Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

Da Roxx...de vreo saptamana jumate...doar piureurile de fructe...supa si celelalte le lasam pe mai incolo

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)


Felicitari!!!
sa va mearga bine, puiuta sa pape de toate



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

sar'naaaaa Simo....pana acu nu au fost probleme...e papacioasa...

stiu ca trebuia sa astept pana la 6 luni, dar am considerat ca un piure de fructe proaspat si plin de vitamine nu strica dupa 4 luni jumatate mai ales ca e vremea lor si poti sa le combini in voie.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

sar'naaaaa Simo....pana acu nu au fost probleme...e papacioasa...

stiu ca trebuia sa astept pana la 6 luni, dar am considerat ca un piure de fructe proaspat si plin de vitamine nu strica dupa 4 luni jumatate mai ales ca e vremea lor si poti sa le combini in voie.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)


nu-ti trebuie o justificare pentru asta.
fiecare face cum considera.
mai presus de ce spun cei din jur..de ce spune dr..de ce spune google..conteaza instinctul de mama.
tu stii ce e mai bine pentru copilul tau.

Bafta



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multu...sunt superincantata de cum reactioneaza piscotul la gusturi noi.

O noapte linistita fetele si un weekend cat mai placut va urez de pe acum...voi fi prin preajma si eu.

ma duc la baita

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Doloress, , ma simt onorata ! Desi inca nu mi-am aratat cea mai sarmanta parte a personalitatii mele pe forum .

Zodie? Hmmm.... ce par a fi?

Ce pot sa spun e ca nu-s leoaica, dar leii (tu inclusa ) m-au ajutat mult in aceasta sarcina si mi-au dat multa energie si putere ! Dar cui nu-i dau putere leii?

Intrebare si de la mine: ce pregatire ai?



Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

gabiv, jucarica de care povesteai, ca face aburi si piureuri este ceva de genul asta: http: //www .amazon.de/Philips-Avent-SCF870-20-Dampfgarer/dp/B002EIJTDK/ref=dp_cp_ob_by_title_0?

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ce vorbarete au fost fetili azi..

Andutza;multumesc..am cumparat capsule de luterna..au efect antiacid..sporesc si lactatia..incercam.Si am hotarat sa nu mai beau ceai pt lactatie..am baut 4 luni cate 3 l pe zi..nu prea se impaca cu ulcerul meu

Mirela;saracutul Robi..sumetrolim nu e tot un antibiotic?

Lori;felicitari pt hunny bunny!In ritmul asta aveti zambet de colgate in 6 luni..Pupici lui Robertpe degetelul curios.
Antibioticul nu l-am scos de la farmacie...am vreme.Asa vad ca merge si fara

Wudy;Sonic suge 8-10 minute si inca 10 se joaca cu tzatzele..se ascunde,ma pandeste de acolo..si e tot o poveste

Fragrant;si mie imi esti draga..auzi?asa am scris cu numele?..ma straduiesc si Eu

Pentru stimularea lactatiei am luat astazi Mami de la dacia plant..ceva tot ca nutrinatal numai mult mai concentrat..om vedea.
Incep cura peste cateva zile.In orice caz ,a doua noapte deja cand ma trezesc cu sanii beton..beton..ma rog de Soni;--plizz plizzz sugi un pic de la mami?

Catal_ina;wow..zici ca m-am vedetizat prin Bucuresti?..adevarul ca asa as bea un pahar de baylies rece rece..sau vin cu cola..moama!!ce sunt astea?am si uitat

Mario asta ma dispera..
Are vanatai,zgaibi,rani..din cap pana in picioare..se aventureaza cu bitza..fac infarct cand vine acasa urland de durere.Azi a ramas fara piele la genunchi...
Tuseste iarasi,si-a spart buza..are o buba mare pe acolo.Nu ma mir ca ma ia ulcerul tot mai des.
Aseara i-am spus ca s-a facut ff rau de cand s-a nascut Sonia.La care El'
-tu nici macar nu te uiti la mine de cand s-a nascut!-nu ma bagi in seama!...ASA REPROS?...am ramas ff marcat.
Azi cand a venit de la gradi mi-a zis ca nu fac nimic toata ziua numai stau pe laptop!
Mai..deci..aicia imi trag sufletul..stau maxim 10 minute,la o postare scurta,va mai citesc cand fierbe cioarba..zau!Smotrui toata ziua,le fac mancare/..il pup in cur pe fiecare in parte!
Oare unde am gresit?

pup si somnic usor va doresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Tunde ii bagi prea mult in seama, aici ai gresit

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

shines, nu stiu sa te ajut cu patuturile pliante ca nu avem din acela. sper sa reusesti sa il montezi.

mimo, he he, stiu cum e sa mai vrei sa mai fur o tura mica de somn...la noi de obicei merge daca o iau in pat cu mine si o mangai pe capsor si piept si mai dormim aman2 un pic

mayane cum merge brodatul?

madalina,lorich,andutza,wudy

ocsanica, hai ca o sa treaca repede perioada asta mai agitata si o sa ai iar o bebelina cumintica foc!

zikki sa stapanesti sanatoasa noul laptop! si sa ne scrii mult mult mult cu el!

fragrant eu zic ca se poate si cu bebe si cu casa plina de musafiri! e drept ca unii au strambat din nas cand au venit in vizita si eu sau sotul dispaream cu randul sa ne jucam cu Maia, sa o hranim, sa o schimbam! eu le-am zis scurt ca asa e viata mea acuma, cine inca vrea sa faca parte din ea trebuie sa inteleaga! 90 % au inteles, de restul nu imi pasa...oricum dupa parerile multora noi de felul nostru suntem plecati pe dunare....vizite maxim o data la 2 zile, iesiri in oras cu copilul dupa noi, plimbari dupa asfintit cu totul cu buburuza...remi, scrabble, monopoly...cafele, barfe, vorbe, filosofari...inca le facem pe toate...inca primim musafiri peste noapte, nasii vin in vizita cu toti cei 3 ogari pitici pe care ii au, iar eu nu sar deloc , ba chiar ma bucur ca vin cu ei...deci eu cred ca se poate! singurul lucru dupa care tanjesc e o iesire in club, care sa inceapa la 12 si sa se mai termine dimineata! e singurul lucru care s-a schimbat...dar la vara, dupa botez, o s-o reusim si pe asta!



gabiv m-ai lasat masca la povestea cu telefonul restituit! unii oameni sunt pur si simplu nesimtiti! cum sa te porti asa cu cineva care iti face un bine...stii vorba romanului cu facerea de bine...

tunde Soniuca bolnavioara, sa se faca repede bine! ce repede a sarit dr cu ospamox! pentru un rosu in gat, hop si antibioticul! foarte bine faci ca nu ii dai atat de repede!

mirela, off saracii motanei bolnaviori! si saraca de tine ...

monik, ma bucur ca ai iesit din butoiul cu melancolie si suparari! trecem noi peste toate, important e sa fim sanatosi si noi si copilasii! si mai da-o incolo de silueta, ca o sa ai timp si de asta! de-asta iti faci tu zile negre?

simis, nu ai de ce sa te simti mamico, denatiurata! important e ca iti iubesti copilul si ca petreci cat de mult timp se poate cu el!hai, fruntea sus! va fi mai usor pe zi ce trece!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am intrat si eu la spartul targukui. nu ma mai joc imi iau jucariile si plec

Mergi la inceput