Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, 10 cu felicitari

Stiu ca demult, cineva s-a suparat ca nu i s-a raspuns. Atunci cand e o problema de viata si de moarte eu ingros, subliniez, schimb fontul numai sa sara in orchi. Imi place sa vad unde se termina o propozitie / fraza si unde incepe alta. Emoticoanele sunt bine-venite, ele intaresc mesajul transmis. Un text inghesuit e greu de citit si de inteles. Ioi, cred ca mi-e dor de scoala, ieri m-a sunat directoarea sa ma intrebe daca nu as fi dispusa sa ma duc la cuca macaii ca incep evaluarile la cl. 12 (competentele digitale) si nu au evaluatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Crissy, eu ce nota am? Daca nu spui 10, plec si va parasesc. Ba mai mult, imi fac eu forumul meu, singura, unde eu pun intrebari si eu imi raspund si imi dau si nota 10...




Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
Daca stie careva o reteta buna de sirop de zmeura... dau de baut in schimbul retetei. Mi-a adus socrul din Ardeal cred, eram gravi cu Elise, mama ce buna mai era. Cumparata de la poarta omului.




Citat:
citat din mesajul lui crissy77
Atunci cand e o problema de viata si de moarte eu ingros, subliniez, schimb fontul numai sa sara in orchi.






Stie careva o reteta buna de sirop de zmeura?. Stiu ca mai e pana apar, dar nu as vrea sa patesc ca ooana cu capsunile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissy, suna bine reteta cu conopida- asa o sa ii fac si eu, dar pun branza din asta normala, nu sarata.

Rodi, da, da, asa simbolic si eu. ma gandesc sa ii scriu pe ceva un mesaj frumos, in care sa ii spun ce mult il apreciem. si sa ii scriu ceva si in numele lui Vlad, care acum nu ii poate spune multe, dar il vad cum ii lucesc ochii si i se lumineaza toata fata cand il vede pe tata-so... si vreau sa stie tata-so cat e de important si el pt noi.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Ziua buna.
Rody, da vreau sa-ti trimit poza. Merge pm sau pe mail sau cum?

Ce sa zic, acum cand si eu un pic mai odihnita si apuc sa citesc si sa scriu cate ceva, nu stiu, sa zic de copii, sa zic de gramatica sau de editat frumos. Stiti cum e cand te simti cu musca pe caciula? Eu stiu ca nu apuc intotdeauna sa recitesc ce am scris si sa corectez greselile si nici frumos nu editez, asa ca cer iertare daca am scris atat de rau incat nu s-a putut citi. Voi incerca sa editez frumos, adevarul ca si mie imi place sa citesc mesaje scrise frumos, dar cum timpul/oboseala au fost stapanii mei in ultima vreme, nu am reusit mereu.
Consider ca ceea ce scriem e foarte important, atat pentru mamica scriitoare care se descarca sau cere sfatul sau impartaseste din experienta, cat si pentru mamicile cititoare. Sunteti minunate

Albert doarme toata noaptea de vreo 3 nopti, e foarte vesel si cuminte ziua daca stai si te joci cu el. Daca ai disparut din raza vizuala, chemarea la apel o face in cateva secunde. I-a trecut si viroza, a reinceput sa manance ca inainte de boala, a fost si la 1 Iunie cu fratiorul lui, se joaca impreuna de cateva zile, e mare distractie pe ei, Albert vorbeste si rade cu Teo cum nu o face nici cu mine nici cu tati. E mai mare dragul sa te uiti la ei.
Merg sa-l culc un pic, la 12.30 plecam sa-l luam pe Teo de la gradi.

Cripro, imi e dor de optimismul tau si de mesajele tale calde. Cum esti? Hai la Bucuresti o fuga sa te inveselesti, tu care ne-ai luminat zilele cu mesajele tale. Te imbratisam cu mareee drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

andreea, auzi, ia da-i tu Paulei bere CU alcool, ce-ai cu ea? care poate, poate..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Oana ce baietel mare ai!!! Of noi tot chelute suntem.Are mai putin par decat atunci cand s-a nascut si e mult mai blond, e spre auriu. Am facut poze la un studio de 1 iunie. Cand vin o sa pun cateva. Cine o vede imi spune ca e un baietel superb si/sau ma intreaba de ce am tuns copilul zero asa mic.
Conopida -Imi amintesc ca mama facea sufleu ceva cu conopida, ou, branza - mancam fierbinte si mult.... asa ca nu mai pun gura pe ea decat f rar si cruda.

Rody cate unul spus in gluma sau "for fun" nu deranjeaza dar repetitiile dese ... Stiu si eu ca in spaniola multe cuvinte sunt mai potrivite decat cele in romana dar ce sa facem daca ne-am nascut aici. Admir oamenii care pot separa bine lucrurile.
Cadou tati - rama faina ( ma gandesc chiar la una de argint - ati vazut pe undeva?) +
o poza dintre cele facute la studio - sper sa nu am surprize neplacute sa nu imi placa niciuna .

Cris - Rezumatele tale cred ca sunt cele mai citite meseje de pe Delfinasi! E trafic intens cand le publici.

Crissy - Merci de idee o sa incerc si eu sa pun capsunile in cutiute. Astept si coacazele, sper sa ii placa si ei. La cum suge lamaia nu cred ca vor fi probleme cu bobitele rosii si negre care va avea voie sa le bage in gurita! Chiar nu e pericol de inecare cu ele?

Paula -

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

buna dimineata, delfinariu

Rebeca,Alexandru,Giulia

mami Pufescu, sa ne traiesti multi ani fericiti, sa avem pe cine vana prin Bucuresti si sa citim cu drag si cu zambetul pe buze mesajele tale haioase

multumim de , giorgia


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)


la multi ani si din partea noastra!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissteo

Ziua buna.
Rody, da vreau sa-ti trimit poza. Merge pm sau pe mail sau cum?


ai PM

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva

Cadou tati - rama faina ( ma gandesc chiar la una de argint) + o poza dintre cele facute la studio - sper sa nu am surprize neplacute sa nu imi placa niciuna


la noi nu merge rama, ca acum 2 ani am primit eu una digitala de la el... si acum preturile pleaca de la 22 euro, atunci erau o caruta de bani

no, acuma tot cu banii am treaba! dar luna asta e teroare!! ca, pe langa tati (nu mai zic maine, cand vin colegii de munca, nasii etc desi am zis ca nu pregatesc nimic special decat un gratar, pana la urma cred ca tre sa ma mobilizez si sa fac cate ceva), mai sunt si aniversarile fetelor . si Maria vrea sa invite toti colegii de clasa, plus vecini si prieteni. deci, in casa nicicum n-am loc pentru ei (oricum vor veni jumatate, ca va fi vacanta atunci), cred ca tot la McD vom face... pe Isa nu stiu inca daca o sarbatorim la un loc de joaca pentru copii (nu se poate juca inca singura acolo, poate se plictiseste...) sau acasa, sau impreuna cu Maria (doar anul asta)... si dupa ce respiram adanc, vine ziua mea

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput