Buburuze de 2009 in actiune **16**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cand sa ma bag si eu oleaca la scris o vad pe fiica mea mica in monitor cu ochisorii ei mari ....parca ar vrea sa se trezeasca..parca ar mai dormi..nici ea nu stie...
Am vrut sa le scot afara la o mica plimbare dar nu a vrut Stefi...suntem in perioada cu NU in brate ...din nou...
Ieri pe seara am fost pe la magazin, si i-am luat si Barni, Petit Lu aici, ca nu mai avea..si ce frate ca ea vroia sa manance unul din magazin, noi ca nu-i dam, ea nu se lasa si incepe cu tipete, urlete, tavaleli pe jos prin magazin...asa am tinut-o pana acasa, isterie si nu i-am dat deloc ...decat duap ce a mancat cina a primit un barni..pai trebuei sa invete ca nu tot timpul e ca ea...
Nu stiu daca ai vostri va fac probleme la imbracat, am mai auzit copilasi care nu vor anumite haine dar a mea nu vrea sa o imbrac deloc si pace...ma alearga prin tot dormitorul ca sa nu o imbrac (noroc ca am pus portita la usa ca altfel mi-o lua si pe scari) ...si e alintata, razgaiata, neascultatoare, contra ...seamana cu masa, asa zice tacsu ..da parca eu nu am fost chiar asa

Cea maica e tot mai dulcica pe zi ce trece, rade, e ff energica, te cauta cu privirea..deja stie cand sa planga ca vrea atentie, cand are crampe.si e comica cand pune boticul daca ati vedea-o ...
Stefi o adora si ii mai scapa si cate una, dar in schimb ii tot da drumul la carusel de m-a innebunit pe mine .. deh are grija de surioara ei... care acum serveste masa

Stefi imi face pipi tot mai rar si putin..adica are pauze lungi intre olite si doar putin face....oare sa ma ingrijorez?...poate si ptr ca nu-mi mai bea lapte mult...ca de cand cu incidentul din masina evit sa-i mai dau des si mult lapte ...

mai revin eu...


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:



Am intrat fuguta de la o vecina sa va salut si sa va pupic.
Mai intru peste doua zile cand ajung pentru o zi-doua la mine acasa. De citit va citesc de pe telefon,dar nu ma pot loga . Va puuuup. Nu am de cotizat ,nu?

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 26+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetele si de la noi!

La multi ani tuturos buburuzelor care au facut 2 ani!Relusha,va pup,sa-ti traiasca baietelul!

EMA,,imi pare tare rau,tu ai grija de tine si copil,si mai urmareste ce mai zice el.

ADINA,,eu m-as duce la munca,si copilul la cresa,iar seara sa va ocupati amandoi de el,imi dau seama ca tare greu o fi cu mama scorpie in casa.

Si v-am citit,si va pup pe toate,
Mady,eu nu am ajuns la Cocor (si nici nu stiu ce trebuie sa-ti trimit,ca am erori la picasa),
PICKY,ce scumpa trebuie sa fie Stefi cu surioara si cu scapatul la cate una,sa stii ca si pe Andra o apuca,dar ma fac ca ploua si se calmeaza singura in cateva minute.
NINIA,eu cred ca m-am trezit tarziu sa ma uit pe poze,ca nu am mai vazut nimic.
GETIK,super,te invidiez cu culcusul la iarba verde.
SIMINA,sa-ti fie de bine,va pup!
ANNA,voi sunteti bine,cum te simti?
ANDREEA,e o papusica Cezara,imi place cum ii sta parul.
Si o pup si pe Naty,dansatoarea mica!
ALYNTA,imi pare rau de belele,macar sa fie bine de acum toti copilasii,cred ca-i o scumpa Maria cum vorbeste.
CRIS,eu nu vazui pe Miruna,ca-mi da eroare,va pup,poate ne vedem in vara asta!

Fug la culcare,noapte buna tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninia spune:


Intru acuma repede inainte de culcare ca maine am o zi foarte incarcata si nu-s daca apuc sa intru si vreau neaparat sa-i fac galerie Emei!
Baftaaa Emaaaa!



POZE ELENA 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaa


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

La Multi Ani Denis Andrei ,sa cresti mare si voinic puiule, si jumuleste-o pe mami sa intre sa ne zica ce facetidanoooo da si tu niste tort,hai nu fi chitroasa

La Multi Ani Rebeka Alessia sa cresti mare !!!



picky pai a vazut ca pe Anna o ti in brate,si vrea si ea..si la noi inca mai cere "batze" ca masa-mare nu vrea sa inteleaga de nici o culoare,e mai rau ca un copil.Miru imi cere si eu o intreb iar "ce ai zis ? " ,la care ea vine la ureche si imi sopteste "batzeeeeeeeeee" .Barbatii astia..cum dau de greu cum baga la inaintare "seamana cu tine"ca altfel e fata lu' tata,nu?.Nu cfed ca e ceva ingrijorator ca nu mai face mult pipi,lapticul trebuia sa iasa pe undeva nu? Acum cantitatea a scazut si face mai putin pishu
lali ai scapat de cotizat ca ai bagat repede scutirea
elena doar pe picasa iti da erori,sau si pe alte programe?.Poze am urcat si pe mailul comun.Ar fi super sa veniti la mare


succes Ema



Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

La Multi Ani Denis!Sa cresti mare,frumos si sanatos!
La Multi Ani Rebekuta!Sa cresti mare si frumoasa si sa-ti bucuri paintii!

Ema-multa bafta!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! David are la gradi tema "la piscina". Azi a plecat cu ditamai colacul la mijloc, aripioare(nu le-a pus pe el) si ochelari de scufundari pe cap! Era incantat. Sambata are serbare la o sala faina cu scena. Maria sta in continuare lipita de mine. Matei mi-a aranjat casa cu paine. Zici ca am pui prin casa! Azi vin oameni cu dezinsectia si sa ma pun pe aranjat ca e JALE.
Vad ca am pierdut ceva petreceri aici! La multi ani, dragi copii!
Cris superba piscinuta!
Ninia ce frumos a mancat fata inghetata!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

HAI EMA
TE VREM CU PERMIS


La multi ani Denis, sa cresti mare si la fel de frumos si poate mami a ta ne arunca si noua 2 cuvinte pe aici

La multi ani Rebeka, sa cresti mare si la fel de frumoasa si sa o mai lasi pe mami sa se odihneasca


Am copila mare treaza de la 6 si s-a culcat tarziu azi-noapte. se invarte pe aici si-mi mai da din cand in cand tarcoale ca eu o am pe Anna in brate ca-mi tot vomeaza


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La Multi Ani Denis!Sa cresti mare,frumos si sanatos!
La Multi Ani Rebekuta! Sa cresti mare si sanatoasa!

Hai, Ema! Bafta multa!!!!!

de steluta norocoasa (09.02.2009) si 12+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ma suna ema mai devreme,dar pana sa ajung la telefon eu ...
cred ca a luat examsper din suflet sa fie asa.


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput