Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ratusca, fierbi conopida si apoi o pasezi si pui peste ea iaurt cu branzica de casa si bagi la cuptor si sa vezi ce mai sufleu! tapetezi cratita cu nitel unt, lesini de bun ce e.

lorin, daca ai inceput diversificarea, scaunele pot varia in aceeasi zi la culoare/consistenta. daca nu sunt apoase, relax.

sugu, ai pus cartea cu retetele atunci pe adresa comuna de mail?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adi esti mortala mama
eu dupa 5 gafai de jale
zici ca s o locomotiva scapata de la revizie

pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

buna dimineata

va servesc o cafeluta, ca vad ca sunt prima pe ziua de azi

Adi, ma minunezi! eu nu sunt in stare sa fac nici un sfert din ce faci tu ! drept dovada, inca nu am trecut de 10 abdomene

scaunele "aiurea" sunt din cauza diversificarii, intr-adevar...dar la Miruna, mergand pe aprox acelasi program de diversificare, n-am avut nici un fel de probleme...copilul mic insa si-a propus sa-mi creeze emotii...mai testam

hai, trezirea barlog !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Elfica, cd ziceam hop ca am trecut parleazul, nu mai pot, cu durerile de dinti!Sunt zombie!!!de 2 zile refuza bibe, azi mergem la Medlife!


Si noi am fost la Cocor!

Fetele, nu incepem sa ne interesam de cresa/gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

... Ar merge si la mine, cand nu mananca Iulia, imi gasesc ceva de facut, sa treaca timpul util si pentru mine: o lingurita ei, 10 abdomene eu :) ...

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



... si uite-asa motivata (ambitionata) de Adipapazi si inspirata de Elfica, a iesit ceea ce puteti viziona la semnatura intitulat "abdomene"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Adi, clar esti o minune ! felicitari !!! In ce masura te ajuta acupunctura ?
Beatrice, multa bafta la doctor !
Legat de crese/ gradinite: eu am preferat sa o las pe Anastasia pana la 3 ani cu bona si apoi a mers la gradi. Asa as vrea sa procedez si cu Toma( sper sa nu ne lase bona balta mai devreme de 3 ani ).Pana la 3 ani sunt prea micuti, sistemul lor imunitar este in formare, nu sunt foarte interesati de alti copii si se joaca mai mult singuri ...mai copilaresc .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:


... si uite-asa motivata (ambitionata) de Adipapazi si inspirata de Elfica, a iesit ceea ce puteti viziona la semnatura intitulat "abdomene"


_

Mami de bursucel Alexandru-Daniel - 12 nov 2010 poze





esti mortala !!!
bebe pare mai interesat de abdomenele tale decat de lingurita
SPOR !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

fetelor cand aud ca bebei vostri papa cate 160 ml mi se par incredibil...scorpiuta papa cam 70 max 80 ml cereale si cam 50-60 ml legume...mi se pare ca batem pasul pe loc dar ce sa-i fac daca asa e ea

si intrebare:
1)voi cum ati facut... dupa ce ati introdus toate legume ati bagat si fructe... sau ati bagat cateva legume, mutat masa de legume la pranz si bagat fructe dimineata? ca nu stiu cum e bine

2) in iaurt seara pot sa pun cereale cu lapte(milupa) sau cereale simple?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

fetelor cand aud ca bebei vostri papa cate 160 ml mi se par incredibil...scorpiuta papa cam 70 max 80 ml cereale si cam 50-60 ml legume...mi se pare ca batem pasul pe loc dar ce sa-i fac daca asa e ea

si intrebare:
1)voi cum ati facut... dupa ce ati introdus toate legume ati bagat si fructe... sau ati bagat cateva legume, mutat masa de legume la pranz si bagat fructe dimineata? ca nu stiu cum e bine

2) in iaurt seara pot sa pun cereale cu lapte(milupa) sau cereale simple?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi



stai linistita ca nici Alex nu papa mai mult de 60-70 ml, adica a papat o data dublu 150 dar atat, o singura data!
eu nu i-am dat inca iaurt, papa dimineata fructe, la amiaza legume si seara cereale, la 7 luni o sa ii bag carnita si iaurtul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Ramo deci nu ati terminat de introdus toate legumele, dar ati bagat si fructele dimineata nu?

Mergi la inceput