Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

SAL, fetele!

LORICH, mama, mama, vai de tine! Si eu am tinut-o asa intr-un sah cu virusii de-mi venea sa mor la un moment dat! Trece... Vine alta... Trece. Hai, forta!!! Sanatate!

MIRELA,ma bucur ca sunteti mai bine.

SHINES, nu da cu fiola!

CATLINA, da, cam asa ceva e mini-oala sub presiune pt bebei.

DOLORESS, poate ca Dreptul nu te-a ajutat. Dar iti garantez eu ca nici romana n-ar fi facut-o! Felicitari pt premiul I la olimpiada... Si eu m-as apuca de psihologie... doar ca aici e invers: mi-e teama ca voi fi prea dezamagita ca nu invat nimic...

FLAGRANT, si eu fac asa cu prietenii. Ba mai mult, mi-e sila sa ies din casa, sa socializez, sa fiu dragutza si sa fac politeturi cu diversi... Ce eram eu ciufuta... dar acum nu mai vreau sa pierd nici macar un minut cu lucruri care nu-mi plac si pe care sa le fac din datorie, obligatii etc., etc. Si mai ales, nu mai sunt dispusa sa ascult oamenii debitind diverse... Acu`, ma amirii si mai tare: ca tu m-ai luminat ca de la virsta ni se trage... Si eu speram ca de la maternitate...

Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ROXX, eu am locuit la casa pina la 12-13 ani cind ne-a demolat. Apoi am trait la bloc, dar cu nostalgia casei pierdute. Cum am putut, am refacut acel paradis...
Dar nu-i chiar paradis: sunt multe lucruri bune, le stii. Dar: costuri mai mari. Sclav la curatenie, in casa si afara. Iarba trebuie tunsa saptaminal,udata f des, aleile maturate, copacii ingrijiti etc. Iarna, cind ninge, e jale. Lopatesti si cite o ora dimineata sa poti iesi cu masina din curte. Plus sa eliberezi putin aleile... Tot timpul e ceva de facut si niciodata nu termini.
Apoi, ce gasesc eu cel mai naspa: transportul! Sa vina o tanti la curatenie? Sau sa vada de copil? E chin... Sa te duci tu s-o iei si s-o duci? Pai pierzi juma de zi. Sa vina pe jos o ora? Cine vrea?
Apoi copilul: iti trebuie om s-o duca la gradi, s-o ia, s-o duca iar la tenis, s-o ia, s-o duca in parc - fata are nevoie de copii, nu se joaca singura in curte, s-o ia... Si eu stau in oras, la juma de ora de centru. Numai ca nu exista mijloc comun de tansport si esti dependent de masina. Trebuie sa-ti faci calcule f bine.

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Poze noi cu Darius pe blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

roxx, nasii nostrii locuiesc la casa pe langa bucuresti. E frumos dar e si f. greu intr-adevar:dus, luat copii scoala, gradinita,diverse activitati(inot, meditatii etc). Se pierde f. mult timp in trafic. Daca ai avea pe cineva care sa ii ia mai incolo, sa-i aduca ar fi ceva( un bunic/bunica cu carnet de condus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Buna dimi;

Carmen;orchideea infloreste si in continuare..tai crenguta aceea pana la frunze,o ti la lumina,nu acoperi vasul acela transparent caci asa ii place ei sa fie la lumina din cap pana in picioare..hiberneaza ea un pic dupa ce incepe iarasi infloritul la maxim!Eu am una de anul trecut si infloreste in continuu.

uite astae a mea

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta




e superba. orhideea e si la mine singura floare care nu mi-a murit. Si o am de 2 ani, o ud din ani in Paste, cand imi aduc aminte, am pus pe calorifer fierbinte si ea tot rezista si cand infloreste tot la fel se umple toata de flori si tin o gramada de timp. Recomand pt cele ca mine, carora le mor toate florile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mirela, poate poti sa te inspiri de la borcanelele alea de pe piata; ma gandesc ca ai mai putea sa le bagi brocolli, spanac in divere combinatii cu ce ai bagat deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Uf, ce viata grea! Simteam eu ca mi se coace ceva... Acum vre-o doua saptamani m-am trezit cu o chestie ciudata in gura. Mami se maimutarea pe langa mine, ca e "papa bun". Papa bun e lapticul, nu chestia aia portocalie botezata "morcov" . Acum vre-o saptamana, iat m-am treziut cu o ciudatenie in gura. Culoarea parea buna. Am incercat sa sug, dat n-a iesit nici un pic de lapte . Noroc ca n-a avut pretentia s-o mananc si pe aia. Cica "mar"... Am protestat zgomotos si am scapat.
Ieri, in schimb, mi s-au inecat corabiile. S-a apucat sa-mi bage in gura ceva... Am rabdat cateva lingurite, sa-i fac pe plac. Dupa care am inceput sa jelesc dupa lapticul meu. Ma gandesc si acum ca poate am gresit cand am mancat cele cateva lingurite de "banana", pentru ca azi mi-a dat una intreaga! (Am banana si in nas, si in urechi... daca nu se termina, aveam si in pamperson) Bine inteles ca dupa ce am lasat-o sa se joace cu nervii mei, m-am jucat eu cu nervii ei. Musai trebuia sa-mi recompenseze stradania cu un biberon. Si ce chiraituri pe sapte voci am tras pana l-am primit... Si dupa ce l-am primit!
Mai trageam de doua ori din biberon, mai trageam o chiuiala
Chiui si acum, asa cum am vazut-o eu pe Sonia in filmulet. Invat repede

Cu drag,
Darius

PS - Va multumesc pentru urari!







"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

buna fetelor!
tocmai ce ne-am intors de la plimbare(plecate noi de la 11), am fost si cu tati si cu bunicii si cu mami pe bicicleta!
da, ati inteles bine, ca o mama denaturata ce sunt, mi-am lasat cupilul in bratele bunicii ei materne si am incalecat repede pe sa...ironia sortii e ca nu stiu sa merg pe bicicleta...asa ca acuma inumar vanataile, zgarieturile, basicile din palma...dar am reusit sa merg pe o distanta de 3 m! iar pentru impiedicata de mine, asta e lucru foarte mare!
Maia a dormit la umbra pomilor din parc in continuu, s-a trezit cand ne-am intors acasa iar acuma e toata numai un ras si un chiuit!

v=am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Ms Magnetism.
Pai ghivecele au ele deja gauri facute.
cred ca le schimb pamantul (maine seara,ca nu am apucat in seara asta)..si le las o perioada sa vad daca mai fac musculite pe urma dau cu dracia aia.
scrie pe ea ca e ff toxica.
oricum,am doua plante de ap..maaaari,foarte frumoase,dar care sunt foarte toxice cica,seva lor este ff periculoasa.
nu stiu ce voi face cu ele cand incepe edu sa exploreze pentru ca nici nu le pot catara..

eee..astept sa ne mutam la casuta visata si le fac camera numai pentru ele



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Shine daca nu dai cu substanta nu rezolvi nimic, musculitele raman in radacini si intr-o saptamana e pamantul plin la loc. Nu are absolut nimic daca schimbi pamantul acum. Puricii aia din pamant se fac de la apa. Eu iau de obicei de la farmacia fitosanitara fiole si un praf, care se pun impreuna in apa si se uda florile, daca e cazul se stropesc si frunzele. E indicat sa folosesti manusi si o masca la gura si sa pui florile pe balcon cateva zile. In general scrie ca nu fac rau la vietatile cu sange cald, dar totusi. Mai ales ca ai bebel.

O data la 3 luni e bine sa le pui si betisoare din acelea de ingrasamant sau ce sunt, le merge ff bine. Se gasesc prin supermarketuri, rosii pt plante cu flori, verzi pt cele exotice.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

DARIUS, esti tare! Las` ca mai e timp sa incerci ciudateniile acelea de diverse culori...deocamdata murdareste body-urile, ca si-asa am eu impresia ca-ti ramin mici rapid...

RALUKARA, spor la biciclit!

TUUUUUUUUUUNDE! Ce poze-s halea pe cont2?

Eu ...prin casa, Ioana e in excurise la Bucuresti cu gradinita... dar si cu un parinte, adica, evidement, tac-so. Vad Gradina Zoologica (jalnic! eu nu-s de acod cu astfel de locuri... cel putin la pasari... ar putea la fel de senin sa le smulga aripile, le e totuna), apoi plimbare prin Herastrau cu vaporasul (ma rog, ea s-a tot plimbat cu vaporasul acela, in plus, eu nu gasesc nimic educativ in asta) si Circ (la circ la ora 2,3 cred ca e crunt si inuman si iresponsabil de cald). Eu circotesc, pentru ca gasesc ca toata plimbarea lor e un mare rahat...ca la gradinita nu invata nimic, decit poezii si cintece, nici din excursie nu va invata nimic, dar ii va placea, asa ca eu tac.

Aci e vint si eu-s cam plictisita si nervoasa... dar imi trece (sper).
Pup,
G

Mergi la inceput