Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata!

Ce frumoase pozele de la intalnirea de la Cluj! Niste baietei minunati cu mamici pe masura! Paula tu esti bine mami, eu ma rusinez de kilele mele de cate ori va vad in poze. De ce credeti ca in pozele de la turci apare mai mult cupilul si cu tati?

Noi suntem blocate in casa pana vine tati ca a plecat cu cheile mele (si cu ale lui) de la casa, asa ca nu pot iesi. Ce l-am mai porcait la telefon... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

nu stiu cum facem cu intanirea de la munte... sunt cateva fete care pot doar la inceputul lui august, altele doar la sfarsit (mai multe, parca) si Adriana care nu poate in 10-25 august.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Maurice, trimis PM cu parola! acum mi-am amintit ca nu cred ca ti-a trimis nimeni PM, nu?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, pai la cat Lp a baut aseara, nu e de mirare ca nu a mai vrut acum de dimi... tot am calculat azi noapte, o fi fost vreo 330ml total in bibele vostru. al meu de cateva zile masa o are la 6-7 dimi, excelent, doar ca nu prea papa - acum de ex a papat doar 100lp. si aseara la 21 a papat 170lp. atat.

inca doarme... ca seara adoarme cam pe la 10, asa ca pana la 10 dimi e somnic.


pai cris, tocmai asta era problema, ca intre 5 si 7 am tot incercat solutii, ce sa-i dau in loc de lapte, ca ea VROIA!! si cand ii e foame, pai asta urla

inainte ii faceam 240 ml seara si nu ramanea nici o picatura, acum de 2 seri ii fac mai mult si il bea pe tot, dar nu se mai trezeste noaptea deloc. iar dimineata portia e de 210...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ainotna, eu iti voi zice antonia, nu stiu daca asa te cheama dar mi-e imposibil sa retin userul tau am vazut poza cu sasha, e un scump. cum e apa la mare? eu vin la sf saptamanii... dar ori raman mai mult, ori ma intorc tot asa pe la sf lunii. vin si cateva fete la mare, poate ne intalnim toate

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Noi la munte cum am zis vom fi deja in perioada 5-20 asa ca va asteptam sa va hotarati. . Chiar daca nu vom sta in acelasi loc, putem sa ne vedem in cursul zilei iar seara sa mergem unde avem noi cazare. Noi vom fi fie pe langa Sighisoara, fie la Bran, astept zilele astea niste confirmari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neataaaaaaaaaaaa

ma plictisesc :) copilu doarme..am socializat cu vecinucul, am beut cafeluta...mancare mai am din wk...de invatat nu am chef.
no, de aia avem nevoie de copii :):)
tanti face curat..vedeti, e greu si sa n-ai ocupatie..
in oras nu am ce sa fac..e cald..oricum cumparaturile nu-s punctul meu forte..asa mi-e o lene si ma obosesc..:):)
prietenele/cunostintele is la serviciu, deci n-am cu cine iesi la barfa..asa ca iacata-ma-s :)

paula, sa stii ca sotul ma tot bate la cap cu fetita :)

bai, la ce caldura era ieri..mi l-a adus sotu pe stefan in gradina cu blugi si bluza cu maneca lunga..ca el n-a gasit in tot dulapul ala un tricou si un pant. scurt..mai erau si ravasite cd am venit acasa..
si ii mai trebuie copii..hihihi..

in ultima vreme ne intelegem o idee mai bine, asta pt ca eu nu ma mai enervez/obosesc cu trebile casnice, ca le face tanti..iar el nu ma mai enerveaza cu statul pe calc, ca merge ba cu bicicleta, ba la filme..ne duce si in parcuri, chit ca e obosit de la bici..asta e, tre sa vina si cu noi, daca aci la cucuieti nu avem parc.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

paula, eu prima data cand m-am uitat la poze am vazut o rochie frumoasa, apoi niste sani maaari, apoi copii frumosi cu mamici la fel. ce cura iti mai trebuie?
oana, marius al tau mai vrea copii?

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

mara s-a trezit la 7 jumate si pt lapte si de tot. nu s-a mai trezit asa devreme de nu stiu cand. si eu eram cam teleghidata, ca am ajuns de la botez pe la 12, m-am sucit m-am invartit, m-am bagat in pat am adormit si a inceput sa sune telefonul. nasa lu fimea, nu reusea sa il duca pe barbasu acasa (de beat ) si l-a chemat pe marius sa il convinga :)) marius care era si el avion...

acum cred ca ma duc sa ma intind putin langa copil

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

nu stiu ce actualizari a instalat calc asta de dimineata, ca nu-mi mai recunosc paginile . nu mai gasesc nici refresh, nici nimic! noroc ca mi-a deschis ca de obicei paginile pe care le folosesc zilnic. vai de capul meu, ma omoara tehnologia asta! asa ca am luat tableta lui tati. acolo alta bataie de cap, toate is setate pe login automat si tre sa ies intai din conturile lui sa intru in ale mele. parca vad cand vine acasa ca ma blagosloveste

Isa n-a mai dormit, cum credeam eu... asa ca ma tot trage de picioare ca motanul a fugit de ea pe terasa, saracul! am noroc (de fapt, MOTANUL are noroc) ca nu zgarie si nu musca, dar nici nu mai fuge de ea. cainele in schimb atata mai latra pe terasa ca nu-l bagam si pe el in seama

se pare ca probl kk s-a rezolvat, oricare ar fi fost ea . acuma stau ca pe spini asteptand un semn de la nasa. aseara se plangea fata lor ca nu-si mai poate inchide un ochi, eu i-am pus o compresa ca ei n-o bagau niciunul in seama, in ideea ca o fi de la masea (are 8 ani si nici un dinte sanatos ). plangea saraca fara alinare. tarziu in noapte s-au gandit sa mearga cu ea la urgenta unde i-au pus diagnostic de PARALIZIE FACIALA si i-au pus un plasture pe ochi, azi a mers la pediatru de dimineata si astept cu sufletul la gura un telefon...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput