Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

andreea, auzi, ia da-i tu Paulei bere CU alcool, ce-ai cu ea? care poate, poate..


sunteti de toata coma!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

cu FB...eu stiu ca daca un prieten de-al tau da like la o poza de a ta, apoi toti prietenii lui vad pozele tale si tot asa....nu stiu daca la fel se intampla si cu grupul privat! de asta m-am ferit eu sa pun poze pe FB cu Andrei...

si despre mail...tot de asta va sugeram la un moment dat sa schimbam parola, ca sa aiba acces doar mamicile active, chiar si cele mai putin active, dar care totusi sunt pe aici. dar nu vad motivele pentru care mamicile care au parasit forumul (gabita sper sa se intoarca, anne sper ca nu a vorbit serios) din motive de suparare sa mai aiba acces la datele noastre, la delfinasii nostri. avem numere de telefon acolo, date personale, poze cu comorile noastre...

acum sper sa nu fiu eu paranoia, sa nu imi iau multe rosii dar asta este parerea mea. crissy zicea la un moment dat ca schimbam parola, dar nu am mai modificat-o.

si daca o schimbam, sugerez sa nu o mai dam la toata lumea, ci doar persoanelor active sau celor care intra rar, dar le cunoastem bine si de multa vreme (carmen, denisa, larisa etc) care vor intra sa ne intrebe parola sigur daca vor avea nevoie. si daca sunt mamici care ne citesc din umbra, dar nu folosesc mailul comun, nu posteaza deloc pe forum, la fel, nu consider ca ar trebui sa aiba parola.

si sper din suflet ca acum sa nu supar pe nimeni cu postarea mea. dar atat timp cat grupul mamicilor s-a restrans, trebuie sa luam asta in considerare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Crissy, suna bine reteta cu conopida- asa o sa ii fac si eu, dar pun branza din asta normala, nu sarata.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


copilul meu nu mai prea mananca amestecaturile de legume asa cum o facea inainte...cred ca a descoperit ca mancarea poate fi gustoasa

am gasit o reteta de conopida cu carne in cartea de pe emailul comun

Crissy am scos deja carnea de la congelator...dar o sa incerc si retata ta


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

azi am progresat cu mihai..a baut 50 ml LP dim.
oana, eu ma gandesc ca mai am 3 saptamani pana plecam, sa vedem cum facem, cum progresam..main si dum. dim (fiind wk, nu sunt ocupata cu stefan) o sa ii dau direct bib, sa vad cat bea, dc e flamand.
oricum, merg tot la pensiuni asa ca imi e mai comod un pci cu spalatul biberonului. chiar si cu sterilizatul tetinei- in apa fiarta pe aragaz.

cum mama va veni singura de la braila, o pun pe ea sa care detergent, oala, burete, lighean (sa spal si rufe) :):)

sa pastram deocamdata suptul de seara, cd e asa de alint, adormit...mai vedem..poate ca incet incet cine vremea intarcatului.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Paula reusesti in fiecare zi sa ma binedispui cu postarile tale

Diana si Antonia are f.putin par

Oana ce cuminte sta el pe scaunel

Racusor sunt de acord cu tine referitor la schimbarea parolei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
acum sper sa nu fiu eu paranoia, sa nu imi iau multe rosii dar asta este parerea mea. crissy zicea la un moment dat ca schimbam parola, dar nu am mai modificat-o.


Nah ca am schimbat-o
Acu' asteptati sa v-o trimit
E provizorie, daca vi se pare grea o schimbam.

O sa trimit mail din contul delfinasilor cu noua parola. Putin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Mail comun- Racusor ai dreptate! Si eu sunt cam paranoia cu trafic de copii, hoti ce copii, pedofili... In plus eu am si cu ziaristii cate ceva dar asta e problema personala. Stiti ce usor e sa se gaseasca locatia de unde trimiteti mesajele pe forum cineva priceput la calculatoare? In plus scrieti o data ca sunteti singure acasa, sau ca se duce copilul afara cu bona si cine stie pe cine tenteaza.
De multe ori am vazut ca intra o mamica, dupa 2 postari vrea parola, dupa alte 3 dispare.
Ar mai fi o idee sa facem cont de mail nou mamicilor paranoice .

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissteo, . sunt bine, doar cu timpul stau mai prost. Azi am avut deja timp gramada la cate mesaje am scris.

Si noi cu aniversarile- vine ziua sotului, am zis ca nu facem tambalau, dar chemam 2 perechi de nasi, 3 perechi de fini, parinti, cumnati si 2 prieteni. iaca gramada. si de ziua copilului la fel. dar ambele le facem afara in curte, cu un aperitiv comandat, cu niste vinete cu maioneza, si gratare cat cuprinde. si ii comand sotului un tort, ca mi-e pofta de unul cu cioco si visine, insiropat bine.

Racusor, cu FB depinde mult de setari. exista posibilitatea sa nu vezi pozele cuiva, dar apoi daca un prieten comenteaza la acele poze, totusi le vezi. si exista varianta in care nu vezi nimic. am probat eu, am intrat cu alta adresa de fb sa vad pozele mele, si nu se vad. am incercat sa vizualizez comentariile unor prieteni la pozele mele, si nu merge. deci, e safe.

CU parola, si eu am zis, ca daca o schimbam, nu o dam tuturor prin Pm. Ci doar celor care cer. Ca doar mamicile care vad ca nu pot intra pe mail o sa intrebe aici ce s-a intamplat, de ce nu pot intra si daca s-a schimbat ceva.

Legat de papa, citeam intr-o revista ca de acum e vremea mofturilor, nu mai au nici rabdare sa stea la papa. Iar de la 1 la 2 ani vor pune in total 2.5-3 kg. nu mor ei de foame. Dar nici usor nu imi e cand vad ce nazuri face...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cand sa ma uit si eu la parul Antoniei (atenta) nu reuseam sa intru in contul comun . Asteptam Crissy! Buna idee!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:


buna ziua mamici dragi!!!

imi cer scuze pentru absenta am fost iar plecate de pe acasa si nu am avut timp nici sa citesc si nici sa va scriu

urez La multi anisori sabatoritilor de astazi,, ieri si toate zilele in care am absentat !!!

La multi ani mamica Pufescu!!! sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, fericire si impliniri.

noi suntem bine, astepam sa mai treaca inca 2 sapt si 2 zile sa plecam iar acasa unde, se pare ca Andruta mea ii va alerga pe bunici prin curte avem o saptamana de cand merge si singurica inca avem de exersat dar pasul cel mare la facut deja

miercuri am fost la control cu rinichiul si se pare ca problema e aceeasi, nu sa remediat deloc, in sept la urmatorul ecograf se va decide daca va trebui sa facem operatie ori nu oricum ma voi duce la mai multe clinici sa fiu sigura ca e singura optiune... nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva


nu am apucat sa citesc nimic din urma asa ca fug sa recuperez cat de cat .


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput