Puiuti de Randunici 2008!! (485)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Chiar ca era timpul de-un fresh, multam Alina
Azi de la 17 mergem iar la inot cu Pitica!...iar maine eu is cam ocupata, trebuie sa ajung in Buc.
Va

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
http://community.webshots.com/user/doinita_d?vhost=community

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neatza fetelor...

Mariana sarumana pt cafea. Ma bucur ca ai gasit deja rezolvare pt una din probleme. Esti o fire optimista... imi place. Sa-ti ajute Dumnezeu in continuare.


Nu cred ca mai intru la voi ca prea imi faceti pofta de concediu... si nu stiu daca apuc sa evadez undeva vara asta. Va invidiez (in sensul bun)... sa va bucurati de fiecare moment.


Mamica fericita de Mara si de David



Nyny, multumesc inca o data pentru incurajari ! Nici eu nu stiu daca o sa sa plec in vacanta dar...nu mi-am pierdut speranta...poate o sa reusesc sa-mi planific macar 3 zile la mare...vom vedea. Cand vor pleca randunicile o sa-mi inchipui ca sunt si eu la bagajele de mana ! Si uite asa o sa calatoresc fara sa ma coste nimic !
Ar fi bine sa fii in continuare alaturi de noi !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

buna ziua!
scuze de absenta, dar am avut cateva zile chiar pline si fara timp de a mai ajunge si la calculator. Si noi avem serbare pe 15, avem o poezioara cu soricelul Rontaila, si nici nu va inchipuiti ce iese din ea. Nu prea are nici un cuvintel pe care sa il pronumte corect, toate sunt stalcite, si cand o aud imi este atat de draga de nu va spun.
Sambata fata mea nu a avut de lucru si a intrebat-o pe Yari daca mergem anul asta la mare. Nu va spun ca in fiecare seara ii intreaba pe maicasa si pe taicasu cand pleaca mamaie la mare. Cred ca o sa mergem un weekend numai de dragul ei.
Si acum sa va povestesc ceva de anul trecut de la mare: s-a jucat ea cat s-a jucat prin apa, a obosit , noi am scos-o in prosop si am pus-o pe un sezlong . Si-a luat ea pozitia de nani si la un moment dat striga asa tare incat s-a auzit pe toata plaja" gata mamaie acu stinge lumina". tOATA LUMEA RADEA DE EA PE PLAJA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Sa stii ca ai dreptate.Fetelor va las un fresh de capsuni,piersici si nectarine si celor cu vicii un capuccino.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Viciu devenit capriciu ! Insfac capuccino si fug la munci!
Multumesc!

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

buna ziua!
scuze de absenta, dar am avut cateva zile chiar pline si fara timp de a mai ajunge si la calculator. Si noi avem serbare pe 15, avem o poezioara cu soricelul Rontaila, si nici nu va inchipuiti ce iese din ea. Nu prea are nici un cuvintel pe care sa il pronumte corect, toate sunt stalcite, si cand o aud imi este atat de draga de nu va spun.
Sambata fata mea nu a avut de lucru si a intrebat-o pe Yari daca mergem anul asta la mare. Nu va spun ca in fiecare seara ii intreaba pe maicasa si pe taicasu cand pleaca mamaie la mare. Cred ca o sa mergem un weekend numai de dragul ei.
Si acum sa va povestesc ceva de anul trecut de la mare: s-a jucat ea cat s-a jucat prin apa, a obosit , noi am scos-o in prosop si am pus-o pe un sezlong . Si-a luat ea pozitia de nani si la un moment dat striga asa tare incat s-a auzit pe toata plaja" gata mamaie acu stinge lumina". tOATA LUMEA RADEA DE EA PE PLAJA

stoian




Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neatza fetelor...

Mariana sarumana pt cafea. Ma bucur ca ai gasit deja rezolvare pt una din probleme. Esti o fire optimista... imi place. Sa-ti ajute Dumnezeu in continuare.


Nu cred ca mai intru la voi ca prea imi faceti pofta de concediu... si nu stiu daca apuc sa evadez undeva vara asta. Va invidiez (in sensul bun)... sa va bucurati de fiecare moment.


Mamica fericita de Mara si de David



Nyny, multumesc inca o data pentru incurajari ! Nici eu nu stiu daca o sa sa plec in vacanta dar...nu mi-am pierdut speranta...poate o sa reusesc sa-mi planific macar 3 zile la mare...vom vedea. Cand vor pleca randunicile o sa-mi inchipui ca sunt si eu la bagajele de mana ! Si uite asa o sa calatoresc fara sa ma coste nimic !
Ar fi bine sa fii in continuare alaturi de noi !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**




Glumeam... cum sa lipsesc de aici... n-am cum. Buna idee cu bagajul de mana, dar ce fac cu copiii?... ar trebui sa anexez si vreo 2 portofele...


Bai cum vine fresh-ul asta exact acum, dupa ce m-am ghiftuit bine. Sarumana Alina ...

Magdalena foarte tare Yari



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Doinita,am primit PM-ul,multam fain,ramane sa ne auzim,nu stiu daca ajung la Chei,singura cu bombele...sa vedem.Tinem legatura
Gagicihaideti la intalneala sambata.
La coafor urmeaza sa ma duc,la 16.30.La 14 plec cu Daria din Simeria sa-i fac un eco+EKG la Hunedoara,am progr.la 15.apoi tre sa fug la Deva sa fiu la 16 acolo.Sa vad daca ma incadrez,sper sa nu ma prinda radarul.Pe Iarinuta o las la vecina in curte,spersa nu faca scandal.
Ma duc sa le trezesc,sa le pregatesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare randunici !

Va doresc o dupa amiaza si o seara minunate !

Noi nu avem nimic special pe ziua de azi, plimbareala de dupa amiaza si programul de seara. Inainte o sa fac rapid o tocanita de vara cu carne de pasarica .

Doinita, dixtractie maxima Alexiei la balaceala ! Drum bun pentru maine!

Tatiana, multumim de invitatie ! As fi venit dar nu am "timp" ! Distractie placuta !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Gata,am gatat si eu de calcat,da..nu cred ca mai e cineva pe crenguta la ora asta

Doinita,randunoiului i-a venit o idee.Ia vezi tu cat e cazarea pe noapte la Milenium cu tot familionu? Eu+el+2 copchii?S-ar putea sa ne cazam si noi sambata noaptea,daca nu-i mai fileaza vreo lampa ceva,si nu-i mai vin alte idei.Voi stati pana duminica,nu?Ma tin tare pe pozitie si de data asta.Da-mi de stire daca afli ceva.
Randunici,cam putin ati ciripit azi.Am fost cu Daria la nea omu(dr.)si a zis ca Daria are un soi de pneumonie,ca se aude putin la plaman,cica de la o raceala netratata.Adevarul ca ultima data nu ne-a dat antib.,am crezut ca am scapat,dar nu afost asa.Si iata-ne din nou pe antibiotic.Am venit acasa si am bagat-o si pe Iarina 3 zile pe Azitrox de la mine putere.
La coafor,m-a ciopartit putin,dar stiti vorba aceea Las-o ma ca merge-asaNoroc ca nu pre sunt fitoasaIn rest,toate bune!
pt.toate randunicile.Ma duc sa bag neste fistic,ca mi-e pofta,randunoiu lucreaza,poate primesc si altceva...nu va ganditi la prostii,un masaj ceva,sa-mi mai indrepte oasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Pregatit si ...fara numar ! Poftiti de serviti!


Tatiana, insanatosire grabnica puiutelor !


Va doresc o zi racoroasa !



la munci ca am....multe de rezolvat !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput