Strugurasi de Sept -Oct 2011 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

racheel are amica copii, insa mari, de 19 ani a fost mama tinerica.

may incearca sa bei niste ceai de menta dupa masa...poate ajuta la arsuri

Vin de la la Iceland - alimentara britanica, incarcata cu inghetata, cascaval si budinci de ciocolata...am luat-o pe ulei

19+



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna fetele, n-am mai scris demult, dar va citesc aproape in fiecare zi.

Seidana, eu stiu ca putem intra in prenatal incepand cu sapta 28, adica mie asa imi iese la calcule. Eu intru la 1 aug, insa nasc prin cezariana si raman destule zile dupa.

Mi-au venit carutul si scoica de masina, va pun link sa le vedeti. M-au costat 970 RON cu tot cu transport. E f asemanator cu ce am avut la fiica-mea si stiu ca af ost extrem de practic si mai ales usor (pt mine e imp sa fie usor, ca stau la etj 3).

http://www.strollers.ro/Carucioare_2in1/Carucior-Mirage-TS-Orbit-+-Husa-de-Ploaie_329_332_337_codeTIB-G7M87ORBU.aspx


Oana mami de Mara 11.08.2004 si 19+ cu Calin

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

elly da , la cel din unirii fac eu analizele
recolteaza pana la ora 16 din cate tin minte
sa nu te iei dupa tutele de la receptie cand iti va zice cat dureaza ca alea habar n au de capul lor
fetele de la recoltare iti zic cel mai sigur si daca ai ceva f urgent , sunt dragute si iti pun eticheta rosie ca sa ti le faca la urgenta

la inceputul sarcinii eu am facut betahch fin 2 in 2 zile vreo 2 sapt
alea de la receptie imi scria pe biletel ca am rez in 2 zile iar fetele de la laborator mi le faceau la urgenta si aveam rez in 3-4 ore max

_


24 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Multumesc pt raspunsuri este posibil sa fi racit
Ma bag la un
va pup

18+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

La cate se intampla in tara asta va mai mira ceva?

Mai fetelor, eu nu mai reusesc sa gasesc topicurile vechi. De la capitoul 59 nu mai apare nimic. Stiti ceva de ele?

25+


mie mi-i se deschid normal...

26+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nici eu nu s imuna la toxo si mereu am emotii cand repet analiza

stie cineva daca doamne fereste , facem boala acum , ce riscuri sunt ?

_


24 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May , esti geniala !si eu sunt precauta da nici chiar asa . Carnea doar daca o iau refrigerata sunt foarte atenta. Prin fierbere sau congelare se distrug si toxo si listeria. Prin congelare se distruge si salmonela. Mezeluri nu halesc ...mai am o boala pe kaizer dar il iau de la firme serioase si numai daca scrie ca e fiert pe eticheta. Nu mai vorbesc ca din gradina proprie nu mananc nimic ...nici spalat de 10 ori ca stiu ca mai intra matze.

Oana 23+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

nici eu nu s imuna la toxo si mereu am emotii cand repet analiza

stie cineva daca doamne fereste , facem boala acum , ce riscuri sunt ?

_


24 +





Jade , uite aici :

http://www.s f a t u l m e d i c u l u i.ro/toxoplasmoza#Infectia_fetala
e destul de bine documentat.

Oana 23+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Buna fetele, n-am mai scris demult, dar va citesc aproape in fiecare zi.

Seidana, eu stiu ca putem intra in prenatal incepand cu sapta 28, adica mie asa imi iese la calcule. Eu intru la 1 aug, insa nasc prin cezariana si raman destule zile dupa.

Mi-au venit carutul si scoica de masina, va pun link sa le vedeti. M-au costat 970 RON cu tot cu transport. E f asemanator cu ce am avut la fiica-mea si stiu ca af ost extrem de practic si mai ales usor (pt mine e imp sa fie usor, ca stau la etj 3).

http://www.strollers.ro/Carucioare_2in1/Carucior-Mirage-TS-Orbit-+-Husa-de-Ploaie_329_332_337_codeTIB-G7M87ORBU.aspx


Oana mami de Mara 11.08.2004 si 19+ cu Calin

Noi


Oana.. daca nasti prin cezariana nu iti asumi riscul sa nasti dupa 2 saptamani de la termen... dar daca calculam ca intri de ex in saptamana 28 in prenatal; si nasti la 42 saptamani sunt 14 sapt adik 98 zile.. nu iti mai raman zilele de postnatal (min 42).. si 2 sapt o sa stai in conc fara salar sau mergi la munca ... sau in cel mai bun caz medical.. daca totul ar fi ca la carte sau sa poti fi sigura ca ai naste inainte intri teoretic in sapt 28... insa mie mi-a zis 31-32 saptamani, tocmai ca sa ne asumam riscul nasterii pe la 42 s

Edit: f fain caruciorul...

26+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

hop si io...am fost foartee lenivoasa ieri..si azi m-am trezit la 11...eu care la 8-9 sunt in picioare si in weekend, probabil ca am fost obosita, oricum, lene lene, dar v-am citit complet
Mi-am dat cu ulei de masline pe sani si burtica si m-am masat o gramada,si nu mai intra naibii in piele,cred ca ma duc sa fac un dus:(, si nici ca ma mai dau vroedata...am combinat cu un pic de crema de corp, asta o fi motivul pt care nu mai intra in piele?offff stau in chiloti prin casa de o juma d eora si tot lucioasa sunt si uleioasa

Mi-a placut mult caruciorul ala 3 in 1, nu mai stiu cine l-a pus,cam asa vreau si eu,adik mi se pare foarte practic

fetele burticile

Zubi, mami26+ cu
minunea mea

Mergi la inceput