Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Felicitari pentru primii dintisori!!!

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Pana m-am cacait eu azi sa ies afara (am stat sa incarc poze) a inceput ploaia. Am iesit si eu ca pensionarii pe bancuta din fata blocului sub un copac.

Zumzu super pozele cu tati. Ce aparat ai? M-a apucat si pe mine nebunia cu fotografiile, dar n-am cu ce ... Am inceput sa studiez piata aparatelor profi.

Carmen, Roxx, Lucia merci de complimente.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



canon 50D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ROXX, felicitari!!!!! Mi-am luat si eu bicla la spinare sa ma dau cu fi-mea... dar greu, frate!

Intrebare: ce exercitii pt (impotriva!!) burta/talie stiti fara efort rau? Ceva mai usurel asa, eu nu pot face abdomene sau picioare in aer, ca simt ca ma doare operatia (o fi doar in cortex, dar tot nu pot!).

MAGNETISM, cum adica sa intreb la misto? Eu am intrebat pe bune, ca-s novice, tu zici ca esti profi... Am gradina (o gradinita acolo, de 10 pe 5), dar orice planta am e mincata de diverse, incepind cu spe mii de insecte si terminind cu alte spe mii de mane. Asa de rau, incit nicio leguma/fructa n-ar putea fi comercializata... Ca eu le consum cu mare satisfactie - e drept, dar de la piata n-as cumpara asa gaunosenii. Si tot caut remedii, ba ca zeama de urzici, ba ca usturoi macerat, ba tutun, ca mai nou, sa plantez crizanteme salbatice. Si cum tu ziceai ca faci bio sau eco, am intrebat. Cu inundatul... pai coropisnitele zboara, deci nu cred ca-i f eficient. Acum, ca tu nu dai cu nimic... bravo! Sau raspunzi la misto?

Ma duc la dush, vorba Mirelei...
Pup,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

seara buna. scriu repejor si o tai la somn ca nu mai pot - si vizita si plimbari si joaca...mami nu mai poate.
Multumesc pt felicitari - va asteptam si pe voi!
Felicitari Ana, iepurica mica
Nu cred ca a avut dureri sau febra de la dinte. a avut ceva probleme acum vreo 2 sapt, dar nu cred ca au avut leg cu dintele asta. sau...???
De erupt cred ca alataieri, dar eu l-am vazut abia ieri.
Jos apar primii dintoi. in general.
Sherbi - si noi avem probleme cu taratul pe burta prin somn - cred ca il leg de barele de la picioarele patului (daca intrebi de solutii).L-am gasit cu capul sucit in sus, pe aparatoare. iti dai seama ca incepuse sa scanceasca.ma scol, il trag de picioare la loc si me culc la loc...
normal ca s-a trezit cum am terminat mesajul si am mai citit o pagina.
Nu ii plac nici morcov nici pastarnac(e la morcov a facut boah). ii place marul.aine incerc cartof dulce, sa vedem. apoi avocado.
Eu ii dau pasat deocamdata. dupa ce si-o tine capul mai bine, ii dau si intreg. imi iau steamer si-i fac(si mie, de azi am intrat la dieta - prea mancam mult)
GabiV - nu mai stiu de coropisnite. stiu ca degeaba imi inundam eu gradina cand ele veneau de la balegarul vecinuluiNici pasare, nici animal nu le mancau, scarboase insecte...
Impotriva altor insecte planteaza busuioc printre straturi.
Nu mai stiu acum ce sa mai zic. e destul, is chioara de somn.
Pupaceli, somn usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

LUCIA, cistoscopie???!!!! (lasai si dushul cind recitii ce-ai scris!). Brrrr, sarmana de tine! Bine macar ca stii ce ai si tratezi. Sanatate multa!

FOXY, multam! Ai dreptate cu busuiocul, mi-a mai zis cineva!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna seara

Eu nu stiu voi cum sunteti active dar Eu vorba lui Anka ..n-am timp nici sa mor..apuc numai seara dupa ce s-au culcat puradeii.

Sherbi;unde vad si Eu pozele voastre?incearca granule SILICEA 9CH..bune pentru constipatie..la noi merge de minune!

Roxx;felicitari pentru slabire!La mine e invers..s-au urcat kilele cu 1,5 in plus

Ziki;mare pupatura..mmmoa..sa aveti concediu superb!

Gabivalceanu;bine ca te-a eliberat fata din functia de" pat"..felicitari Ilinco!

Missmj;sanatate la piciul Andeiutz!

Simo;Noi deocamdata nu avem plan de mers cu buba..Am patit la Mario de 2 ori.ne-am pricopsit cu enteroviroza 2 ani la rand..fugit prin Mangalia la urgente..
Si in primul rand Eu nu ma simt bine cand ma deplasez cu Ea..Trimitem baietii la mare anul acesta.Bagaj?..avem cat circul Globus..orinude mergem cu copiii ,tati e juma nebun cand ma vede cu ditai bagajoiul

Foxy ,Lorich;Felicitari !..chiar ieri am intrebat daca avem bbloi cu dinti..



----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Am citit in diagonala. Din ce am mai citit eu in unele locuri scrie ca e interzisa gentamicina in alaptare.
V am mai scris ca mie imi trec infectiile urinare cu suc de ceapa, rezultat confirmat prin urocultura.



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

da Gabi, merci
cistoscopia nu i mai nimic fata de endoscopie...am facut si din aia mai demult
partea proasta e ca de cand am facut o azi ma ustura cand fac pi de morrrrr

a adormit si fifitza mea, ma uit p aici ce scaun de masa sa i iau...nici nu stiu ce vreau de la el, sau dupa ce criterii sa l iau,si nush dc dar nu vreau din ala de se pune pe scaun

cam liniste p aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

L-am gasit si pe bebe MARC..MUMOSI!Felicitari..imi place costumul la barbatel

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Foxy si Lorich sa fie cu noroc primii dintisori . Eu sper pana o intarc sa nu-i apara.

La cea mare primii dinti i-au iesit la 1 an si 2 luni, asa ca daca si Rebi ii seamana mai avem de asteptat .







Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput