Gemeni 4ani +

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hei, felicitari pentru inscrieri! O sa fie bine, veti vedea. E, intr-adevar, o noua etapa si fiecare an ce se incheie si fiecare an ce reincepe este cu emotii... sa va zic ca noi terminam cls a 2-a ...

Laura, sunt onorata ca te gandesti la mine dar de admiratia si invidia ta nu-s vrednica
Ma bucur sa ne cunoastem, virtual momentan si ma bucur sa stiu, ca undeva, in trecut, am batut in lung si in lat aproape un an oraselul in care stai.

Tatiana, ce ma bucur sa aud vesti de la voi!!!
Sper sa ne revedem inainte sa intre la facultate cei mici !

Mamaana, sa aveti sedere placuta si sa va intoarceti cu amintiri frumoase.

Noi tocmai am terminat o saptamana de vacanta, baietii au avut cateva zile si nopti niste prieteni la joaca; azi am iesit si noi in parc - se pare ca vine primavara de-adevaratelea.
Tot in vacanta asta au fost selectionati pentru clubul de inot, din toamna gata cu cursurile, o sa fie intr-o echipa, competitii, antrenamente, etc.
M-au "angajat" antrenor de hochey pe timpul verii pentru ca vor sa fie in toamna, cand reincepe sezonul in echipa cea mai buna (se stabilesc echipele pe varste si pe performante). Asa ca acum caut locul potrivit intr-un parc unde sa mergem cu rolele si cu poarta de hockey in spate sa ma tin de treaba....

O primavara frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

laura suntem in buzau. joi plecam in poiana brasov pana duminica, iar marti plecam inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Tatiana, ma bucur sa te citesc pe aici. Pe baieti i-ai inscris la clasa 0, sau la clasa I?




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Ioana, apar cam rar si dispar perioade luuungi - in general, citesc ce mai scriu mamicile la subiectele mele de "suflet", dar nu apuc sa scriu. Felicitari pentru tot ce-ai facut si faci... Ca te mobilizezi si reusesti sa te imparti intre atatea activitati (uneori, pe mine ma lasa puterile, dar din fericire imi revin repede - am de ales? ). Cu intalnirea mmm... doarece noi nu ne-am propus sa plecam peste mari si tari, v-asteptam cu drag la noi Vad ca Arturicii sunt foarte ambitiosi! Bravo lor, sa fie in continuare tot asa!

Laura, pe Edi si Dani i-am inscris in clasa I-ii. Dupa luni de gandire si razgandire, de ascultat parerile educatoarelor si psiholoagei, pana la urma am mers pe instinctul meu (care niciodata n-a dat gres cand a fost vorba de copii). Problema lor e ca sunt plini de energie, zburdalnici, fac echipa "buna" (vesela) numai din priviri, dar cand sunt ocupati cu activitati interesante, stau linistiti si se concentreaza chiar si o ora. Sper sa fie alegerea potrivita si de data asta; au fost evaluati la scoala unde i-am inscris (Waldorf) si acolo mi-au spus ca ei nu sunt copii de clasa 0.


Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata! ieri a trebuit sa ma opresc din scris si nu am mai apucat sa revin.

Tatiana, super! Inseamna ca ne intalnim in toamna la subiectele despre scoala, sa povestim despre bastonase, litere si adunari . Eu aveam impresia ca ai tai sunt nascuti in 2006, scum m-am uitat la semnatura ta si am vazut ca si ai tai sunt in 2005. E ok, cred ca ai facut alegerea cea mai buna, mai ales ca am inteles ca la scolile Waldorf stilul de predare e putin diferit (in sens bun) de clasicul din scolile romanesti. Vor merge la scoala in limba romana?

Ioana, e super cate activitati si talente aveti voi! Succes! Asteptam pozele cu trofeele si diplomele Au grija baietii si de tine, sa te tina in forma .
Prin Piatra ce-ai facut? Ai lucrat aici ? S-a schimbat mult orasul. Din unele puncte de vedere in bine, din unele mai putin bine. Dar e in continuare un oras foarte frumos.

mamaana distractie mare sa aveti la munte si drum bun spre casa! Sa ne povestesti mai pe larg cum a fost, cum s-au simtit copiii, cu ce impresii ai plecat tu de aici. Eu sunt foarte curioasa cum ne vad tara cei care ne-o viziteaza mai rar si au termen de comparatie. Se vad lucruri miscand? Se misca in bine sau mai bine nu ne-am misca!?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Laura, asa este, din toamna incepem cu liniute si bastonase! Vor merge la sectia romana. Din pacate, nu vor sa vorbeasca in limba maghiara. Inteleg orice, dar raspund in romana. N-avem prin preajma nici prea multi copii maghiari, iar cei pe care-i avem, se straduiesc ei sa invete romana

Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Eliana! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita, sa te bucuri in fiecare zi de minunile tale . Un buchet mare de flori pt tine

www.floriintimisoara.ro/flori-florarie-online/images/P/lalele%20si%20irisi_resize.jpg" border="0">




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumesc mult de tot

Noi ne laudam cu doua cazuri de scarlatina in grupa baietilor.
Le-am facut testul rapid si a iesit pozitiv la amandoi. La exudat, doar la Andrei.
Dupa testul rapid, pediatrul ne-a dat tratament cu ospen, 7 zile... Iar acum nici nu stiu cand le pot repeta exudatul, dupa cat timp de cand terminam antibioticul... altfel nu-i pot duce la gradinita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliana, mandra mea a facut scarlatina primvara trecuta (chiar acu 1 an, in martie). Din cate stiu de la medici, minim 3 zile (ideal 5) ar trebui sa treaca de la terminarea antibioticului pana se face exudat. Sanatate multa si sper sa va ocoleasca boala. Oricum, e aiurea ca nu va primeste la gradi chiar daca sunt copiii purtatori fara simptome. Inainte de a face exudatul, nu tot cu streptococul in gat erau? E mai periculos acum, depistat si in curs de tratament decat era inainte, cand nu stia nimeni?




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mda... nu mai zic nimic...
Pediatrul ne-a dat "voie" sa mergem la gradi... insa asistenta nu vrea altfel, pt. ca asa sunt regulile O inteleg si pe ea, pentru ca sunt parinti care ii sar in cap si iese scandal... Trebuie sa fie si ea acoperita.

Mergi la inceput