dr Catalin Haiduc ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Nu se cer.
Dar e ok sa le ai, mai ales daca tii copilul cu tine in salon. Hainutze daca nu vrei sa fie infasat; sapun pt bebe daca nu vrei sa- spele cu ce au ei si prosop daca il speli tu in salon.
O zi frumoasa!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ro_x_ana spune:

Multumesc pentru raspuns. Presupun ca nu poti tine copilul in salon decat la rezerva cu plata, nu?
Cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yellowella spune:

stiti cumva daca maine incepe un nou curs la Filantropia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

ei zic ca incurajeaza sistemul room in...dar cand am fost eu internata nici vorba. Nu strica sa intrebi..din cate am inteles tine de dr. neonatolog.

O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Buna fetelor,

Am fost azi la consultatii si domnul doctor mi-a zis ca s-a mai modificat colul meu dar totusi inca nu e pregatit sa nasca. La ecograf mi-a zis ca am lichid destul si ca fetita mea are in jur de 3150g ceea ce e f bine (saptamana trecuta avea 2900g). M-a chemat sambata dimineata la ora 9, zicea ca e de garda. Nu sunt motive de ingrijorare totul este foarte bine (asa mi-a zis) Avand in vedere ca data probabila a nasterii dupa calculul calendaristic este pe 2 iunie (ecograful arata 29 Mai) putem sta linistite.

Va pup si Doamne ajuta in continuare si voua nasteri usoare!!!

40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Ce vesti bune Camica!
Si eu trebuia sa ma duc la spital miercuri cand era de garda..dar bebe a vrut sa vina pe lume marti.
Sa stai cuminte si sa incerci sa te odihnesti cat mai mult.
Muuuuuulta bafta si o nastere cat mai scurta si usoara!

Daca mai ai nevoie de ceva, sa ma anunti.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Multumesc mult Albinutzzza!!!

Ma gandesc din ce in ce mai mult la nastere si ma simt foarte stangace avand in vedere ca nu stiu cum va fi si cum ma voi descruca in spital (nestiind cum se procedeaza, ce tre sa fac etc...) Sper sa fie totul bine!

Te pup! La moasa ai dat banii inainte? Cum se procedeaza?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Stai linistita..nici eu nu stiam ce si cum..o sa vezi ca totul e ffff simplu
La moasa am dat banii dupa.Asa am citit aici si asa am facut. Acum..tu decizi ce si cum.
Mai intreaba-ma.
In principiu nu tr sa faci tu nimic
Cand incepe travaliul te duci la spital..se decide internarea..te duci la garderoba sa te schimbi..apoi impreuna cu o infirmiera de duci in una din salile de travaliu. Acolo va fi moasa..vine haiducu..nasti..apoi te duce in salon si de acolo e simplu: alaptat, toaleta dim si seara, vizitele. Nu e complicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Iti multumesc mult Albinutzzza pentru raspunsuri si sfaturi!
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Camica_24 - cum esti azi ? Tot 2 in 1 ?

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput