Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna mai fetelor

Pai ce faci mai Gabitza, de 1 iunie te superi tu? fetele doar si-au dat cu parerea, pentru ca le PASA! si noi, ca niste mamici adulte, cu capul pe umeri, putem sa distingem ce e mai bine pentru copiii nostri! acelasi lucru ar fi valabil daca ai fi mers la doi doctori, si ai fi ales pana la urma tratamentul unuia dintre ei! asta nu inseamna ca celalalt a vrut raul copilului, ci pur si simplu ai facut ceea ce instictul de MAMA ti-a spus sa faci, sa ii fie bine copilului!!

ai vazut ca eu nu ma bag la discutii din astea, dar nu cred ca trebuia sa o iei personal si sa faci ca celelalte mamici care au parasit forumul suparate! te asteptam din nou aici, dupa ce iti trece supararea! sunt convinsa ca daca o sa judeci totul la rece o sa vezi ca nimeni nu te-a criticat si nici nu ti-a vrut raul!

eu chiar nu eram adepta forumurilor inainte, e primul (si ultimul) pe care postez, dar eu chiar cred ca aici sunt mamici exceptionale, cu care te poti sfatui si cu care chiar vreau sa pastrez legatura, chiar daca vremurile nu ne permit sa ne intalnim prea des. dar putem sa vorbim la telefon si cine stie, cateodata sa ne si vedem! pentru mine a insemnat enorm sa vorbesc cu Paula sau cu Larisa atunci cand stateam in spital, internata sau cand am nascut, sa primesc toate mesajele de incurajare de la voi!! am si prieteni, reali, nu virtuali, cu care ma vad, vorbesc zilnic, dar pentru mine voi chiar sunteti importante ! si abia astept sa ajung la Mures sa le vad pe Oana si Paula si cine stie, o data poate ajungem si la cumnatica la Cluj sau chiar si la Iasi...si pana una alta sa ma vad cu fetele mele de aici din Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oana, mai vii in cj duminica? sa ne facem program

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

oana, mai vii in cj duminica? sa ne facem program

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




da,da ...buna intrebarea...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

oana, bambo..reteta cu capsunile va roooogggg
s-a trezit mititelu..pupiiiici

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




eu eram cu visinele: strudel cu visine si branza de vaci
da' caut si cu capsuni ca eu faceam o tarta buna cu capsuni
revin...


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

La multi ani puiutilor dragi!!!!

Rody 16 ore???Nu se deshidrateaza oare ? Noi avem maxim 10 ore cu treziri de LM nenumarate.

Mandra azi a cercetat bucataria si a dat peste punga de cartofi noi. I-a scos din punga,i-a incercat, i-a rostogolit peste tot - jucaria NR 1 azi 1 Iunie - cartofii noi!
Acum vrea sa se bage in dulapul cu pantofi. Ma duc sa o "salvez".

Btz - Nu mai lua asa personal postarile fetelor! Mi s-a parut buna dezbaterea. Nu imi place rezultatul insa.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei

La multi ani delfinasi scumpi, fratiori su surioare!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Am uitat sa va zic eu i-am dat capsuni - la inceput curatate de seminte apoi intregi. Au avut succes f mare.
Mai nou vrea sa pape singura, face si pi la olita - dupa fiecare somnic sau masa un pic asa ca murdarim 3 chilotei/zi.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Victo uite eu am facut tarta ASTA...crema a fost Crem Ole - mi-a fost lene sa fac eu o crema - peste care am pus capsuni si jeleu rosu de la Dr Oetcker

dar vreau sa incerc www.goodfood.ro/reteta/prajitura-cu-branza-si-capsuni-in-4-pasi-usori-1081.html" target="_blank">cheese cake cu branza
am facut asemanator dar cu afine si e o bunatate




Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

oana, mai vii in cj duminica? sa ne facem program

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




vinnnnn
in seara asta vorbesc cu Marius si va spun exact...nu de alta dar sa il informez si pe el


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

E o scumpa Antonia, am vz pozele

Rody - am luat si eu un zhuzhu, e tare simpatic, si Bianca are ocupatie cu el :))

Si mie mi s-a parut interesanta discutia, mi-a placut explicatia lui ainotna.

BTZ - la ce cabinete ai facut exudatul? Ai fost la synevo?

Maine este Inaltarea, haideti sa lasam discutiile aprinse pentru altii si sa revenim la ganduri mai pasnice


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput