Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

La multi ani tuturor copilasilor astazi de ziua lor!
Si ca se ne aducem aminte de copilarie, cum faceam noi cand ne suparam? "Impacare, impacare, fara nici o suparare..."
Azi Radu e plecat in excursie cu colegii la muzeul deltei din Tulcea si plimbare cu catamaramul pe un lac. Stau cu grija pt. el ca nu prea pleaca fara noi, dar asta e, trebuie sa ma obisnuiesc, creste. Vrea si in tabara, mai vedem...
Anne, vroiam sa-ti spun in legatura cu anticonceptionalele, eu le-am intrerupt de capul meu acum vreo 2-3 ani, am vrut sa iau o pauza, si m-a certat gineco., mi-a zis ca ele sunt facute sa fie folosite pe termen lung si daca le intrerup si le reiau nu fac decat sa ma dereglez hormonal. De altfel am si o prietena care are sotul navigator si le lua cand era el acasa, apoi iar le intrerupea, a ajuns de la 50 kg. la 80 . Eu zic sa intrebi medicul inainte sa intrerupi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Oana wow ce fel a adormit

Alice ce sfat bun mi/ai dat...ink nu vreau bb 2...mai astept



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Hellooo fetele!!!

Oare va mai amintiti de noi?
Am avut si inca mai avem ceva probleme cu tatal meu ca tb operat de prostata si cand l-au internat i s-a mai descoperit una, alta la analize......in fine!

Noi suntem bine, dormim taree bine (aseara s=a culcat la 10 si s-a trezit la 9) peste zi mai avem 2 reprize de somn.
L-am cantarit si are 13.800kg, am sa va arat poze in caz ca nu ma credeti si 86 cm....e bine, sanatos!

LA MULTI ANI DELFINASI DRAGI, SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!
Sa va traiasca toti copii , mamici dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Ce facem cu muntele? O sa intreb in fiecare zi, pana ne hotaram...


Eu sunt pentru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Tina multa sanatate tatalui tau...wow ce mare e Raducu..neaparat sa ne arati poze cu el

Eu ma tot invart prin casa...tb sa/i pregatesc valiza sotului si nu am nici un chef...as vrea sa mai stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

La multi ani dragi copiii!!!!!!!!!!
Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si voiosi!!!
bebe de CD27
Teodora
Raisa
fetelor am mesterit o poza cu Tudorel tuns , aici daca vreti sa va uitati!
O sa pun mai multe cand o sa fac!
Am vazut pe Matei, dragul de el cum doarme!
Btz, nu fi suparata, fetele doar si-au spus punctul de vedere si nu l-au facut cu rautate!
Mie sincer imi pare rau ca paulica fara frica e bolnavior, dar lasa ca o sa treaca! si eu il am pe tudor de ceva zile cu muci, il aspir in fiecare seara, sper sa scapam de ei!

va pup si va doresc o zi distractiva alaturi de puiutii vostri!


Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oana, bambo..reteta cu capsunile va roooogggg
s-a trezit mititelu..pupiiiici

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

Eu ma tot invart prin casa...tb sa/i pregatesc valiza sotului si nu am nici un chef...as vrea sa mai stea


giorgia, ma gandesc cateodata la tine peste zi si te inteleg atat de bine! cand a depus sotul actele pentru viza eu eram gravi, aveam aproape 8 luni, socoteam ca Maria va avea 3-4 luni cand va pleca, iar pe la 7 luni s-ar intoarce, nici nu si-ar da seama ca nu e tati acasa. atunci ma gandeam doar la copil, nu la cum imi va fi mie. ei bine, viza i s-a aprobat in 3 saptamani si atunci s-a daramat toata lumea mea, mai aveam o luna pana sa nasc . si uite asa a trecut timpul, pana am nascut doar am plans si-mi spunea mama sa ma opresc ca o sa am o fata stresata si plangacioasa! dupa ce am nascut a fost si mai usor, dar si mai greu, o luna n-am iesit din casa, imi facea mama toate comisioanele si cumparaturile, iar dupa o luna nu mai stateam eu in casa, luam caruciorul si bantuiam prin oras, imi era urat sa vad casa "goala". a fost bine ca era vara si cald, in casa cred ca dadeam rapid in depresie...



Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

La multi ani tuturor copiilor ,dar si mamicilor ca si noi avem suflet de copil.

Mergi la inceput