Albinutele & bondarii de mar-apr '07 cresc (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Catalina

Eu am avut un week-end prolific, asa ca ma laud putin cu 2 poze:
Sambata Stafeta Tusnad
Duminica www.mediafaxfoto.ro/Preview.aspx?Id=4937268" target="_blank">Skoda Velo Challenge
Urmatorul concurs: www.marathon7500.ro/" target="_blank">7500 Bucegi. Mai vrea cineva sa vina?

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Felicitari Diana! Jos palaria!

Cand te antrenezi?
Iti doresc rezultate excelente si in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Cu intarziere si cu scuzele de rigoare ,
LA MULTI ANI ROXANICI !!
Si sanatate multa la copilasi muciosi !
Diana ,! Nu mai am cuvinte despre ce faci tu. Bravo.
Krissy, sarcina usoara in continuare. Frumoasa vacanta si frumoasa Sophia .
Marta, mai respira draga mea .
Noi raportam o Anastasia cu muci, febra, diaree...
Corabiile usor scufundate in continuare
Sa aveti o saptamana usoara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ROXIS, la multi ani, sa fii fericita!

sintem in pregatiri de serbare. zana cea buna. a scapat de varsat de vant, de luni a reinceput gradinita si de azi de nerintoarcem si la zumba dance.
in concluzie si pe scurt, totul e ok.

va pup, o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Sarut-mana fetele pentru comenatarii si urari, sunteti niste dragute! Intru repede sa va impartasesc si cateva "poze" cu bebe Philip, calde-caldute aici.

Va pup si mai revin,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 29+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Diana, da mai poti? am obosit doar citindtraseul maratonului din bucegi. bqfta in continuare


Krissy, grozave si superbe gradinile... si a ta si a mamei tale. mai mult mi_a placut a mamei tale acum cu irisii aia multicolori, dar pe a ta am admirat-o si asta primavara sau toamna....la tine am vazut echinaceea in gradina si mi-am luat si io....sa vad daca o iesi la mine ca io le pun in ghiveci intai si apoi mai vad unde transplantez.


bebe Philip parca are mutrita lu Sophia?!



Pis, bafta la serbare


Sanatate la copilasii bolnavi, sper sa nu fiti multi.



restul pe unde sunteti?


in concediu pe unde mergeti?

la noi prg obisnuit, horic inca mai are muci...rares cu gradi, dupa masa toata pe-afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

'Neatza!

Multi ani marilor sarbatorite din ultimele zile, Roxi si Bicky! Sa fiti sanatoase si voioase!

Noi suntem bine. Am programat operatia de polipi pe miercuri. Un gand bun si catre noi in ziua aia, please! Stiu ca nu e mare lucru, dar...

In rest ... Soacra-mea n-a mai plecat, dar astept cu nerabdare sa o faca. Intr-un fel e bine ca are Thea cu cine sa stea toata ziua pe afara, pe de alta parte.. ne-a cam dat vietile peste cap. Se face aproape o luna de cand e la noi, asa ca nu e de mirare ca sunt pe undeva prin butoi si nu am chef de nimic. Nici macar sa profit sa fac totul luna. Asta e, trecem noi si peste.

Concediu ... ne hotaraseram la mare, a noastra, evident, dar acum sa vedem, poate pt Thea o fi mai bine la Praid sau alta salina dupa operatia asta de polipi. Intrebam, vedem...

Va pup si va doresc tot ce e mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui elpower
Concediu ... ne hotaraseram la mare, a noastra, evident, dar acum sa vedem, poate pt Thea o fi mai bine la Praid sau alta salina dupa operatia asta de polipi. Intrebam, vedem...
Ela, succes cu operatia fetitei, sa fie cu bine si sanatate! Vreau sa iti sugerez eu un loc bun de vacanta... post-operatorie: am inteles ca Salina de la Ocnele Mari, in jud.Valcea, e exceptional amenajata, are inclusiv loc de joaca interior. Niste vecini de la Sb isi duc tot mereu copiii, se simt f bine acolo si sunt super-incantati de conditii. Exista si pensiuni in zona, zic ca merita sa te interesezi, uite www.salinaocnelemari.ro/" target="_blank">aici un link.

Roxi, Carmen, Andreea, Rein, merci de aprecieri, sunteti niste dragute! Da Roxi, gradina mamei e mai organizata si bibilita, la mine e mai salbatic si nu prea apuc sa o tin din scurt, noroc cu plantele perene care isi vad de treaba lor si revin in fiecare an, asta daca nu apuca sa le manace caprioarele! Echinaceea e f rezistenta in gradini si infloreste toata vara continuu, e ca o margareta mult mai prolifica si prezentabila.

Sanatate la toti bolnaviorii!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 30+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Aseara am ajuns la Scorpions abia pe la 8.30 am savurat fiecare secunda.
La primul bis au cantat si Wind of change, melodia nuntii mele, la care am plans cu lacrimi siroaie.
Asta si pentru ca eram sensibloasa, fusesem dupa amiaza la urgenta cu Calin, nu va spun ce diagnostic mi-au pus ca va ingroziti, medicul m-a mai linistit dupa ce am citit pe net spunand ca e o forma mai usoara. I-a dat un cocktail de medicamente pe branula ca el nu inghite siroape.
Am primit si eu antibiotic pastile 1 saptamana pentru ca am avut o criza cumplita de durere de oase si cap si frisoane, credeam ca nu o sa mai rezist fara nurofen ever.

Toate astea de la ce? de la CURENT. Am stat cu usi si geamuri deschise marti, cand a fost si vant de infoia perdeaua si ne-am bucurat de briza. Cine mai crede azi in curent? babele.
Ei bine pe noi ne-a terminat. Sunt nebuna si inconstienta ca i-am pus viata copilului in pericol, sper sa ii treaca totul fara urmari ca altfel va fi rau.

Aveti grija, la aerul conditionat din masina de asemenea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

rein ce diagnistic a avut Calin, io is din aia de nu crede in teoria curentului asa ca zi-mi sa ma minunez.

noi pe-acasa cu vremea asta minunata.

sanatate si bafta la serbari!

Mergi la inceput