Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Neata! Eu astept sa se trezeasca maimutica. Iar ne dam programul de masa peste cap cu lapte la 9 si fructe abia la 1 . Ma duc sa-mi pun si eu de o cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Cristina, eu stiu ca niciun, nicio, etc...se scriu legat de vreo 5 ani, dar nici eu nu ma pot obisnui cu asta
Eu nu cred ca greselile de ortografie facute, sunt din nestiinta. Dupa atata timp de citit postari, sunt sigura ca greselile sunt facute din graba. Si eu fac, nu ma corectez si apoi mi-e lene sa editez, cu gandul ca ma intelegi voi...Numai mamici frumoase si destepte printre noi...
Diana, din partea mea ai o , pt diplomatie.
Si Raul a prins la o capsuna, la bunici, dar nu am de gand sa repet experienta. II dau cirese si gata.
La multi ani Rebeca, Alexandru, Giulia!!
La multi ani PUFESCU!!
Sa fii sanatoasa, fericita si vesela asa cum esti tu mereu!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Stiti ce voiam sa mai zic? Pt fetele care alapteaza...poate nu se termina laptele, doar se adapteaza cererii!!
Eu vad la Raul, ca de vreo 2 sapt bea mult mai putin lapte decat inainte...daca pana acum nu se intampla sa ramana lapte in sticluta ( bea cam 210 ml), acum rar mai depaseste 150 ml lapte.... Poate la fel e si al bbii vostri...Daca nu se trezesc noaptea de foame, eu zic ca se satura la san. Cel mai bine e sa intrebam un pediatru...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

Rebeca,Alexandru,Giulia

mami Pufescu, sa ne traiesti multi ani fericiti, sa avem pe cine vana prin Bucuresti si sa citim cu drag si cu zambetul pe buze mesajele tale haioase

multumim de , giorgia


Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

De cand am intarcat/o Antonia nu adoarme ziua daca nu ii dau inainte LP indiferent cat a mancat...deci noi mai avem in plus 2 mese de LP ziua...bine mancare tot putina mananca si cu mofturi


nici Isa nu adoarmea decat cu lp inainte. dar de cand are un somn ziua, ii pun in bibe supica sau apa. seara e ok ca e oricum ora de lp... peste noapte tot apa ii ofer daca se trezeste, de obicei insa cere si lp dupa apa (sau in loc de...). trebuie ea sa traga de 2 ori din bibe inainte sa adoarma, chiar daca, asa cum zici, abia a mancat...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

la frizeria de barbati

Rebeca,Alexandru,Giulia
Pufescu LA Multi Aniiiii mamico!

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva
NU am vrut sa pun zaha dar nu sunt multuminta de rezultat. Oricum am portionat si am congelat. Voi cum faceti provizii?

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)


eu vroiam sa pun putin gem...dar daca nu pui conservat atunci trebuie sa pui zahar nu stiu cum sa fac...cred ca atata o sa ma gandesc pana trec capsunile

Victo imi pare rau
ieri dimineata Matei a supt 200ml...cantarire facuta pe cantar de adulti deci nu e foarte exact...nu stiu daca am ajuns la 9 kg ...m-am decis plec fara LP si o sa gasesc eu pe acolo o cutie daca e musai biberonul insa il iau - 1 bucata si tot 1 bucata cana cu cioc + 2 lingurite si 2 recipiente avent...atat!
primit PM, trimis PM

Michelle am avut si eu dilema cu pernuta pentru cap...dar am vazut ca se vinde la accesorii

capsunile la congelator se flescaiesc de nu mai au nici un Dumnezeu ...am probat, dar se pot folosi la un shake

Racusoru problema cu cat de public e FB-ul mi-a dat si mie ceva bataie de cap...dar grupul nostru este inchis...vezi cate un lacatel in dreptul postarii din grup, care nu poate fi vazut decat de membrii
hai ca vad ca si Saddie a zis acelasi lucru

Cris2010 Topfer gasesti la Farmacia Dona

Matei nu s-a mai trezit noaptea sa pape....sper sa fi fost un incident izolat ...oricum nu se termina laptele in 2-3 zile


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Diana, din partea mea ai o , pt diplomatie.




Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
mi-a deschis Eladea apetitul si m-am apucat sa citesc forumul de acum un an , cand ne-am pus pe nascut!!! Apropo Eladea, ti-am spus inainte sa nasti ca te-am visat ca nasteai usor si mi-ai spus ca daca o sa fie asa, faci cinste!!! Ai nascut usor?


Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


haha...uite cum iti amintesti tu... pai da nu am zis ca a fost usor? bine, se putea sa fie mai rapid, ca doar eram la a doua, dar a fost usor, clar...

asa ca te astept la Cluj sa-ti fac cinste cu o bere FA sau cu un cocktail...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Neata

la frizeria de barbati


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






nu pot sa cred... deja ai abrbatel mami...in curand ii rade barba si mustata...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata mamici!

vreau sa insemnez noaptea trecuta in calendar... cred (zic cred pt ca ori eram eu rupta in doua, ori a fost adevarat) ca Filip nu s-a mai trezit azi noapte pt papa, doar dimineata cand era deja ceva lumina afara... sper sa fie doar inceputul perioadei de dormit un somn ca lumea...speeeeeeerrrr....

fug la tuns...ne auzim!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput