Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi de pe afara, asa ma dor picioarele de cat am mers. bebelina este iar la tati in bratica, o doare burtica in fiecare seara vad, asa cate putin.

fetelor, va tot aud ca va intrebati daca va ajunge lapticul prntru bebe,ca mananca des... pai si a mea mai mananca des, asta inseamna ca nu-i ajunge lapticul? eu am sanii destul de plini mereu, in special dimineata si seara cand sunt bombe. in timpul zilei daca suge mai des nu sunt asa bombe. dar ziceti-mi si mie, cum va dati seama ca nu se satura?
si a mea se mai agita la san, da din picioruse si plange, dar in momentele alea da si parturi si se screme deci clar este burtica. o linistesc si apoi suge linistita. deci nici gand ca nu-i ajunge lapticul, nu?

strumphitza hai ca am pus poze numai cu Anastasia, na, ca tot ziceai tu.
ma bucur ca urlatica mica este bine dupa vaccin hai ca nu-i slaba, 5 kg la 2 luni este bine.

ssabrya cum adica sa n-o scoti din casa dupa vaccin? de ce? eu i-am facut si baie, nu mi-a zis sa nu-i fac. n-a avut nimic.
La multi ani! printesei dulci

alina06 ce bine a luat in greutate Luca. se face un fortos

lalely eu nu-i dau nimic pentru sughit. o pun la san si daca vrea bine, daca nu, o las asa si ii trece de la sine, nu-i dau nimic.

ally distractie placuta

alina.n multa sanatate. cum v-ati pricopsit cu asemenea raceala si tuse? aveti grija de voi si sa va faceti bine.

pe mine m-a durut gatul , mi-a trecut si acum am nasul infundat si imi curge o nara.oare ce remediu este pentru asta?

toate fetele.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ce faceti fetele?
am venit si noi de pe afara, asa ma dor picioarele de cat am mers. bebelina este iar la tati in bratica, o doare burtica in fiecare seara vad, asa cate putin.

fetelor, va tot aud ca va intrebati daca va ajunge lapticul prntru bebe,ca mananca des... pai si a mea mai mananca des, asta inseamna ca nu-i ajunge lapticul? eu am sanii destul de plini mereu, in special dimineata si seara cand sunt bombe. in timpul zilei daca suge mai des nu sunt asa bombe. dar ziceti-mi si mie, cum va dati seama ca nu se satura?
si a mea se mai agita la san, da din picioruse si plange, dar in momentele alea da si parturi si se screme deci clar este burtica. o linistesc si apoi suge linistita. deci nici gand ca nu-i ajunge lapticul, nu?

strumphitza hai ca am pus poze numai cu Anastasia, na, ca tot ziceai tu.
ma bucur ca urlatica mica este bine dupa vaccin hai ca nu-i slaba, 5 kg la 2 luni este bine.

ssabrya cum adica sa n-o scoti din casa dupa vaccin? de ce? eu i-am facut si baie, nu mi-a zis sa nu-i fac. n-a avut nimic.
La multi ani! printesei dulci

alina06 ce bine a luat in greutate Luca. se face un fortos

lalely eu nu-i dau nimic pentru sughit. o pun la san si daca vrea bine, daca nu, o las asa si ii trece de la sine, nu-i dau nimic.

ally distractie placuta

alina.n multa sanatate. cum v-ati pricopsit cu asemenea raceala si tuse? aveti grija de voi si sa va faceti bine.

pe mine m-a durut gatul , mi-a trecut si acum am nasul infundat si imi curge o nara.oare ce remediu este pentru asta?

toate fetele.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, nu e vorba numai de agitatie, ca agitata e deseori la san chair si cand am lapte..
eu imi dau seama pt ca pur si simplu storc cu toata puterea mea si nu mai picura nici o picatura iar ea arunca sanul si tipa..si asta se intampla dupa ce alternez sanii de vreo 3-4 ori, adica o pun la unul sa suga cu speranta sa se mai stranga ceva in celalalt cat timp suge si pe urma schimb ..si tot asa pana se enerveaza ca nu mai pica nimic..
cam asa e situatia..
daca ii simti cat de cat plini inseamna ca ai lapte, nu conteaza cat daca ea e satula si adoarme..eu cand n-am raman ca 2 sosete, lipesti piele [pe piele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

alina multa sanatate va doresc, imi pare rau de ce ati patit, laringita e si periculoasa din cate stiu eu..acum e bine bebe ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

are cineva carucior graco ? cum este , sunteti multumite de el ? vrea cumnatica mea sa-si ia si vroiam sa-i dau un sfat daca pot..
si carutul acela care il recomanda anaxena cum se numeste ? parca si-au luat mai multe fete, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hop si eu, dupa enorm de multa alergatura...de abia daca am dat pe acasa

am de recuperat multe pagini asa ca ma apuc sa citesc dar intre timp vroiam sa va pun o intrebare: la botez, merge pentru mine o rochie alba sau beige deschis? ca mie mi se pusese pata ca asa sa fie, doar ca mama mi a zis ca nu prea merge, ca mai bine ceva colorat...si culmea gasisem si rochita care sa imi placa dar pe beige deschis...

va , merg sa citesc din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hop si eu, dupa enorm de multa alergatura...de abia daca am dat pe acasa

am de recuperat multe pagini asa ca ma apuc sa citesc dar intre timp vroiam sa va pun o intrebare: la botez, merge pentru mine o rochie alba sau beige deschis? ca mie mi se pusese pata ca asa sa fie, doar ca mama mi a zis ca nu prea merge, ca mai bine ceva colorat...si culmea gasisem si rochita care sa imi placa dar pe beige deschis...

va , merg sa citesc din urma!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


si eu tot pe culorile astea mizez eu nu vad de ce nu, doar e ziua petrecerea..
chiar, tu ai fost prin m,agazine? ce-mi recomanzi? parca vad ca ma intorc maine fara nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

are cineva carucior graco ? cum este , sunteti multumite de el ? vrea cumnatica mea sa-si ia si vroiam sa-i dau un sfat daca pot..
si carutul acela care il recomanda anaxena cum se numeste ? parca si-au luat mai multe fete, nu ?

mami de 2 prichindei


am eu carut Graco si ma impac super bine cu el. e f stabil si comod.la al meu am si ceas si termometru si sunt f bine venite la plimbari. singura problema este ca nu vad copilul din fata, nu este din ala de se da manerul in mai multe pozitii. sper ca am explicat bine :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hop si eu, dupa enorm de multa alergatura...de abia daca am dat pe acasa

am de recuperat multe pagini asa ca ma apuc sa citesc dar intre timp vroiam sa va pun o intrebare: la botez, merge pentru mine o rochie alba sau beige deschis? ca mie mi se pusese pata ca asa sa fie, doar ca mama mi a zis ca nu prea merge, ca mai bine ceva colorat...si culmea gasisem si rochita care sa imi placa dar pe beige deschis...

va , merg sa citesc din urma!

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


nu vad de ce nu te-ai imbraca in alb sau bej...doar nu mergi la nunta. albul imi pare f cute ptr botez,pur asa

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

multumesc miki si alexina

miki am umblat prin mall baneasa, vazusem la zara 2 rochii foarte dragute, asta care mi-a placut mie si una fuchsia, cu fusta in forma de lalea suna ciudat dar chiar era draguta...am mai vazut 2 modele dragute la irina schroetter, pret in jur de 6 milioane, mi s-au parut insa cam scumpe pentru ce erau. si la guy laroche mai au cateva modele dar sar preturile de 10 mil si am zis ca nu cheltui chiar atat, mai ales ca mai am 2 nunti si la una sunt nasa imi pare rau ca s-a desfinat magazinul 1,2,3, eu de acolo imi luasem rochita de la cununia civila care imi placuse tare mult...maine mai dau o tura si prin plaza si oricum revin si la baneasa, ca nu am ajusn in peek... dar sincera sa fiu cred ca zara e salvarea au o gramada de rochite dragute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Buna seara mamici scumpe !!!
Nu am avut timp sa citesc nimic din urma pt ca au ajuns nasii si inca o familie si am fost ca si in priza .

La multe lunite pt puiutii nostrii iubiti care ieri au implinit 2 lunite(Pisuc, Strumpitz).

Nu am cand sa mai intru zilele astea si vreau sa va zic week. placut si frumos!!!

Va pup pe toate!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


distractie placuta la botez si sa aveti o crestinare frumoasa

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput