Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada cum se simte matusa ta??


mamica implinita de fetita si baietel



acum 20 de min am vb cu mama la tel. matusa s-a trezit din op, au mutat-o deja pe salon, vorbeste dar nu isi mai aduce aminte toate numele celor din familie... Pe mine si pe sotul meu stia cum ne cheama, dar pe mama sau pe copii nu mai stia cum ii cheama. Probabil ca isi va reveni in timp. Nu am inteles daca inca mai sunt valabile cele 3 zile critice, dar am inteles ca dr a aspus ca intr-o sapt o poate externa . Imi vine sa plang de emotie si fericire.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


madutza, ma bucur mult pentru matusa ta, sa-i ajute Dumnezeu sa se refaca usor usor
ma sperie operatiile astea din ce povestiti voi aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donna_Ly

Crestem destul de bine, avem zile mai bune si zile mai proaste, dar in mare suntem o cumintica.
Nu e deloc obositor sa stau cu ea, dar vrea atentie totala, e exclus sa fac si altceva. Nu ca ar face prea mare scandall, dar clar nu-i convine, si nu ma lasa inima s-o necajesc...



Donna_Ly
Saptamana 28 +



dragii de ei..atata stiu si ei de mami si de mirosul ei...e normal sa vrea toata atentia noastra
a mea nu stiu daca am mai spus aici dar nu vrea la nimeni in brate..si nu e genul mofturoasa sa vrea numai in brate sau chestii d'astea, dar atat cat sta, prefera numai bratele mele..la oricine altcineva urla de zici ca o arde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

simona, iti multumesc anticipat pt carte
somleac, sper sa sune odata sotul ca m-am si suparat pe el ca ma tot amana desi zice ca are mai multe variante sa-l aduca, un sofer, un curier sau el..dar tot nu face nimic parca serviciul asta i-a luat mintile, nu mai stie de nimic altceva.. felicitari pt casuta si sa fie intr-un ceas norocos si cu mobila nu fa-ti probleme, si noi ne-am mutat acum cand am nascut-o pe andra si n-am mai avut bani de mobila, inca suntem de fapt in refacere financiara dar am luat strictul necesar, am amenajat baile si bucataria si doar paturile in dormitoare si cam atat..si vreau sa zic ca vlad e cel mai incantat de spatiul mare si liber de joaca, se plimba cu masinile si tricicletele lui toata ziua prin living ca pe bulevard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

salut pe scurt
am citit acum mai bine de juma de ora cateva mesaje..s-atrezit bubu si asta mi-a fost. insa am stat cu gandul la tine Miki cu bubitele feti din guritza...poti incerca si varianta cu bicarbonat de sodiu..pune o linguritza intr-o cana cu apa sau cred ca poti si in ceai de galbenele si cu un betisor de urechi sau cu compresa sterila pe deget incearca sa o badijonezi in guritza
face dd bine caci scgimba ph
si la pasa incearca cu violet de gentiana
pup
trebuie sa hranesc copila si sa fugim pana la magazin dupa paine si una alta pana nu vine iar ploaia
va pupic pe TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada cum se simte matusa ta??


mamica implinita de fetita si baietel



acum 20 de min am vb cu mama la tel. matusa s-a trezit din op, au mutat-o deja pe salon, vorbeste dar nu isi mai aduce aminte toate numele celor din familie... Pe mine si pe sotul meu stia cum ne cheama, dar pe mama sau pe copii nu mai stia cum ii cheama. Probabil ca isi va reveni in timp. Nu am inteles daca inca mai sunt valabile cele 3 zile critice, dar am inteles ca dr a aspus ca intr-o sapt o poate externa . Imi vine sa plang de emotie si fericire.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


madutza, ma bucur mult pentru matusa ta, sa-i ajute Dumnezeu sa se refaca usor usor
ma sperie operatiile astea din ce povestiti voi aici..

mami de 2 prichindei

ce veste buna!
doamne ajuta sa se refaca repede si complet
stii ca la astfel de boala uitatul numelui membrilor familiei e ceva ff normal...

la socrul meu cica de cand e la viena i-a mai crescut inca una/a descri-o dr. ca fiind in forma de caracatitza care tot isi intinde tentaculele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea offfffffffff
ce aiureaaaaaaa
si ce ii fac cei de la viena?
nu il opereaza?
ce mai asteapta?
la hanovra
pe alina au operat-o a doua zi imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

nu s-a trezit buburuza..am pregatit caleasca si biberonul
Cami i-au dat un tratament si e ok..vorbeste bine, nu mai aiureaza , nu ne sie numele dar nu mai spune numai prostii si amintiri din copilarie....insa de operat nu s-au bagat de la primul medic care l-a consulat..cica ar fi una care nu se poate opera..e ff prost pozitionata si ori moare pe masa ori paralizeaza +ii ia si vederea....asteptam biopsia care iese maine
i-am zis la sot de cazul vostru..dar in duminica aceea cumnatul a si plecat cu el la viena...eu zic ca daca se potea opera si aici se bagau sa-l opereze ca mai sunt 2 baieti din ro cu care vorbeste sotul meu..unul din cheajna si unul din sibiu..ambii op pe creier ...unul cu acceasi denumire de tumoare insa altfel pozitionata...
hai sa nu va plictisesc cu asta

Yasmi ce repede il diversifici....si ce mare e bb L...nu mai zic de cumintel
cred ca am aflat ce a avut A de s-a foit noptile astea..a facut iar colici..azi dimi. mi-a plans ascutit ..se incorda si ce mo-a venit sa-i dau 8 picaturi de bonnisan....doarme acum de cateva ore
dar vad ca pe zi ce trece devine mai neascultatoare..a prins ca se poate implinge in picioare si are o forta ca se rasuceste in patut.ieri pusa in scoica mai sa cada..ii atarnau piciuoarele..trebuie deacum incolo sa o prind cu centurile
isi tine capul ff bine..asa batoasa sta in brate si se uita ea peste tot....cred ca nu ii ia o saptamana si se intoarce pe burta..ca intr-o parte a reusit de 2 ori....se implinge in calcaie si in umeri/ceafa si se arunca ..nu stiu daca din intamplare a cazut pe un umar dar faza e ca a reusit sa se dea pe partea stanga..draga mea slabutzica....asa draga imi e dar..ma gandesc ca de acum vine greul ...ca nu mai sta in sigurantza unde e pusa
merg sa mnai citesc din urma
a Donna schimba semnatura ca m-au trecut niste fiori..mai sa dau in plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, ma bucur sicer pt matusa ta
deea pupici, chiar vb cameliei ce fac dr la viena?
cami pupici multi, ce culoare e rochitza?
va pup pe toate, va scriu cu stanga ca pe dreapta o tin pe Dodo la tata..

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

hai ca eu citesc asa pe sarite..scriu repede ,repede si cu urechile ciulite la fete..caci surpriza doarme si S

mai dar ce bebei mari sunt la Tm...oare gombotica amei tot asa mare ca voi o fi
Roxy si Anastasia a crescut bine...si 800g e ok in l3a...eu am zis ca o cantaresc pe 28 cand facea 2l si 3s..dar am uitat asa ca acum ma tin tare sa o cantaresc fix pe 7 la 3l...
Simo o viata frumoasa si linistita in noua casutza...
Cami eu astept poza finala a rochitei
Yasmi hai muta te in buc. ca iti fac eu casa la 100 de mii si vecina de cartier cu mine si cu simo
Anaxena cand imi fac timp mai mult o sa iti pun si eu cateva intrebari legate de schimbarea culorii parului..poate cand te uiti pe la pozici te uiti si la nuantza mea de par ca sa iti faci o idee de ce vreau eu
BB Alex a crescut foarte bine..si doamne cand ma gandesc ce mic era el in landoul acela
Ally ce vointza ai ////bRAVos ...aveti botezul, nu????
gata s-a trezit gura mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

yasmi, mi-ar face placere sa ne intalnim, eu stau in zona Soarelui si avem acolo o padurice foarte fromoasa s umbroasa, din pacate nu conduc mashina, mi-e frica, desi am carnet, deci nu prea pot sa ajung prea departe, maxim la mcdonalds la judetean, daca vrei...

Noi am venit din plimbarici, a dormit bebele 2,5 ore, in casa nu doarme atata, doar 1 ora. la fel si el ziua doarme pe o perna mare in patul mare sau in carutz si noaptea in patutzul lui...

Mai nou s-a smecherit, urla in carutz sa-l iau in brate si daca vede ca nu obtine nici un rezultat se consoleaza cu ideea, asta face doar in landou, cand l-am scos cu carutzul sport cu spatele la noi a stat faorte cuminte, ideea e ca e cam mic sa stea un pic in sus, Nu? Voi ce ziceti? Eu cred ca bebeii asa mult se invata cu un un lucru, de ex. in brate, ca greu ii mai dezveti apoi..

Abia astept sa mergem diseara la bazin

Madutza si mie mi se pare ca seara am laptic mai putin, si m-ar fi tentat sa-i bag completare cu lp, dar am zis ca mai rezist un pic...Dimineatza si la pranz imi raman sanii tot plini si ii mai mulg, iar dupa-amiaza cam goi, probabil pentru ca mananca mai des. De ce oare? Ai vostri cum mananca?

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput