Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (138)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

LA MULTI ANI tuturor copilasilor.

RUBIA momentan nu avem Lantigenul (sper ca am scris corect),ii dam altceva.
Insa daca nu ii trece,asta e urmatorul pas,plus un tratament pt imunitate.
Ca ma intreba si VICTO,la noi in Iasi medicul homeopat care il stiu e atat de ocupat incat peste luni de zile pot obtine o programare.

Paul nu are nici un virus in gatut,i-am facut intr-o saptamana 2 exudate faringiene la 2 laboratoare.DECI CARE AR FI ROSTUL ANTIBIOTICULUI daca nu exista un microb?Doar asa,ca medicii nostri si noi implicit bagam antibiotic la orice boala,mergand pe ideea ca antibioticul vindeca orice?EU nu sunt asa si slava Domnului nici medicul.

Si in plus,cf dr,e de ajuns o apa mai rece,nu neaparat de la frigider,o diferenta de temperatura si gata,hop si rosu.

Si nu refuz antibioticul pe motivele ca sunt capoasa,ca fac experimente pe copilul meu,nu cred ca cineva are dreptul sa imi spuna aceste lucruri,la urma urmei sunt mama,ma doare suferinta lui,dar de la a vrea binele lui si a nu-i distruge organele pana la a face experimente este cale lunga.

Asa ca eu nu vad rostul discutiilor de ieri,insa voi mamici,inainte sa spuneti parerea ar trebui sa va informati intai in legatura cu unele lucruri.
Antibioticul nu aveti idee cat de mult poate afecta organismul.
Imi pare sincer rau ca am expus problema aici,m-as fi asteptat la alte reactii.

O zi buna!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Copii frumosi!! Sanatate sa va dea Dumnezeu, spor la joaca si rabdare parintilor!

Noi am avut o noapte ca de obicei, horror. Dimineata la 6 si putin desteptarea cu urlete, racnete. Are piticul asta al meu niste urlete razboinice, imi tiuie urechile, vuieste camera. Am aspirat cu el in carca si a adormit.. in sfarsit. Eu ma rog la DD pt rabdare, calm, stiu ca nu am motive sa ma plang, am un copil perfect sanatos pe care il deranjeaza tare gingiutele si mai are si o personalitate.. puternica (intotdeauna spuneam ca asta e cea mai buna scuza pt lipsa de educatie, dar la noi sper sa nu fie cazul).

Fetele care le-ati dat Chamomila, cate zile ati dat? Ati facut pauze? Ca la noi starile astea hipernervoase sunt dupa ce a trecut efectul bulinelor. Azi ma duc sa ii cumpar iar.

Anne, de ce il trezesti pe Giuli sa manance?

Rody, cum a dormit Isa?

Oana, omoara-ma, cum mai doarme Matei?

Cris, si tu ai avut streptococ? Si eu.. Si in ziua de azi am ASLO de 3 ori valoarea maxim admisa.

Azi tb sa ajung la facultate, ca sa ma inscriu pt dizertatie. Nu s-a oferit nimeni sa faca asta in locul meu. Hai, mai, fetele?!

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 10
POZNA - Luna 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, e 1 iunie!!! Lasa certurile pe maine!!!
Eu sincer m-am gandit numai la faptul ca Paul a tot facut rosu in gat si m-am gandit ca nu e tocmai ok sa tot recidiveze, chiar nu am vrut sa te supar. Am mai spus-o si o mai spun de cate ori tb. Eu chiar nu judec nici o mamica, fiecare isi creste copilul asa cum vrea. Atata timp cat nu e vb de copilul meu, chiar nu vad de ce ar tb sa ma deranjeze cum considera fiecare sa faca.
Noi doar ne dam cu parerea, nu obligam pe nimeni sa faca cum vrem noi si nici nu tinem locul medicilor. Sa nu te mai vad suparata, da? Ce te-ai aprins...vad ca antibioticul al tine e subiect sensibil...pe viitor nu mai discut subiectul asta cu tine. Asa ca astept sa-mi scrii ca nu esti suparata...repede!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

hai mai bytz..nici eu nu am vrut sa supar..dar asta e parerea mea..nu inseamna ca esti o mama nu stiu cum..
si apropos de rosu in gat de la ceva rece. in america nu au nici o treaba cu asta, ba ei chiar mananca inghetata daca sunt raciti si ragusiti ca cica nua ra vea legaturape mine asta m-a dat pe spate cand am auzit

eu incerc sa ajung in cocor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

azi de 1 iunie s-a facut liniste in casa...cand am realizat ca totusi linistea parca ma "zgaria" la urechi l-am gasit pe Matei adormit pe jos intre jucarii


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






dragu de el...ce rupt a fost... adorabil...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Da ma,eu spun ce imi zice doctorul ala,care are niste studii medicale,iar voi veniti cu sfaturi,ca stiti voi mai bine,ca musai sa dau antibiotic copilului.

De acum chiar nu mai postez aici niciodata.

La revedere!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, de data asta m-ai lasat fara replica...sincer!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

gabi, se pare ca eu te-am suparat rau . departe de mine intentia, cred ca sti, nu? eu NU am zis sa-i dai antibiotic (imi cer scuze daca m-am exprimat indoielnic), doar ca tratamentele pe care DR DE FAM ti le-a dat pana acum nu au avut efectul scontat si ca ar fi bine sa ceri parerea cuiva care stie ce recomanda, nu incearca asta si daca nu merge apoi dam aialalta. si aici m-am referit la a consulta un PEDIATRU. asta pentru ca ziceau fetele de atatea ori ca e mare diferenta intre un dr de fam si un pediatru. n-am eu treaba cu antibioticul si nici cu celelalte medicamente, cu atat mai putin nu am acuzat vreo mamica (cu atat mai putin pe tine) de nepasare fata de copil.

eu am zis din start ca nu ma pricep , deci eram ultima pe care sa te superi. mi-am dat cu parerea, nu am dat cu pietre. daca am facut-o, astept pietrele inapoi . si un pupic de la tine, sa vad ca nu esti suparata

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Asa ca eu nu vad rostul discutiilor de ieri,insa voi mamici,inainte sa spuneti parerea ar trebui sa va informati intai in legatura cu unele lucruri.
Antibioticul nu aveti idee cat de mult poate afecta organismul.
Imi pare sincer rau ca am expus problema aici,m-as fi asteptat la alte reactii.

O zi buna!!!!





sa nu uitam ca azi e 1 iunie ...hai nu fi suparici! stii tu fiecare cu parerea lui...


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Rody, cum a dormit Isa?

Oana, omoara-ma, cum mai doarme Matei?


bumble, Isa inca doarme, de ieri de la 19.20 si da, respira

s-a foit pe la 1 si pe la 6, cand a baut si lapticul. acuma o tot pandesc, se va trezi curand ca s-a mutat in celalalt capat de patut... nu i-am mai facut fructe azi ca ar fi a treia zi de risipa, asa ca o sa pregatesc niste soldatei cu ceva...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput