Mamici si copii din Arges (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

fetelor, sotul meu, de vre-o 3 zile, ma tot bate la cap sa mergem la mare la sf lunii, dupa 23 pana pe 26 iunie, ca isi aranjeaza el niste libere, ca ar fi singura sansa sa ajungem anul asta si pe litoral etc...
de gura mea ar accepta sa luam si copiii, desi el ar vrea fara ei, ca nu am mai fost din oct doar noi 2 undeva (cand am fost pt o noapte la caciulata), si i s-a facut dor de tinerete (just the two of us).
nu stiu ce sa fac, ca nu prea stam in partie de asa ceva, tinand cont ca abia ne-am intors din concediu unde am "mancat" ceva banuti, si mai ales ca ne asteapta si o nunta pe 9 iulie.
voi ce ati face in locul meu?!

Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Eu in locul tau daca mi-ar ramane si doar banii de nunta as fugi

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

hello..eu cu nervi si stres la maxim!
pe 18-19 iunie avem si noi primul pas...n afaceri!he..he..
E la educatoare le duc cercei swarovski sau biju handmade.
Daca vreti cumva le vedeti pe facebook..fac reducere!

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca sa inteleg ca ma incurajezi sa ma duc?? cu copii sau fara? ce ai alege?
oricum vom merge cu copii in aug 12 zile la felix. am platit deja biletul. dar ma gandeam ca ar fi frumos sa vada si ei marea anul asta macar 3 zile. desi, si sa mergem doar noi 2 fara alte griji pe cap ar fi frumos. am merita si un mic sejur doar noi 2.
insa eu sunt mai mamoasa si nu prea imi vine sa plec nicaieri fara ei. am plecat in olanda fara ei, unde oricum nu puteam sa ii luam, si eu deja ma simt vinovata pana peste cap. desi sunt constienta ca acolo chiar nu puteau sa mearga pt ca era greu si pe avion cu ei si mai ales de vizitat. noi am mers enorm de mult pe jos sa vizitam toate locurile acelea, iar cu copii nu s-ar fi putut realiza asta in ruptul capului. insa constiinta nu ma lasa sa ii las si acum acasa, desi este doar pt 3 zile... of, greu de luat o decizie!
sorana imi plac tare mult bijuteriile, insa la mine nu s-ar potrivi pt ca nu le-am vazut purtand nimic in afara de cerceii de aur. insa asa, informativ cam la ce pret sunt colierele?

Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela fara. Poate reusiti sa mai mergeti vreo 3 zile la sf lui august in colo si cu ei...Oricum or sa mearga si ei in vacanta, iar cu raul lor de masina si distanta care e cred ca va fi greu pentru ei.
Sorana bafta. Mie mi-ar placea ceva din bijuterii pt mine, da acum e mare criza cu apartamentul. Cat despre doamne, nu le iau nimic ca nu e timp, incerc cu materie prima la plic, sau un pachet de cafea si flori.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca ai dreptate referitor la raul lor de masina. plus ca ne ducem pe cont propriu, nu se stie ce fel de conditii gasim... a adulti mai merge, dar pt copii trebuiesc conditii cat de cat. ma mai gandesc pana atunci, dar cred ca inclin sa mergem fara

Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Tot singuri votez si eu, mai ales ca mergeti pe nv. Ce-as mai merge si eu undeva, singura cu mariul din dotare, dar e mama satula tare de copiii, asa ca nu cred ca conving sa stea babysiter.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

RALU NICI EU NU AM CU CINE SA O LAS SI E UNA MACAR 2 ZILE...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Ai mei ar sta, dar mi-e si jena sa le mai cer, dupa ce ca suntem calare pe capul lor de atata vreme, plus ca au treburi prin gradina, iar cu Erica nu poti sa faci nimic, ca sta numai calare in brate, ca o maimuta.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca ai dreptate la faza cu raul de masina. e cam chin din punctul asta de vedere cu piticii mei. inclin sa ii las acasa...
vad ca si ralu ma incurajeaza. o fi stiind tu mai multe de ale tineretii valuri... si voi sunteti destul de plimbareti si dornici de distractie. parca tu povesteai ca sunteti un grup mare de prieteni din buc care va intalnici cat de des puteti, nu?
:) daca va fi vrema asta nu mai plec nicaieri!
mai, la mine nu se pune problema ca nu am cu cine sa ii las. atata timp cat soacra nu este plecata la tara, sau mama nu este plecata din localitate cu serv, nu au cum sa ma refuze si nici nu s-a pus vre-o data problema sa nu indraznesc sa apelez la ele. d-aia sunt bunici, sa stea cu nepotii atunci cand este nevoie. nu conteaza ce treburi au ele, nimic nu este mai important decat sa stea cu nepotii.
ralu si eu stau cu soacra, e drept ca soacra mea nu munceste in gradina ca parintii tai, ea este hipnotizata si dependenta de tv si de nu stiu ce emisiuni. iar mama dependenta de bucatarie, ii place sa gateasca de nu mai iese dintr-o bucatarie. insa cand le zic ca plecam undeva nu se pune problema sa nu indraznesc sa le zic, sau ele sa comenteze ceva ca nu poate din nu stiu ce motiv. nu are decat sa se descurce cu ceea ce si-a propus sa faca si cu copii pe cap! eu ca eu, dar sotul meu stiti cum le programeaza pe amandoua? mai mult el preia comanda si le "imbrobodeste" pe amandoua, pt ca tot el da startul la plecari/plimbari/distractii. daca ar fi dupa mine am pune ban pe ban si nu am mai pleca nicaieri aiurea...
pe tata sau socra-meu oricum nu pui baza ca nu se implica la nimic. nici macar sa aibe grija sa nu faca prostii mari sau sa se bata intre ei, ca de scos la plimbare sau sa se joace cu ei oricum nu au facut niciodata asta niciunul din ei niciodata. greul este pe bunicute. si atata timp cat nu au incotro... plecarea este asigurata!
pe mine insa nu ma lasa sufletul sa ii las acasa pt ca stiu ca pt ei ar fi distractie sa se plimbe, le place la hotel, sunt fascinati de ideea ca stai o per intr-o camera straina in care au stat altii inaintea lor, si dupa ei vor veni alti si alti oameni. sunt incantati de restaurante, de mesele aranjate, de farfurii si pahare multe pe masa etc. plus marea, ce drag le-ar fi de mare daca ar fi apa calda si curata...
oare o fi apa calda pe vremea asta? apropo de mare, chiar saptamana asta am vazut ca in mamaia marea este plina de alge! dezastruos pt turisti!


Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput