Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


La multi ani, tuturor celor care poarta numele Cuvioasei Maicii noastre Sofia!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Multumesc de aprecieri...nu sunt o buna naratoare dar am facut-o din tot sufletul.
pogonici vreau sa vad si eu fotografiileeeee...te roooog...
histamina felicitari pentru dintuci...cred ca esti extenuata, ca si Sebastian saracutul...cata durere.
Cu pupacelile subscriu, ca si eu il pup pe Rares( spre bucuria sotului ca a scapat el, ca sunt o maaaare pupacioasa)de-l zapacesc.Cred ca va fi doar afectiv si fericit, nu mamos.Dimineata il luam in pat intre noi si daca l-ai vedea cat e de fericit...imi pune manuta pe obraz ca o mangaiere, se intoarce la tati, apoi iar la mine si e tot un zambet dupa ce-l pupacim amandoi,unul pe un obraz, unul pe altul.E bulgarele nostru de aur...nu-mi mai doresc decat sanatate. Acum am realizat cat de goala si lipsita de sens era viata noastra inainte.Multumim Domnului ca acum il avem !
Livsy Bunul Dumnezeu are pentru fiecare dintre noi un plan. Sunt convinsa ca iti vei gasi jumatatea, linistea si implinirea cat de curand si cand nu te astepti. Ai un suflet bun si Dumnezeu iti va rasplati credinta!Nu mai fi trista,!

Eu mai am putin si explodez! Cand ma bucuram ca intru in concediu, m-au anuntat ca nu-mi pot acorda concediu de odihnape motiv ca mai este o colega in concediu si n-am avut programare.Eu personal cred ca e doar rautate si nimic mai mult.
Pai cum sa-mi fac programare daca nu stiam cand imi pot lua concediu de crestere copil? Oricum programarile sunt pana in septembrie, deci adio! concediu de odihna.Oricum sunt hotarata sa-mi i-au 2 ani, desi initial am zis ca la finele lui 2011 ma intorc la servici.Dar sunt satula de ei....de 17 ani lucrez in acest loc si am facut tot ce mi s-a cerut, desi de multe ori mi-am depasit competente si am facut lucruri care nu erau nici pe departe stipulate in fisa postului, dar se pare ca asa imi este rasplatita loialitatea.
Cand m-au anuntat la telefon am izbucnit in plans. Rares s-a uitat la mine mirat si m-a prins cu manutele si am realizat ca el e cel mai important lucru din viata mea, iar restul e desertaciune.
Ma rog sa le de-a Domnul bucurii si fericire ca poate asa scapa de rautate, invidie si frustrari.
, dar chiar nu am cu cine vorbi si pe voi va simt aproape!
si o zi excelenta....eu oricum sunt la servici!



Am o comoara: Rares- Nectarie!

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png
http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Hristos s-a Inaltat!

pinuta programare? Eu stiu ca se face cerere pt a-ti lua concediu.
Si, cum nu poti intra in CIC? Ca intelesesem ca iti iei concediu de odihna apoi intri in CIC
pogonici vreau sa vad si eu pozele.

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1307246400" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!

O Duminica placuta si linistita va doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Nu pot lua concediu de odihna! CIC cred ca sunt obligati sa-mi acorde!

Am o comoara: Rares- Nectarie!

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png
http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Primiti o imbratisare calda din partea mea? De multa vreme nu am mai trecut pe aici - desi uneori va citeam din umbra.
Livsy, draguta de tine...imi pare rau ca ai avut suparari, dar stiu sigur ca Dumnezeu le randuieste asa cum stie ca e cel mai bine pentru tine...Cand te-a lasat pe tine Maicuta Domnului?? Pe mine m-a impresionat postarea ta si cred cu tarie ca ai suflet curat, iar puterea rugaciunii o sa dea roade...

Off, daca am deschis vorba, eu ma simt tare vinovata ca nu ma rog asa cum trebuie...nu stiu, poate sarcina o fi de vina (obosesc repede, ma misc mai greu). Cand am citit despre sotul pinutei, asa mi-am bucurat sufletul!!!! Nu toti barbatii sunt asa, eu il tot imping pe sotul meu sa faca diverse lucruri (trebuie sa trag de el ca sa bea aghiazma dimineata si mereu uita!). Pinuta, sa te bucuri cat mai mult de familia minunata pe care o ai!

Pogonici, ce mai face fetita??

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

danuk cum sa nu primim o imbratisare? Cu mare drag, si noi te imbratisam( daca te mai cuprindem).
Cum adica nu te rogi cum trebuie? Nu exista asa ceva scumpa mea! Dumnezeu asculta rugaciunea fie ca e ea multa sau putina, dar sa fie din toata puterea fiintei. Important e ca-L porti in inima si in suflet, nu cate matanii faci si de cate rugaciuni spui.Cel putin asta e parera mea.
Mai ai putin pana la Marea intalnire! Sa vii sa ne povestesti si sa ne faci cunostinta cu puiutul tau dupa ce te refaci!
! si o nastere usoara!

Am o comoara: Rares- Nectarie!

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png
http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

pinuta, multumesc muuuuult!!! ..ai dreptate cu rugaciunea...dar voiam sa imi fac timp mai mult pentru "intalnirea zilnica cu Dumnezeu"..desi nu fac nimic toata ziua, seara - cand de obicei mai citeam cate un acatist - ma simt atat de obosita, incat totul se transforma intr-o "fusereala". Asa mi-e ciuda!!!!
Mi-a picat in mana o revista foarte buna, Familia Ortodoxa, sunt foarte incantata de ea, poate voi o stiti deja, sunt unele articole scrise dupa sufletul meu...
Va pup, cu drag!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

Hristos a inaltat.....

ce de activittae aici, noi ieri am avut prima iesire la iarba verde, padure....in familie marita.cu piticot la pachet......a fost superrrrrrrrrrr cuminte...
a fc nani in masina, acolo nani 2 ore iar la intoarcere la fel....


ce mai am bebe mareeee si cuminte......dar fffffffff energiccc de ma oboseste..vrea sa stea numai in picioruse si sa topaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

danuk nu merge linkul trimis catre revista.

Iata si www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1307332800" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

mai dar ce liniste e la noi..se vede ca a venit varaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput