Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Si eu is pe aici, de 2 ore treaza... Astept sa adoarma praslea...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

va servesc eu de dimineata

andrei s-a trezit pentru apica / mangaiat la 5.48 si nu am mai puutut adormi,asa ca mi-am facut cafea si mai invat pana la 7.30 cand trezirea finala, asta daca nu s-o mai foi si pana atunci.

i-am luat totusi cadou de 1 iunie aseara lui andrei, desi ziceam ca nu ii iua nimic niste cuburi de la Miniblue, pe care scrie ca sunt dupa 12 luni! nu sunt cine stie ce, dar mi s-a pus mie pata ca eu nu i-am luat cuburi din alea mari copilului

si azi poate primesc si eu cadoul de pe amazon pentru ziua lui

o zi minunata delfinariu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

neata'
Racusor multam de cafea!
Iar m-am trezit dimineata sa fac mancare si mie un somnnnnnnnnnnnnn.

Eu nu am apucat ieri sa iau ceva copilului dar azi am de gand sa ma duc la un mic shoping. O jucarie si un hanorac ca ii sunt toate mici si sa aiba unul asa mai de vara. Mi am luat bilet la tren spre Arad - spre dezamagirea mea nu sunt decat 2 trenuri de noapte unul la 6 seara si unul la 12 noaptea. Pana la urma am luat la cel de 12 noaptea, vagon dormit cu supliment single -240 lei. Uimitor de scump mi s-a parut. Acum deja ma gandesc ce sa iau la mine sa nu am prea multe bagaje. Ma gandeam sa iau si tarcu' ca se strange. Nu l pot tine toata ziua in brate si ma gandeam ca pun tarcu' in curte.
Fetele care stati la curte - ce fac bebeii in curte ????

Va pun si niste poze din luna mai https://picasaweb.google.com/andreih2010/Mai2011# .

La multi ani sarbatoritilor de astazi Andra-Maria, Clara-Maria si Andre Si Beatrice de beluistef!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Cu intarziere, ca ieri am uitat:
Teodora Raisa

Andra Maria de Mycya
Clara Maria de miha13gina
Andre de stefania_97

La multi ani, Beatrice de Beluistef!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Nu stiu cum am lasat mouse-ul la laptop, de a ajuns piticul si a tras laptop-ul cu totul . E dezmembrat, la inceput ecranul era negru, am crezut ca s-au rupt conexiunile intre monitor si laptop, dar vad ca, desi fileaza rau, s-a deschis.. Il inchid pana-l pierd de tot. Cred ca pana nu remediez pb nu pot intra.
Fetele din Iasi, maine la 10:30 in Copou? Daca apare ceva, luati nr meu din fisierul de date. Ca eu aproape sigur nu mai pot intra. Trimit repede, ca iar s-a facut negru .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Andra Maria,Clara Maria,Andre

Beatrice de Belu

Aseara a adormit Antonia in plansete...si ce plansete...dar totusi a dormit binisor...papa la 3 si la 7 si trezirea la 9

Ieri am fost si noi mai pe seara prin magazine daca tot ploua si i/am luat niste sandalute si cateva hainute...a facut show in magazine...tati o plimba de o manuta si ea vorbea si certa lumea...au ramas toti masca

Imaya Andrei al tau se face tot mai frumos

Si cum azi e Inaltarea...Hristos s/a Inaltat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Cu intarziere, ca ieri am uitat:
Teodora Raisa

Andra Maria de Mycya
Clara Maria de miha13gina
Andre de stefania_97

La multi ani, Beatrice de Beluistef!!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11


la multi ani si din partea noastra !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata delfinariu,

felicitam si noi delfinasii de ziua lor, cu intarziere ca aseara n-a mers netul. N-am facut nimic foarte special de 1 iunie, a venit mama, i-a adus o multime de baloane lui Victor, nici nu ma gandeam ca ii plac atata, le-a tarat toata ziua dupa el prin casa si se distra de minune

BTZ, imi pare rau ca te-ai suparat, sunt convinsa ca daca te gandesti mai bine o sa revii sa ne mai scrii despre voi. Eu nu sunt nici pe departe adepta forumurilor (si aici am citit luni de zile pana sa ma hotarasc sa scriu) dar mi-e foarte draga gasca asta de mamici inteligente si delfinasi frumosi...iar faptul ca referitor la orice subiect exista o multime de pareri e perfect normal. Mie imi place sa "aud" parerile voastre, ale medicilor, ma mai documentez si eu si in final iau o decizie. lui Paul sa se faca bine!

Victo, ce fain ati petrecut...tare imi place si mie Carturesti-ul. Abia astept sa fie si Victor mai mare sa ne putem bucura impreuna de 1 iunie.

I-am vazut pe Matei Antonia si Andrei de Imaya ...am zis eu ca avem delfinasi frumosi

Oana astept si eu sa ne zici planul pt. duminica, sper sa ajungem si noi, ca nunta e la Turda si vom ramane la ai mei peste noapte. Sper sa nu fie ceva petreceri si a doua zi, ca oricum nu stiu cum ar rezista Victor.

Rodi, abia astept surpriza

Andra Maria, Clara Maria si Andre!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna mamici frumoase!!!

mi-a fost dor de voi!mi-am cumparat in sfarsit un laptop ca celalalt s-a stricat de tot. nu am citit nimic.Nici nu stiu unde am ramas cu cititul.in orice caz muuulte capitole.
sper ca toate,toti delfinasii sunt bine si incerc macar rezumatele lui Cris sa le citesc!

noi suntem bine,mergem sambata la inot cu bebeii in ungaria,creestem,papam bine,am introdus pestele,ciresele,avem 9100 si 9300kg.mergem de manute,fugim in 4 labe.si DANSAM non stop(Mateo),iar Carla canta! ce mai! e nebunie la noi.

incerc sa citesc ceva si revin.
pupici la toate



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata dragelor!

noi ieri am tras o fuga pana in Cora, nebunie la jucarii, lume multa, carucioare, jucariile vraiste...na, ca la nebuni...n-am luat mare lucru, cate 2 jucarioare la fiecare, ca oricum au mai mult decat necesar...si multe carticele de povesti, ca era si la astea reducere 20%... aaa...si am luat multe prajituri bune bune ...asta asa, ca sa am motiv sa ma apuc de regim...

catalina, vacanta frumoasa va doresc! si asteptam muuuuuuulte poze...

denisa,bine ai revenit... distractie faina si voua...vrem pozeeee....

alice, noi folosim demult chilotei libero, mai intai i-am descoperit la Eric, iar la piciu ii dau de anul trecut...

crispro, ce faci draguta?

gabitzaaaaa!!! ia da-ne un semn ca nu mai esti suparici...

rodi, gata surpriza? hai ca m-ai facut curioasa...

imaya, eu le-am facut la copii un spatiu de joaca la ai mei in curte...le-am ingradit o bucata de gradina, am pus gazon si acolo le-am montat un tobogan, o groapa cu nisip, o trambulina, acu le-am luat si o casuta de gradina si urmeaza sa iau un leagan...noi asa ne petrecem afara la curte...aaa...si mai incolo pun si piscinuta cu apa...

l-am vazut pe Andrei ochi albastri si pe mamaruta dulce Antonia...

ilinca, sper sa veniti si voi la intalnire duminica...ar fi fain...

victo, voi ati fost la libraria din Iulius Mall?

no in sfarsit ne-am cumparat aer conditionat...sambata vin la montat...nu se mai putea altfel...vara trecuta am crezut ca mor de cald... chiar daca ap nostru e impartit in asa fel, incat dimineata e soare pe o parte, dupa masa pe cealalta...

revin!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput