Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Roxx, si Miruna tot doar pe stanga se intoarce (ea inca nu reuseste sa ajunga pe burtica, dar se aseaza pe o parte-stanga, cum ziceam). Niciodata pe dreapta, din ce am vazut eu...Eu (inca) nu-mi fac griji.

Robertel, sanatate multa!

Andutza- de pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Am revenit si noi.
mi-a venit dozatorul de apa..initial am facut crize ca e alt model..dar pe urma mi-am dat seama ca e mai misto metalic si se potriveste cu restul sculelor din bucatarie

Tunde..dar tu ai sunat la ei sa intrebi daca e ok cu dosarul ? e prea mult. mai bine suni tu decat sa te bazezi pe ei. pe mine m-au anuntat ca e o prob abia dupa o luna de la depunerea dosarului.
apropo..si eu tot fara indemnizatie stau pana luna viit
cand ai avut ultima zi de concediu ?



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

al meu se da de pe spate pe burta, rapid pe partea dreapta. de pe burta pe spate doar cand ridica curul prea mult si cade(sau vrea el sa cada asa )
Ma duc sa fac paste cu ton.
seara buna. pupam.
Tunde - buna praji, da?da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

La noi e ambidextra, ca sa zic asa... adica si pe stinga si pe dreapta... dar cu preferinta pe dreapta.

MARIA G, lasa copilul sa suga degetul cit vrea, hai ca nu-i chiar asa rau. Nu strica nimic, e ca-n prospecte, daca unul strimba dintii, aoleu, generalizam. Sa-ti marturisesc cinstit, eu mi-am dorit din suflet sa-si suga Ilinca degetelul... dar n-a facut-o. Acum, am impresia ca n-am avut eu rabdare si-am sarit cu suzi pe ea... eu ANTISUZI convinsa... dar convinsa! Dar... stii, copiii fac regulile, e doar o iluzie ca noi le facem... Cred ca daca mai asteptam... dar Ioana l-a supt de la 2 luni jumate... Ilinca nici la 3 luni jumate nu si-l luase... si-am ajuns la concluzia ca nu-l va mai lua... si cum eram terminata cu somnul... am insistat cu suzi, si-am insistat pina a primit-o... Acum... parca si-ar suge degetele, dar fie nu reuseste (cred ca are miinile prea grase), fie reuseste, dar cum da sa atipeasca, ii cade mina si iar se scoala, si iar atipeste si iar se scoala pina se enerveaza si se pune pe plinsete... si eu indes suzi... In fine, ideea e ca din punctul meu de vedere, esti o fericita ca suge degetul... Il va lasa, sa nu-l fortezi, sa nu i-l tragi din gura, lasa-l cum simte, cum vrea. Pe la 6 luni se diminueaza pofta de supt si-l ca scoate. La un an, daca tu nu faci nimic prea agasant pt copil, il va abandona singur. Si daca nu, il va lua numai la nani... Pina sa se inventeze suzeta, majoritatea copiilor sugeau degetul... si generatii intregi de oamnei cu dinti drepti zimbeau intelegator...

Pup,
G
A! Si eu unde vad pozele cu tine mireasa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Vasi..da,Edu transpira rau cand papa,cand da din craci..transpira toata ziua,mai ales l ceafa si tampla.

Andutza..hai ca trece perioada asta. ceva o deranjeaza,o fi prea cald,o fi prea obosita..o supara gingiile... multa rabdare





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna seara

roxx si Eva se intoarce tot asa, doar inspre partea stanga
spre dreapta doar de 2 ori s a intamplat parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

mamutz, ce putin mai ai!!! un mare mare oentru tine!

felicitari iepurasilor penru dintisori! intrebare: imediat ce apare dintisorul incepeti sa il periati cu periuta din aceea de se pune pe deget? si daca da, puneti vreo pasta de dinti sau vreo solutie pe ea?

madalina, mi-ai facut o pofta de cinema....uf!

ZIKI, missed you!

gabiv, off ce alergie urata are si Ioana! si eu am cateva alergii bune, numai ca scap mai ieftin, doar stranut si ma ustura ochii!

sherbi, voiam sa iti zic de mai de mult, nu e prea mult atatea zile fara kk? eu ma impacientez la 72 de ore, bine, Maia dupa 3 zile de lipsa, urla cat o tin plamanii asa ca intervenim, ca altfel...ma bucur ca totusi s-a intamplat si fericitul eveniment kk!

mainutik, ma bucur ca au venit si ofertele de munca! sper sa luati cea mai buna decizie pentru voi!

doloress, ce bine ca s-a mai potolit refluxul la Kevin! si mai ales ca noaptea e linistit! hai ca mai e un pic pana incepeti diversificarea si se va ameliora mult!

zumzu fa si antibiograma ca sa vezi clar la ce anume cedeaza balaurul de e coli. pot sa iti spun cu siguranta ca zinnatul, cefuroximul si cefortul sunt permise in alaptare. dar mai bine verifici, ca sa nu iei degeaba! si sanatate, ca sa treaca repede infectia!

catalina, ho ho, stiu cum e cand se nervozeaza ca nu incape jucarica in gura! Maia acuma incearca sa si le bage in ochi si isi lipeste cate o zdranganica in mijlocul fruntii de ma astept sa o vad cu ditamai cucuiul. degeaba incerc eu sa nu o las ca se pune pe chirait, asa ca...daca o s-o doara (presupun) ca nu va mai da cu ea! un si spor la (per)mutari!

lucia brrr, sa treaca repde! bine ca nu e ceva grav! ziceai de scaun de masa, eu caut unul reglabil pe inaltime, cu spatar reglabil pe inclinatie, usor, pliabil, si neaparat acoperit cu ceva usor de curatat ca mandra mea e ca purcica! poate te ajuta criteriile astea.

magnetism distractie placuta in plimbari si bebe linistit si cuminte!

roxx felicitari pentru kg!

fragrant, uiii, ce frumos a fost sa vad iar motatele pe forum! super idee! fir-ar ea sa fie de birocratie cu certificatele astea supralegalizate si suprasupralegalizate!

melanies ce bine ca stai cu bebe un an! chiar daca se va simti financiar, e mai bine asa, pentru ca esti linistita si impacata cu tine!

lorich, si eu zic ca se poate si diversificarea hai hui! daca unde pleci nu ai cum sa ai un aragaz poti sa cumperi o plita electrica cu un ochi, costa cam 1 mil, iei cu tine o craticica si scapi de stres.un castronel, o sita, niscaiva lingurite.legume si fructe sunt sigura ca gasesti pe undeva de cumparat , sa ca no worry! si reusesti. si eu vreau sa plec in iunie sau iulie la tara macar o saptamana si acolo am soba pe lemne, apa la put, WC in fundul curtii, asa ca imi car dupa mine un fierbator si plita electrica (o am de cand stateam prin camine in anul 1 de facultate) si sunt sigura ca ma descurc. ideea borcaneleor nu imi place, eu nu ii cred pe producatori ca scriu pe eticheta tot ce baga in produs. prefer sa i le preapar eu. deh, paranoia multa la mine!
maaama, 6 dintisoti o data? saracele de voi! poate totusi nu vor fi cu dureri!

andutza, nu o sa aveti nici de data aceasta probleme cu vaccinul!

mirela, hai mamico ca o sa-i treaca si o sa bea si laptic! e mai pretentios zilele astea domnul Razvan, dar o sa-i treaca!

maria si Maia are fixatia degetului mare dar de la mana dreapta, si eact cum zici si tu , e in stare sa isi deformeze si deget si gura si tot. numai ca eu pur si simplu nu o las, chiar daca asta inseamna o caruta de nervi pentru mine si tati, dar suntem vigilenti. am incercat sa folosim suzeta, niciun succes, daca suge la ea o data la 4 zile timp de 5 minute, e mult.astept sa mai creasca ca sa ii pot manji degetul cu mustar sau ceva asemanator. pana atunci, rabdare si tutun in ce ma priveste.

mayane, nu te grabi cu ridicatul in fundulet ca pe urma doar asa vrea. Maia e mai mare doar cu 2 saptamani ca Dariu si nu mai accepta sa stae la orizontala deloc, doar noaptea in pat. si acuma imi pare rau ca nu am amanat putin ridicatul la 90 ca imi e teama sa nu fie totusi prea mult pentru coloana ei.

ocsanica felicitari pentru botez!

fragrant, incearca tehnica baii in cada mare dar umpluta putin si pune sub copil un prospop. o asezi in fundulet, pui apa sa ii vina cam paa la pieptic si de clatic folosesti dusul. Noi pe varianta asta mergem ca altfel avem inundatii in casa. Si Maiei ii place tare tare ca rade de nu mai poate cand vede stropii de apa!PS eu nu intru in cada cu ea ca mi se pare mai dificil, si nu mi se pare ca e alunecoasa. plus ca mai facem si bai cu cada plina pentru turele de inot cu colacul!

ppisic, ufff, saraca beblusa! imi incjipui ce ganduri iti trec prin cap, dar nu trebuie sa iti faci ganduri negre. eu in locul tau as alege sa lucrez de acasa daca as avea posibilitatea, poate as chema si vreo bona, babysitter ceva ca sa pot sa ma ocup cu atentie si de serviciul muncitoresc. Dar asa ai avea=o si sub permanenta ta supraveghere!


vasilasanita si Maia transpira cand mananca, pe cap si la ceafa, se face fleasca!

mirela, eu sunt anti premergator: deformeaza piciorul copilului, afecteaza mersul(copilul invata sa mearga pe varfuri si isi pierde foarte greu acest obicei), se pot intampla accidente groaznice(in anumite tari sunt interzise tocmi din cauza de decese ale copiilor), aparent ai impresia ca copilul invata mai repede sa mearga, dar de fapt isi da drumul la mersul de unul singur mult mai greu.nu invata nici sa cada si sa se ridice dupa ce a cazut si poate sa prinda frica de mersul normal in momentul in care se impiedica si aterizeaza in fund.

piscotel !

tunde ne luam de mana! n-am primit nici alocatie , nici indemnizatie pana acum! si mi-ar prinde atat de bine...am ajuns de verific cardul zilnic , doar doar voi avea o surpriza placuta!

roxx, mandra mea se rostogoleste pe ce parte ii vine mai la indemana...prefera partea dreapta de obicei dar merge si stanga

articol despre premergator http://www.stiri.com.ro/stire-2223/nu-puneti-copiii-in-premergator.html

mai revin la noapte sa va mai povestesc si despre noi...v-am pupat















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Bag si miere cu lamaie...mi-am facut stocul de lamai sa vad poate scap asa fara prea multe pastilute...urasc pastilutele...dar parca vad ca tot la ele ajung...pup fetele

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ralukara..eu am www.vanstore.ro/bambino-worldscaun-masa-leagan-p-5143.html" target="_blank"> asta .
e reglabil pe inaltime.
scaunul e reglabil in 3 pozitii.
este si leagan. este foarte ok.
il are si Roxx..poate sa confirme daca l-a folosit si daca e multumita.


chiar Roxx..sta Catalina in el? cum e ?

Edit : suuuper ideea cu plita mica si cratita. chiar vazusem unele mici care aratau foarte bine. da nu ma gandisem sa iau. Ms




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Al meu se intoarce doar pe dreapta. A incercat si pe stanga de cateva ori, dar nu a reusit decat sa stea pe o parte. Acum asa doarme, pe partea stanga.

Si transpira si el cand mananca. Si nu numai.

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput