Licurici de ianuarie-februarie 2009 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Iulia, tu fata, pe unde umblati? ca n-ai mai dat pe aci... de un car de ani.
Criss, sanatate multa!!! sa treaca rapid febra.
sa v-o parasc pe donsoara Pupu asa, de ziua ei.. de 2 saptamani suntem la training de "cu chiloti" adica de 2 saptamani face de 6-8-10 ori pe zi pe dumneaei. cand e fleasca scoate pantaloni, chiloti, sosete si vine la tine. de obicei zambitoare . intr-o seara dupa ce pusesem deja la masina sarja de imputiciuni din ziua respectiva am mai gasit o pereche de soseste, fleasca.. in patul ei .. cred ca le lasase de amintire. dar tot insistam!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Pe-aici suntem, Rox, cam ocupati, dar am mai tras cu ochiul. In plus, mandra mea nu prea ma mai lasa sa lancezesc cu laptopul in fata...

Si eu i-am pus ieri chiloti Carlei, desi de-abia am convins-o, ca ea vroia tot "pempi". Anyway, i-am tot repetat sa-mi spuna cand o trece pipi, dar bineinteles ca mi-a zis doar in momentul cand ii siroia pe picior in jos...bine ca are nazuri de domnisoara, " ochie nu, futa da" (rochie nu, fusta da), "chicou ata nu bun, ala futi" (tricoul asta nu-i bun, ala cu fluturi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

iulia, da. Pe la 1 eram in fatza blocului, ea desena cu creta. "Asta este cifra doi, asta este un dinozaur, asta este lapte, asta este lapte cu bile, asta este mama, asta este tata..."

Tare ma bucur ca de vreo 3-4 zile nu a mai facut peste noapte pe ea.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Nadi imi spune dimineata programul de peste zi
"acuma Ioana si tati a gadaita, apoi mami a sivici, Dodo afaia, mege vede cateiu Make, cateiu Fifi, cateiu Jojo, mege a pac, nu joaca copii , papa, boame (doarme), apoi mege a Babu, vine Ioana, vine mami, megem acasa a noi"

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty
[ mege a pac, nu joaca copii ,


crima e!!!

Selene cum e laptele cu bile??? mor sa aflu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Haha, ce scumpa e Nadia!

Roxana, multa bafta la potty training. Vaz ca eu sunt tare "nepasatoare" la capitolul asta:)), tot zic de maine, de maine....astept poate il invata la gradinita:)) Copchilu stie cand face, cica I have a biiiig caca la fund, I need a clean diaper si vine cu scutecul curat la mine ca sa-l schimb. La gradi face la olita cam de 3-4 ori pe zi, acasa nu:))




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

la multi ani tuturor copiilor!

Ana e bine, ma'sa la fel.Obosita. Cu cat ma apropiu mai mult e DNP cu atat imi e mai groaza
noi suntem cu chiloti de ceva vreme, nu prea a mai avut accidente in ultima vreme, dar cum zicea Rox la inceput facea pe unde apuca...zicea mama pisu si pe cand ajungeam in wc era toata usa. NU va zic ca cel mai enervant e cand facea in fata WCului. Acum e mult mai bine.


Cu vorbitul...tot asa, ne socheaza, vorbeste la telefon f bine, e super curioasa...sau e platita de tac'su, de fiecare data cand ma aude vorbind la rtelfon vine si ma intreaba cu cine vorbesc...normal ca vrea si ea sa vorbeasca

O zi frumoasa sa aveti

Mama de Ana si 34+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu cred ca nu m-am esprimat bine... ea NU zice cand face . deci face, scoate alea de pe ea si la re.vedere la olita face rar spre deloc iar daca o intrebi daca face ceva raspunsul vesnic si raspicat e NU. asa ca... mai insistam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pai vezi? e mai avansata:)) nu mai pierde timpul cu vorba si trece direct la actiune, se dezbraca singura:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

porumbita e normal, asa am patit si eu si asa mi se pare si acum

Aalina foarte tare, mircea se uita la robotii aia

Naty, e foarte tare!!!

Pe mine ma termina Irina , nu mai pot, mai fetelor, e terorista rau de tot, plange mereu, stau cu ea numai in brate, ea ori rade cu gura pana la urechi ori plange. Fetele care au avut copii asa de agitati, imi spuneti si mie cand scap de perioada asta?ca nu ma rezist, o sa ma arunc pe geam curand. Ziua nu doarme mai mult de 20 de minute....ce naiba o avea.....nu stiu

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput