Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Neatza!!!Hristos a Inviat!!!
Pisuc LA MULTI ANI PT PETRU!!! o tineti numai in petreceri...acus trece luna si va serbati la zi mare
vad ca ai primit un raspuns legat de laptic...eu mai completez..il incalzesti intr-o oala cu apica calda si-l pui intr-o ghentutza-termos (au si la firma avent)
succes la vaccinel..hai ca e usor asta ..de celalate imi e mie mai groaza ca au muschiul mai intarit

mai vroiam sa zic ceva uff dar asa am gandurile imprastiate ca azi se introc baietii si nu stiu ce se va intampla dupa
ieri la biopsie a iesit boala de gradul 6 pe o scara de la 1-6..si tumoarea e galopanta ..max 3l le-a zis..caci s-a format in urma cu 2l..deci si cei de la spitalul 9 au avut dreptate cand a fost internat..desi noi ii banuiam ca nu au fost ei atenti..ca era imposibil o tumoare de 3,5 cm sa nu se vada

Somlec , mai pai eu sunt fanul tau si tu ma dezamagesti..te sperie coliceii lui ghighi
nu am citit unde te-ai ciondanit cu sotul..dar si eu zic SA_I TINA D-ZEU NARAVUL...ca am si eu un exemplar din asta acasa..ba al meu se combina si cu ce spune Ailed...mereu imi cumpara produsele pe dos...si replica dar asta ce are....eu ii scriu si de la ce producatort sa-mi ia...si cand se duce cu S se cearta ca chiorii prin magazin, ca ea zice..ia din asta, ca asta ii trebuie lui mami...el nu, de unde stii tu...ne-a zis lapte ,nu lapte napolact sa zic un exemplu...si vin botosi amandoi....
inainte sa nasc fetele stiu cat am fost de stresata cu cumparaturile

gata pupic toate fetele..sper sa mai intru azi ..ma duc sus la dolofana ca i se aude guritza
azi noapte a dormit bine..iar de la 20.30 la 4..insa la 22.45 i-am mai bagat o portie de laptic ca mancase prea devreme....
la 6 se foia si i-am dat llp..fiind doar 2h intre mese nu a tras decat vreo 50 ml..dar bine ca s-a trezit apoi la 9....si cum S nu a mers la scoala azi..am dormit ca niste mielusei toate 3


------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



cum reusesti sa ii dai lp in somn? am inercat si eu aseara pe la 23 cand dormea in ideea sa doarma noaptea si era lemn nu o luat nicio picaturaaa. T a dormit de la 20.30 la 2 apoi la 5.30 si la 8.30

apropo mi-a luat sapt asta 100g supeeer



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Alexina cred ca ar trebui sa ne bucuram ca sunt sanatoase si se dezvolta psohic conform varstei...eu m-am cam consolat..si mai ales ca asa am avut=o si pe S...plus ca pe S la varsta lui A deja mi-o luase in evidentza profesorul gherghina...
a mea acum a fost numai un chiot si o gangureala..apoi dupa 1 1/2h de hizilit a cazut lata
si eu ma intreb unde baga lp...dierct in pampers?! ca de mancat manca ...uneori mai bine ..alteori mai putin..
nici a mea nu ia in somn bibe...dar ora 22 e ora ei de masa, in cele mai multe seri...dar are zile cand isi modifica de noaptea mesele si cade aiurea rau apoi...ieri de ex a cazut la 20 sa aiba o masa si urmatoarea ar fi fost la 24 dar la ora aceea sigur nu mai manca..ca am mai pati-o ..nu o pot trezi si pace . exact cum spui tu..doarme lemn...dar ma trezeste ea pe la 1-2 si sincer nu imi place ca abia ma ia si pe mine somnul

pe Anastasia mica cu coliceii ei ...Roxy se zice ca i-ar face pana pe la 4l...acum sunt cazuri ca si la diversificare sa mai faca...dar nu stiu ce sa mai cred, caci am citit ca nu prea se fac de la mancare cei mai multi se fac de la sistemul nervos ...nu imi vine acum in minte sa redau medical/stiintific cum am citit..insa daca e zgomot, vorba multa mirosuri sau alte chestii ce-i deranjeaza tot fac colici si la varste mai mari

Lalely cat mai e promotia la carefour..pana pe 4?..mi-at fi placut si mie niste body uri tex...ca tare imi mai plac astea de le am...ziceai de Dav ca e manechin ca a mea..pai noi la 3l o sa avem 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata si de la noi! Hristos S-a Inaltat!
Am adormit puiul, sper sa se odihneasca pana pe la 13 ca la 13.40 avem programare la dr. Am vreo 3 chestii: are bubite mici pe corp, cred ca o dermatita ceva, vomita destul de mult (cred eu) si il deranjeaza tare lumina. De asta cu lumina sunt stresata. Nu auporta sa-i vina o raza de soare pe fata. Cand iesim din scara blocului la lumina soarelui aproape ca-mi sare din brate... sper sa fie doar o sensibilitate la lumina. Asa are si tati, sensibilitate excesiva la lumina. Poarta ochelari de protectie la calc., la tv, la soare, la zapada...

Voiam sa-i spun madutzei_bra: am vazut ca ai intrebat-o pe yasmi de ce a inceput diversificarea asa devreme. Si mie mi-a spus pediatra ca la 3 luni (implinite) sa incepem cu sucurile (mar. morcov...) cate un fel pe sapt.

Ma bag sa rezerv camere la un hotel prin Craiova pt sapt viitoare cand vine tati.
Va pup!



Mami fericita!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Luca are 1 luna si 2 sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ADEVARAT S-A INALTAT FETELOR!

eu sunt putin suparata ca mi s-a terminat butelia
si aveam bagat niste pastrav la cuptor
si sotul e la slujbaaaaaaaaaaaaaa
offffff
nu e nimeni care sa ma ajute
asa ca vom manca aer

dar imi va trece supararea ca azio e sarbatoare mare

strumphuleimi voi intreba sotul
sau il voi pune pe el sa iti explice
ca se pricepe
in mare sa iti zicv eu cateva amanunte
pe care le stiu
de la o cununie
la care noi am fost nasi
apropo aveti nasi?
noi am cununat ortodox un spoaniol
ca el era catolic
si se recunoaste botezul catolic
el s-a spovedit in limba engleza fara probleme
ideea e ca si preotul care face spovedania sa stie engleza

de tradus slujba cununiei
tu o vei face
cum te vei pricepe
iti recomand
sa cauti cateva cuvinte
mai greute sa stii sa i le traduci
daca vrei iti voi da cateva repede de cuvinte religioase din cadrul slujbei

el ce religie are?
este botezat in religia lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

unde veti face cununia?
in ce oras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada la tine cum mai merge operatiunea oala?
ca antonia mea care facea cuminte
in fiecare dimineata
nu mai vrea
nici pe oala
si nici sa faca pe ea nimic
nici caca nici pisu
offfffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

pisuc chiar suntem de o seama
ce ma bucurrrrrrrrrrrrrrr
tu la ce ora te-ai nascut?
eu la 11 ziua
ma bucur sa am o persoana nascuta in acelasi an si zi cu mine
si ce daca esti la primul bebe
bine ca il ai
e o minune
la cat a asteptat fiecare dintre noi
iti urez sa faci cat mai repede si pe bebe doi
ca sa cresti pe ambii concomitent
sa stii ca nu e usor
dar nici exagerat de greu
asa cum se crede
sdi apoi cand e diferenta mica de varsta e super bine pt frati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor da nu mai este nimeni prin zona?
sunt singurica?
delia daca ne gasim pe mes in acelasi timp iti trimit sa vezi si tu rochita
ea in modelul avut de mine e alba spre gri
in modelul avut de creatoare e roz
si eu il voi face o culoare de roz in amestec cu culoarea pamantului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hheelloo si de la noi, ca am ajuns pe acs...am papat si acu ne punem la nani de amiaza!!!

strumph e scumpicccaaaa scumpiccccaaaaa tareeeee strumphitza mica!!! L ii da un mareeeee

la noi e a 3-a zi de suculet. merge superrr!! lui L ii place!!

alina06 e normal sa ii deranjeze lumina soarelui, chiar si noi adultii strangem ochii, nu??? e i-am cumparat la carucior umbreluta. si cu varsatul e cat de cat normal, pana spre 6 luni cand se inchide orificiul de la stomac. ii poti ingrosa lapticul (sau este laptic special AR) sau de la 4 luni ii poti pune o mas de cereale in lp. bubitele or fi de la caldura.

la multi ani andra de miki, edu de ally, petru de pisuc, strumphita mica sophia!!!


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

fetelor am si eu o intrebare: pentru ca am piscina, ma gandesc sa profite si luca de ea. oricum intentione sa il bag in apa, putin cate putin, pe la sfarsit de iulie cand e si apa calda si el o sa aiba 4 luni. insa pana atunci ma gandeam sa il iau cu mine dimineata si dupamasa...problema e ca nu stiu ce lucruri ii trebuie. tinand cont ca o sa il tin sub umbrela, ii trebuie costum de baie intreg sau o camasuta ceva ca sa ii tin pielea acoperita? ii trebuie ochelari de soare ca sa nu il deranjeze lumina la ochi?

Mergi la inceput