Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Fetelor multam frumos pt parerile legate de deochi. Nici eu nu stiu daca sa cred sau nu, dar m-am tot gandit... ce sa aiba. Mancase, era curat, nu-l durea burta. Statea linistit si deodata incepea sa urle mititelul. Nu vreau sa par asa paranoica, dar eu zic ca e totusi ceva "necurat". Faptul ca si voi ati mai patit-o imi intareste parerea.
Miki, Cami, i-am zis si eu Tatal Nostru de mai multe ori... pana mi s-a parut mie ca s-a mai linistit.
Ailed, pana la urma, oricat nu cred eu in superstitii, m-am hotarat sa ii pun si eu mereu ceva rosu pe el. Daca nu uit
Yasmi, nu prea credeam eu, dar uite ca dupa patania asta, cam cred . Ce spuneai tu de NAtiva? Am citit cam in diagonala? Ii dai Nativa lui Lucas? Ca daca e mai ieftin si ii merge bine, l-as incerca si eu.
Madutza, Somleac, Ally pt micutii crestinati.
Alexina si voua bafta la pregatirile pt botez si sa va iasa totul asa cum va doriti!

Am stat si noi pe afara vreo 2 ore jumate. Luca vad ca doarme in continuare, iar eu as vrea sa ma apuc sa ma vopsesc, dar are 3 ore si un pic de cand a mancat si n-am curaj sa incep procedura vopsit pana nu mananca iar, ca cine stie ce minune mai fac in par
Macar sa m-apuc de manichiura. Intelegeti voi... ma pregatesc pt venirea sotului

Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are 1 luna si 3 sapt!


parca am eu emotii ptr tine la venirea sotului....cred ca o sa fie fff emotionant. ce frumos! sa te faci mumoasa
imi permit sa-ti spun ca ai un sot fff curajos si e de apreciat!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi bb la 3 p.m.s-a sculat plangand si incerc sa o pun la titi urla si se inrosise , dupa jumate de ora de incercat orice i-am facut laptic si a papat 120 ml si acum gangureste fericita...iar tata mea dreapta e beton acum...nu mai e buna titi a mea?

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- Nativa e cumva mai dulce la gust decat NAN? cred ca terorista mica are gusturi....cand e ea in crize la biberon, daca ii bag ceai il bea super....laptele ba. azi vad ca e ok...dar nu mai zic nimic!
matusa-mea imi spunea azi ca ea a schimbat 6 feluri de lapte pana a gasit unu sa-i placa fetitei ei....se poate asa ceva??? e ok?


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

a aparut o alta reclama acum la nivea

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

azi bb la 3 p.m.s-a sculat plangand si incerc sa o pun la titi urla si se inrosise , dupa jumate de ora de incercat orice i-am facut laptic si a papat 120 ml si acum gangureste fericita...iar tata mea dreapta e beton acum...nu mai e buna titi a mea?

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Asa patesc si eu cateodata doar ca Vladutz nu vrea nimic din biberon. Poate oar cate o gura de ceai ca e mai dulce. Eu am pus urletele astea pe seama oboselii sau a durerilor de burtica. Daca il las in pace dupa ceva timp (30-60 min.) mananca cu aceeasi placere la san.

Apropo, fetelor, vreau si eu niste sfaturi despre cum sa il invat sa mai manance si cate un biberon. Lapte am suficient dar eu din septembrie ma intorc la servici si trebuie sa manace si biberon pana atunci. O sa incerc sa cumpar si alt model de biberon. Acum am Medela si Avent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, multam si poop back

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Noi am inceput sa muncim cu inversunare pentru intoarcerea de pe spate pe burta, pe partea stanga. Iese intoarcerea dar nu mai stim ce sa facem cu manuta de sub noi dupa ce ne intoarcem

Si, in alta ordine de idei, vineri avem, in sfarsit, programare la spital pentru frenotomie. Sunt curioasa cum o sa suga dupa interventie. Dr. mi-a zis ca o sa simt si eu ca va suge mult mai bine si nu va mai inghiti mult aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Vreau si eu parola noua pentru Picassa. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ralu, ideea e ca e urla rau si urla de foame, ca acum dupa bibe e vesela si happy

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

tot pe fuga..intre un aspirator si niste pene pe foc sa le bag la cupro cu branza..un fel de budinca
scriu cu asa repezicinune de nici tastele nu le vad

haideti mai fetelor vineri inte 11 -13..e mai pe racoare
ma gandesc la Mada ca ea vine din titan si la tine ca vii din chitila
eu zic ca 11 e ok..ne trezim pana atunci
si la intrarea princilapa la 13 e soare rau....Stefy si mada intrarea principala e vis a vis de piata moghioros e o terasa ...da uite ca imi scapa cum se numeste....
cami ms
off ca de cand era aici in spital le-am zis de tine ca stiam , ca mai zisesei tu..dar asa incapatanat e tipul asta..crede ca daca da cu banii in stanga si dreapta face ceva mai repede..toti ii spunem sa gandesca cu mintea nu cu inima...si sotul meu sufera enorm dar cu el parca nu ne mai intelegem..
asta era de pm..scz fetele off topicul

Ailed nu cred..asa ceva cica nu exista..titi sa nu fie buna
poate o doare burtica ca si ale noastre. anna si teea (alexina) fac sau faceau crizele astea de plans la masa
gata fug la treaba

Mergi la inceput