FIV Dr. ALBU DRAGOS 32

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mailul il vad maine dimineata cand ajung la servici

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Am uitat sa specific ca nu vreau bani pe fiola de Menopur. O dau pentru ca este pacat sa nu o folosasca cineva.
Mai am o intrebare importanta. Congelarea embrionilor se poate plati doar pe 6 luni, sau te obliga pe un an? Nu am intrebat si suntem cam la limita cu banutii. Acum ne-am dat seama ca s-ar putea sa ne oblige pe un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

QiaoBing, unde anume stai? Eu stau pe la Billa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

la vreo 2 statii distanta de tine, ghencea

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pestic am inceput si eu de aseara naturistele. multumesc mult de informatii. am fact o eco si luna asta ovulez pe partea fara trompa, deci le iau relaxata. chiar daca exista o infiiiima sansa de captare laterala (adica sa capteze ovocitul trompa cealalata) nu cred ca o sa fiu tocmai eu de cartea recordurilor.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maripet

Am uitat sa specific ca nu vreau bani pe fiola de Menopur. O dau pentru ca este pacat sa nu o folosasca cineva.
Mai am o intrebare importanta. Congelarea embrionilor se poate plati doar pe 6 luni, sau te obliga pe un an? Nu am intrebat si suntem cam la limita cu banutii. Acum ne-am dat seama ca s-ar putea sa ne oblige pe un an.


Dragalasa mica, mariped, unde cum facem. Cred ca numai eu am ramas pe aici cu Menopur in schema, asa ca o voi cumpara eu. Nu are rost sa stai cu ea in frigider degeaba, INSA nu o iau decat cu banutii jos. Altfel, nu discut. Pentru ca si tu ai dat banutzi pe ea si nu ar fi corect...
Asta doar daca nu mai vede alta fata postarea ta si poate are nevoie de ea, dar nu are banutii...
Imi spui si ne vedem in functie de progr. amandurora, eu pe 8 incep Menopur


MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

pestic am inceput si eu de aseara naturistele. multumesc mult de informatii. am fact o eco si luna asta ovulez pe partea fara trompa, deci le iau relaxata. chiar daca exista o infiiiima sansa de captare laterala (adica sa capteze ovocitul trompa cealalata) nu cred ca o sa fiu tocmai eu de cartea recordurilor.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Bafta QiaoBing poate reusim si noi natural ... cine stie?
Eu sunt sub ocupatie sovietica ... si-s cam bleaga...
Maripet felicitari! Tine-o tot asa ... si vino cu gemenasi!
Anastasia abia astept sa ne imbatam pt burtica ta!
Corry pup fata si mai ales pe "Mugurel" si "Strugurel" ... nu fii geloasa, stii ca ei sunt preferatii mei

MEDICAMENTE: 2 FIOLE PUREGON 300 IU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pestic ramanem, cum sa nu !!! eu o sa incerc sa fac ceva nou, exercitii de vizualizare a rezultatului pe care mi-l doresc. in scurta mea sarcina de anul trecut mi-am dat seama la un moment dat ca eu nu reuseam sa ma imaginez cu burtica. pur si simplu nu reuseam sa ma "vad" asa. cand am avut eu revelatia asta sarcina deja se oprise, am aflat peste 2 zile. acum am de gand sa imi mobilizez psihicul sa lucreze si el din timp la "proiect".

mai ramane sa imi repar si sotul. de cand cu infectia pe sinusuri de la masea ia pastile cu pumnul si i-am scos naturistele ca sa nu interfereze, scria in unele prospecte ca e bine sa nu iei alte medicamente, nici macar cele din plante fara sa ai acceptul medicului, iar el nu a zis ca ii baga nevasta pe gat fel de fel (avea febra, are circumstante atenunate)

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

pestic ramanem, cum sa nu !!! eu o sa incerc sa fac ceva nou, exercitii de vizualizare a rezultatului pe care mi-l doresc. in scurta mea sarcina de anul trecut mi-am dat seama la un moment dat ca eu nu reuseam sa ma imaginez cu burtica. pur si simplu nu reuseam sa ma "vad" asa. cand am avut eu revelatia asta sarcina deja se oprise, am aflat peste 2 zile. acum am de gand sa imi mobilizez psihicul sa lucreze si el din timp la "proiect".

mai ramane sa imi repar si sotul. de cand cu infectia pe sinusuri de la masea ia pastile cu pumnul si i-am scos naturistele ca sa nu interfereze, scria in unele prospecte ca e bine sa nu iei alte medicamente, nici macar cele din plante fara sa ai acceptul medicului, iar el nu a zis ca ii baga nevasta pe gat fel de fel (avea febra, are circumstante atenunate)

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Sa stii ca aceeasi problema o am si eu ... nu reusesc sa ma imaginez insarcinata ...dar deloc!!

MEDICAMENTE: 2 FIOLE PUREGON 300 IU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

QiaoBing, Pestic,, aici toate suntem pe front si tot voi m-ati invatat si pe mine, mai noua decat voi pe forum, sa fiu optimista si va simt alaturi de mine si m-ati ajutat foarte mult, fiecare in parte
Asa ca, fruntea sus si sa ne imaginam cu burtici toate, ca altfel nu se poate!Si eu am inima cat un purice, dar incerc sa ma adun...
Si

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput