Copiii si frica de dentist!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

of dragelor noi am avut o experienta tare neplacuta la Dentestet - pentru noi a fost pomul laudat la care nu cred c-o sa mai mergem vreodata... Avea Alex cam 4 ani si, de la prima sendinta, cand se presupune ca doar ne cunoastem, discutam, a urlat o doctorita la el de s-a auzit pana la noi (cabinetul fiind la et I si noi in sala de asteptare la parter) Abia s-a abtinut sotul sa nu-i zica vreo doua pe masura comportamentului ei... Alex e un copil sensibil, chiar docil, chiar nu am inteles ce s-a intamplat... In fine, am discutat, si-a cerut scuze, a doua oara i-a facut un periaj insa a coborat copilul atat de stresat incat nu am mai calcat pe acolo...

Am facut o sesizare cerand sa ni se recomande alt medic in cazul in care doamna nu isi poate stapani nervii insa am primit un email cu scuze de la pr si cam asta a fost probabil au prea multi pacienti - ... am mai schimbat 4 medici ulterior, la unul am lucrat o maseluta, la altul am sigilat un dintisor si tot asa. Acum ne-am oprit la o doctorita la care am mers de vreo 5-6 ori si vad ca, desi mie mi se pare un pic cam dura, Alex o agreaza ( sa fie oare si meritul Gormitilor pe care-i primeste premiu de la mama la fiecare vizita?!...) Asa ca... sa ne ajute D-zeu. Oricum, de acum e mare si, daca nu ne mai place la dr actual avem varianta de back-up dr. noastra stomatolog, care insa nu are materiale pt copii...


Eu, sincer, nu mai am rabdare cu cei care nu se potrivesc cu meseria pe care o profeseaza... asa ca ii multumesc lui D-zeu ca locuiesc intr-un oras suficient de mare unde am de unde alege. Am devenit deja experta in sesizari, chiar exceptand acest caz si vad ca asta nu e un lucru rau ca chiar se misca ceva de obicei in urma lor...

Ionela 37+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

si am uitat sa mai spun de un lucru care m-a deranjat: usurinta cu care recomandau anestezia generala pt copil... nu mi se pare un lucru firesc, poate gresesc dar asa consider eu...

din partea noastra, draga inbox, mult curaj si nu va dati batuti, reusim noi, pana si in Romania, sa rezolvam problemele, chiar daca ne costa un numar mare de neuroni...

Ionela 37+ mami de Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Spune-mi ceva frumos... din dragoste!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ionella, dar voi de ce erati in sala de asteptare? Eu n-am plecat de langa fi-miu. Am vrut sa stiu tot ce i se intampla, ca el singurel n-ar fi putut sa spuna nu daca ceva nu era ok.
N-am crezut ca si acolo se tipa. Eu n-am auzit nimic pana acum. Imi pare rau.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

da, pana la urma am reusit tot la dentestet, inhalo-sedarea a facut toti banii, a plecat Ilinca euforica de acolo. Insa daca nu-si va reveni si va fi nevoie de anestezie la fiecare sedinta ajungem la faliment

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput