FIV Dr. ALBU DRAGOS 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

tehnica cu "vizualizatul" mi-a zis-o cineva acum muuulti ani cand luasem proportii si ma luptam cu fel de fel de cure si diete. nici atunci nu reuseam sa ma vad slaba. asa ca de azi incep exercitiile de imaginatie, cu mentiunea ca sunt suficient de cerebrala incat sa nu devina piticut pe creier si in caz de esec sa cad in butoiul cel mai alunecos.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

fetelor n am mai vb cu ea de o saptamana
ultima data era bine
sta in pat, nu misca un pai, se duce decat la baie si atat
in rest primeste totul in pat
puii misca
cred ca e in 21-22 de saptamani
o sa vb maine cu ea si va spun
pupici



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ca intrebarati de motani
Robi are febra nush cum a reusit performanta sa pescuiasca un virus si azi mi a facut febra destul de mare 38.9 avea pe la 2, pe la 6 juma avea 38.4, acum nush
dar dupa un supozitor intreg de novocalmin pare ok, transpirat dar ok

Razvi baleste de jale, mai nou face ploita cu mancare n gura, frasu stranuta cu gura plina
deci nu vreau sa stiti ce i pe mine dupa o masa de a lor

inca nu stam in fund, dar ne miscam in toate directiile
ii gasesc de a latul patului, cu picioarele scoase printre zabrelele patuturilor, pe sub aparatori

din astea, o sa vedeti voi

si aicimotanii mancaciosi e de saptamana trecuta
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mirela sunt mortali! Nu stiu cum te descurci, ca sunt intr-o continua agitatie!
Sa va traiasca "motaneii" si sa va bucurati de ei.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mirela e frumos sa te uiti la ei de pe margine, dar ma gandesc si la cat de greu iti este, mai ales acum ca unul este bolnavior. multa sanatate, sa aveti cat mai putine probleme cu ei si sa va bucurati din plin de fiecare clipa.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

NEATA!Doar ce am iesit de la dr ALBU,am foliculi de 15,63,endometrul 8,53,mi-a mai dat 2 fiole de menopur azi si maine,si duminica pregnilul ,iar luni inseminarea,Maripet daca vedm dublu luna asta testuletul ,vom avea conceputi copii in aceiasi zi,DOAMNE AJUTA SA FIE BINE!.

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Angelica, ce ma bucur pentru tine!
Ai vazut, iti faceai griji. Endometru este foarte bun, si fuliculii la fel. Cati ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

am aparut si eu
Ma bucur asa mult pt voi si abia astept sa vina si vremea mea. Eu abia sunt la stadiul de analize...asa ca mai am dar sper sa fiu norocoasa ca si voi Angelica si Maripet .
Plus ca nici menstruatia nu mai vine si daca nu vine nici sapt viitoare tb sa merg la ML.
Anastasia, sa ne povestesti cum a fost la doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Waw, Mirela
Stii ceva, mie mi se pare ca au inceput sa semene mult mult de tot.
Au ochii albastrii?
Lasa, nu te intrista cu febra, asa-s copii, o sa treca

Pestic, pupam fata scumpa!!!

Maripet si Angelica, sa va ajute D-zeu, sa va tineti si voi pruncii in brate.
Sunt alaturi de voi si va tin pumnii luni

Dragele mele, nu mai incercati sa va ganditi cum ar fi....
Pentru a reusi, depinde de 2 lucruri: partea fizica si cea psihica.
Pentru cea fizica, urmati cu sfintenie sfaturile medicului si de ce nu, anumite sfaturi intalnite pe net ( pentru a nu va reprosa nimic in cazul unui esec)
Pentru partea psihica: nu va ganditi la nimic.Pur si simplu plecati la drum cu optimism si relaxare, credeti in sansa voastra, dar totusi fiti pregatite pentru orice rezultat.
Stiti cat a contat la mine, psihicul?
Atunci cand te astepti mai putin, atunci se intampla....
Succes si noroc

28+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Maripet bineinteles ca eu am avut in cap alte intrebari restante din datile trecute ,si de foliculi nu am intrebat citi sunt ..........dar am retinut cind a zis ......."foliculi sunt ,dar mai trebuie sa creasca"
Fetelor am o burta de zici ca sunt in 4 luni ,dar parca am retinut de la voi ca este normal ,de la stimulare nu?
Nu stiu ,incerc sa imi frinnez toate emootiile ,sa ma detasez cit pot eu ..........sper sa si reusesc,cu DUMNEZEU INAINTE ,CUM O VREA EL .........!


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota

Mergi la inceput