Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

rodi, e crescatoare. cand e in forma de C e descrescatoare. si cand e in forma de D e crescatoare. eu asa stiam...

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tu fete, io tot ma gandesc uneori cum poti sa pleci pur si simplu de pe forum, sa nu mai scrii, sa nu te mai intereseze, dupa ce ne-am inteles asa bine? (cel putin eu asa credeam). adica, am fost impreuna pe perioada sarcinii, cea mai faina perioada, am fost impreuna in momentele intense ale nasterii, ne consolam una pe alta in perioada cu colici, nopti nedormite, probleme alaptare, trecem impreuna prin perioada primilor dinti si apoi... ne suparam si plecam. Eu chiar credeam ca suntem prietene, desi virtuale, ce-i drept.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


lasa cris ca la odiseea nr 2 o stii ce si cum si nu o sa mai fii luata prin surprindere. Prea era totul roz si frumos aici. Chiar ma gandeam ce odisee norocoasa e de data asta! Asa am fost si eu surprinsa la odiseea Alexiei. Cristina sa vezi ca o sa mai fie surprize dupa ce fac bebeii 1 an, 1 an jumate..hai 2. Daca mai scriu 5 persoane e lucru mare. Asa e viata cu bune si rele!
Totusi e o odisee tare frumoasa asta si ma bucur sa va am alaturi! Eu sper sa ii treaca supararea Gabrielei si sa se intoarca!

Noi am avut numai probleme. Alexia mi-a facut faringoamigdalita si de duminica trecuta pana vineri am stat in stres cu febra, dureri de gat si mofturi cat cuprinde. Azi a avut serbare si a fost scufita rosie....minunata! Nectarie e bine. A facut azi primii doi pasi la baie singurel sa ajunga mai repede la cada cu apa. Mai repetam maine figura. Miercuri plecam la mare cu ajutorul Domnului!
Am vazut pozele cu delfinasii de la intalnire...frumosi si isteti! Unul si unul....poate om reusi si noi in Bucurestiul asta amarat sa ne vedem.... Ma duc la scufita ca N deja doarme...
Va imbratisez!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Larisa, pupam scufita rosie si voinicelul cu primii pasi!!! sa aveti drum bun si sa va simtiti bine la mare!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

:))) rodica, deci stiam bine. acum am vazut ce ai scris.
paula, asa zice maicamea. ca o sa fiu o bunica d'aia cu tatuaje si pierce'uri

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ainotna, te nimeresti la fix. poti, daca vrei, sa imi lasi nr tau pe privat, sau ti'l las eu pe al meu. cum vrei

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

ha ha ha
Pe la 8 ma duc sa culc copilul. Sotul imi zice ca pleaca sa faca miscare. Eu stau si-l astept sa pot face dus si el sforaie de zor in dormitor.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara dragelor,

ufff, ca toata ziua m-am chinuit sa recuperez ce ati scris zilele astea...asa ca vin si eu la spartul targului sa confirm ce intalneala frumoasa am avut ieri la Gradina Botanica Delfinasii sunt atat de scumpi, tot unul si unul Au socializat un pic, au papat, au dormit au mai si marait dar per ansamblu au fost foarte cuminiti si cred ca le-a priit iesirea. Mamicile noastre muresence sunt tare faine, parca ne cunoaste de cand lumea si m-am bucurat desigur, sa le revad si pe clujencele mele Trebuie sa recunosc ca Marius e un sot si tata asa cum il descria Oana, a avut rabdare sa asculte povestile a 5 femei si s-a descurcat bine si in rolul de baby-sitter cand ne-am dus sa cumparam inghetata Poze am facut doar cateva si sunt foarte asemanatoare cu ale Andreei asa ca nu le mai postez.
In concluzie, abia mi s-a deschis apetitul pentru intalniri, crispro, Ramona, Denisa (va nominalizez ca stiu ca sunteti mai aproape), si orice mamica si delfinas in trecere prin Cj va asteptam cu maaaaare drag!

Si sa va zic de nunta: a fost foarte frumos per ansamblu, petrecerea reusita, doar ca spre final ne cam lovise oboseala. Eu eram treaza de la 4:30 dimineata ca m-am dus la coafor, apoi toate plimbarile dupa nasi, miri, starea civila, biserica, restaurant au fost cam mult pentru o mamica ce nu se odihneste noaptea Victor a venit cu noi doar la restaurant (n-a mai apucat si la biserica fiindca a dormit mult) unde a stat pana dupa dansul mirilor, iar apoi s-a dus acasa cu mama. Nu l-am tinut mai mult ca era tare puternic aerul conditionat, era si muzica tare, fum de tigara. Cand primesc ceva poze va arat. Georgia ca te-ai gandit la mine.

Am vazut poze cu intalnirea de la Iasi, mamici frumoase si delfinasi superbi si cuminti l-am vazut pe Sasha de Ainotna si copiii frumosi ai Laurei
Felicit cu intarziere pe Florin de Rodi, sa traiasca multi ani fericiti alaturi de fetele lui frumoase!

La multe lunite delfinasilor sarbatoriti in ultimele zile!

Mai multe va scriu maine, merg in pat ca sunt racita cobza, si am asa o durere de cap... nu stiu cum am reusit, cred ca e a 5-a oara anul asta

Noapte buna delfinariu!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Mi s-a sters mesajul lung .

Rescriu pe scurt.
Racusor am ras cu larimi. Cand ne mai vedem?

Cu ce creme le dati anti tantari?

Cum le protejati genunchii?

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

ha ha ha
Pe la 8 ma duc sa culc copilul. Sotul imi zice ca pleaca sa faca miscare. Eu stau si-l astept sa pot face dus si el sforaie de zor in dormitor.


de Solnushka Natali - 13.07.2010


Hai ca asta-i tare!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

diana, tot pe scurt, si inchei pe ziua de azi

nu fol. creme de tantari, am plase la geamuri/usi.
pt genunchi cauta pant fff subtiri, 3/4.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput