru. si mai devreme imi e greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi de afara, caldutra mare....
chiar, fetelor, iesiti tocmai in miezul zilei, este prea cald. iesiti si voi mai pe la 9 dimineata asa sau pe seara. o sa va topiti.

ailed nu este adevarat ca lapticul nu este bun. am mai zis, si a mea mai face asa cateodata, se agita, plange, se screme...este de la burtica, clar, apoi o linistesc si papa linistita.
deci nu cred ca lapticul este de vina la tine, ai rabdare, linisteste-o si sa vezi ca papa.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

BB_Yasmy, multumesc frumos si poop si eu!!!
Fete dragi, din pacate eu joi la 1 n-am cum sa ajung fiindca mie mi-e teama sa ies cu bebele in miezul zilei, e mult prea cald iar joi se anunta peste 30 grade la umbra, deci Dumnezeu cu mila ce-o fi la soare... Nu vreau sa se insoleze puiul, sunteti curajoase, se vede Stefy ca esti ciprioata si obinsuita cu mult soare
Noi de acum iesim dimineata pe la 8 cel tarziu 9 pana la 11-11.30 si seara la 7.30-8...

Pupici tuturor


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)



pt mine e racoare la 30 de grade!!!.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza chiar daca ai sanii moi laptic tot este. ai muls tu si nu mai iesea nimic? nu este neaparat sa fie sanii beton sa stii. si cu cat suge cu atat vine laptele, chiar simti cu vine. nu ai simtit niciodata?


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

tot pe fuga..intre un aspirator si niste pene pe foc sa le bag la cupro cu branza..un fel de budinca
scriu cu asa repezicinune de nici tastele nu le vad

haideti mai fetelor vineri inte 11 -13..e mai pe racoare
ma gandesc la Mada ca ea vine din titan si la tine ca vii din chitila
eu zic ca 11 e ok..ne trezim pana atunci
si la intrarea princilapa la 13 e soare rau....Stefy si mada intrarea principala e vis a vis de piata moghioros e o terasa ...da uite ca imi scapa cum se numeste....
cami ms
off ca de cand era aici in spital le-am zis de tine ca stiam , ca mai zisesei tu..dar asa incapatanat e tipul asta..crede ca daca da cu banii in stanga si dreapta face ceva mai repede..toti ii spunem sa gandesca cu mintea nu cu inima...si sotul meu sufera enorm dar cu el parca nu ne mai intelegem..
asta era de pm..scz fetele off topicul

Ailed nu cred..asa ceva cica nu exista..titi sa nu fie buna
poate o doare burtica ca si ale noastre. anna si teea (alexina) fac sau faceau crizele astea de plans la masa
gata fug la treaba

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Eu credeam ca intrarea principala este la mijlocul parcului la masinile care se tamponeaza, nu in capat la ceas...sorry...

Deci eu sunt de acord oricum hotarati...
scrish si Pisuc parca ar fi vrut si ele sa vina...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, merci de PM
Ailed, nici eu nu cred ca laptele poate sa nu fie ok...laptele e la fel, cred doar ca era mai agitata din cine stie ce motive...si al meu mai refuza...cand e f oosit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

deci???? unde?? cum??? cand????



Mergi la inceput