dr Catalin Haiduc ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mando spune:

eu am fost la Euroclinic si intr-adevar preturile sunt mai mici decat la Medical City(mai ales eco). Din pacate nu am fost de curand...asa ca nu am info de maxima actualitate. Dupa cate stiu Haiduc se duce la Euroclinic Luni dupa masa. Suna si tu la ei si intereseaza-te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Chiar dc la camera de garda era tot timpul aglomerat, in timpul nasterii nu am simtit deloc ca as fi neglijata, asistentele erau active tot timpul si intrau f des in camera sa vada pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miakarmand spune:

vreau a fac o ecografie morfo fetala la spitalul Filantropia pt sapt 31 - 32 de sarcina,
ma poate lamuri cineva cum sa fac ...programare prin telefon sau ma duc la spital cu trimitere de la doct de familie.
voi la cine a ti facut eco in Filantropia ?
vreau sa fac aceasta eco inainte de a ajunge la Dr Haiduc ...nu am bani de clinica particulara......
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Citat:
citat din mesajul lui miakarmand

vreau a fac o ecografie morfo fetala la spitalul Filantropia pt sapt 31 - 32 de sarcina,
ma poate lamuri cineva cum sa fac ...programare prin telefon sau ma duc la spital cu trimitere de la doct de familie.
voi la cine a ti facut eco in Filantropia ?
vreau sa fac aceasta eco inainte de a ajunge la Dr Haiduc ...nu am bani de clinica particulara......
multumesc!


Suni la nr 021 318 89 30 si rogi sa ti se faca legatura pentru programari eco la dr VEDUTA (cu tz de la tzap, sotul caprei ) ALINA. Programarile se fac cu destula vreme inainte, nu stiu in ce saptamana esti tu si daca vei reusi sa faci aceasta programare in timp util. Daca lucrezi si duci trimitere de la medicul de familie si adeverinta ca se platesc asigurarile de sanatate de la serviciul tau, ecografia e gratuita.

In trimestrul III nu se fac ecografii morofologice, ca in trim II. Adica se masoara alti parametri, alte organe decat in trim II.

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Stie cineva cand se intoarce dr. Haiduc din concediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanca78 spune:

Buna seara... am venit din nou in vizita pe la voi

Voiam sa va multumesc mult, mult de tot pentru raspunsuri - mi se par foarte folositoare informatiile pe care le aveti, si sincer cred ca m-am linistit cu toate problemele pe care le aveam.
(am vorbit si cu profesorul despre faptul ca tin foarte mult sa nasc natural si mi-a spus ca sigur, e ok si ma incurajeaza, doar ca la o nastere naturala nu se poate garanata dinainte 100% echipa de medici - mi se pare logic)

Multumesc inca o data!
Nasteri usoare / bebelusi cuminti - in functie de situatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ivanca, ma bucur ca te-ai linistit, dl profesor a avut o reactie f buna dupa parerea mea. Si eu vreau sa te incurajez sa nasti natural, e o experienta de viata extraordinara dupa parerea mea, si cu putina pregatire teoretica si psihica inainte, ii poti face fata cu brio. Esential e sa nu te opui contractiilor, sa "mergi cu ele" ca sa zic asa, constienta fiind ca au un scop, iar in pauze sa te plimbi, sa mai conversezi, sa te relaxezi. Trebuie sa te gandesti ca tot procesul e facut ca sa mearga bine iar in caz de probleme ai care te ajuta.

La 3-4 ore dupa nastere esti functionala (te mai tine epiziotomia daca o ai), poti merge, alapta, manevra copilul, poti lua o masa binemeritata dupa atata efort, care imediat iti creste tonusul. La cezariana vreo zi-doua cam stai in pat si te alimentezi cu ceai, supa chioara et co. Eu am nascut normal de 2 ori si am facut o laparoscopie, ocazie cu care am vazut cele care nascusera prin cezariana cam cum se prezentau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikymirror spune:

Citat:
citat din mesajul lui mando

Stie cineva cand se intoarce dr. Haiduc din concediu?


Buna tuturor!

Mando, eu nu stiam nimic de concediu si am am fost la consultatie pe 3 septembrie, fiind reprogramata din 8 septembrie (probabil de asta au reprogramat consultatiile).
Pe 16 am din nou programare la Medical City, deci probabil ca se intoarce pana atunci...

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Nu vreau sa credeti ca incurajez pe cineva spre cezariana.

Dar in cazul meu, am iesit din operatie undeva pe la orele 12 noaptea, iar dimineata la 8 m-au mutat in salon si ma plimbam pe holuri. Iar la ora 9 sau 10 am fost la alaptat.

Spun doar ca si la cezariana poti sa faci lucrurile normal

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mando spune:

Intre timp am aflat ca se intoarce pe 13 Septembrie. Pe 15 am si eu programare tot la Medical City

Citat:
citat din mesajul lui mikymirror

Citat:
citat din mesajul lui mando

Stie cineva cand se intoarce dr. Haiduc din concediu?


Buna tuturor!

Mando, eu nu stiam nimic de concediu si am am fost la consultatie pe 3 septembrie, fiind reprogramata din 8 septembrie (probabil de asta au reprogramat consultatiile).
Pe 16 am din nou programare la Medical City, deci probabil ca se intoarce pana atunci...

+36

Mergi la inceput