Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***325***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf
La Circul Orlando(ala care a afost la "romanii au talent" dc stiti), el e directorul circului, a fost super 2 ore, cu pauza mica, ne-am distrat si chiar a fost super spectacol.(elefanti, zebre, camile, lame, cai, clovni, acrobati-super!)



Si a stat piticul cuminte? Am vazut si eu afisul si ma batea un gand,dar l-am alungat... ca nu cred ca sta cuminte...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Va spuneam ca Adela e pasionata de tot felul de cantecele, pe care ni le canta (in majoritate fara versuri), de dimineata ne-a uimit iremediabil: ne-a cantat gama. Cred ca a invatat-o de la gradinita, ca eu nu am capacitati de-astea... Bine... nu stie si "textul".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Hristos s-a Inaltat!...si pe aceasta cale.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Adevarat S-a inaltat... si pe calea asta :)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Va spuneam ca Adela e pasionata de tot felul de cantecele, pe care ni le canta (in majoritate fara versuri), de dimineata ne-a uimit iremediabil: ne-a cantat gama. Cred ca a invatat-o de la gradinita, ca eu nu am capacitati de-astea... Bine... nu stie si "textul".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


cred ca se pune de-o trupa de ghiocei.

Si aici e liber, ba s-a facut punte cu weekendul si e liber si maine.

Pupacim (si pe aceasta cale) sarbatoritele: OLI, ANAMARIAME si MANUELLA (scuze ca uitai ieri)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Apropo de cantecele, si fiu-meu mai canta, ba uneori si cu versuri (stalcite, evident), dar cel mai tare se pricepe la dat indicatii: "mami, canta gasca!", "mami, canta pianjenu'", "mami, canta Anelu"... Si eu ma execut

A, si azi a incasat prima lovitura de baiat... adica la ooo

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

v-am adus lectura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

fetelor, aveti un link la biblioteca virtuala a universitatii bucuresti? caut carti despre etimologia limbii romane si lingvistic#259; indoeuropeana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Chato, uite aici. Dar nu prea vei gasi ce cauti, fiindca nu prea sunt digitizate cartile respective.

http://ebooks.unibuc.ro/Filologie.htm
iar astea sunt carti mai vechi scanate:
http://www.unibuc.ro/CLASSICA/

Edit. Da-mi pm daca te intereseaza o problema anume, poate reusesc sa-ti trimit vreo carte sau sa-ti scanez/fotografiez ceva. Tre' sa fie musai in romana?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna seara dragelor
nu imi vine sa cred nici mie ca la ora asta sunt pe net
bine, mare mirare e ca am prins un laptop, unul e ocupat de tata si unul de fiu care adoarme doar pe concertele lui preferate, dar in seara asta a adormit in masina, asa ca am gasit pregatit langa patul lui si l-am agatat.

va multumesc mult pt gandurile bune

vitamina mea...ce sa faca...cum il stiti. merge si el la gradinita, e ultra super incantat, ba a ajuns graditinita metoda de shantaj..."daca nu te schimbi de tricoul ud racesti si nu ne mai primesc la gradi" si se executa intr-o secunda. e chiar fericit acolo, o sa pun maine poze pe facebook de acolo, sa il vedeti in elementul lui. a invatat o groaza de poiezii cu care imi face capul calendar
este cel mai mare fan AC/DC din lume. nu doarme decat cu Angus Young, are afishe si chitari pictate pe toti peretii, nu plecam nicaieri fara cel putin o chitara. si la gradinita il trimit cu un mp3player plin cu ac/dc ca sa il poata adormi fetele la pranz...habar nu am de unde i se trage, ca noi numai rockeri nu suntem. ma rog, eu ma bucur ca ii plac astea decat sa il aud cu hannah montana sau mai stiu eu ce porcarie la mare moda.

de frati-su nu pare neaparat extraordinar de incantat si nerabdator dar nici nu are vreo reactie tampita. e calm cand vorbim despre el, imi spune ca vrea sa il vada si el pe televizor pe bebele ala mic si sa il iau si pe el la doctor(o sa il iau la urmatoarea eco ca m-a tocat), imi explica cum o sa il punem in carucior...etc. el oricum e obishnuit cu ideea de bebelush de la verisoara lui cu care se poarta chiar f bine, o iubeste, ii aduce jucarii cand plange, este doar un pic gelos si daca stam prea mult cu ea in brate ne pune sa o dam jos, sau sa o ia altcineva in brate pana primeste si el nishte atentie de la respectivul.

in rest toate bune, ma toaca cu intrebarile: asta e de mancare mami? asta sunt eu in poza mami? apoi cu afirmatiile: masina lu' mama e galbena, masina lu tata e neagra, piatra asta e uda, paleta asta e murdara............continuuuuuuuuuuuuuucontinuuuuuu si cand efectiv nu mai are ce sa zica incepe sa imite cantatul la chitara. oricum,ideea e ca gurita nu ii tace nici macar o secunda decat cand doarme, si de multe ori chiar si prin somn mai turuie ceva scurt.

cand imi spuneau prietenii ca vorbesc groaznic de mult nu ii intelegem de ce par asa...exasperati cand spun asta. de cand cu fi-miu am inteles

cu poze ne gasiti pe facebook daca va e dor de noi(dar scrieti si un mesaj cu id-ul de forum ca nu stiu chiar pe toata lumea dupa numele real)

sper sa intru mai des macar sa va mai salut asa, sporadic

ah, LA MULTI ANI sarbatoritelor

hihihi si multumesc pt adaugarea in lista gravidelor hahhaha iar sunt intr-o lista de burtici cu dnp-ul langa nume...nu imi vine sa cred


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Chato, uite aici. Dar nu prea vei gasi ce cauti, fiindca nu prea sunt digitizate cartile respective.

http://ebooks.unibuc.ro/Filologie.htm
iar astea sunt carti mai vechi scanate:
http://www.unibuc.ro/CLASSICA/

Edit. Da-mi pm daca te intereseaza o problema anume, poate reusesc sa-ti trimit vreo carte sau sa-ti scanez/fotografiez ceva. Tre' sa fie musai in romana?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3


Monvas, tnx

Mi s-a pus pata deodata ca as vrea sa vad daca se poate face o simplificare a limbilor latine dupa ... latina :)
Adik daca latina e comuna, sa vad ce ramine distinct "altceva" la fiecare dintre limbile latine. Am impresia (si se poate sa fie doar o impresie) ca limbile s-au format si evoluat cam in ansamblu si ca difera doar dictia si forma lexicala (asa s-o zice? ) si ar fi citeva diferente nesemnificative :)
Adik, de fapt, am io impresia ca este o forma generica si apoi o "personalizare" a fiecarei limbi, dar ca nu ar fi diferente majore.

Mergi la inceput