Gemeni 4ani +

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eliana!! ohooo, de mult nu te-am vazut! Ce face gasca? Va mai vizionez pe facebook cand faci actualizari la poze. Cum merge scoala?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am promis ca recuperez in we... Inca nu am reusit sa citesc nimic din urma, dar macar sa va scriu doua vorbe despre noi... pentru ca, vorba aia cu socoteala de acasa...

Vineri spre sambata Andrei a facut febra maaare... peste 39. Apoi sambata s-a pus pe vomitat... febra mai mica si sambata si duminica... Acum sunt acasa amandoi. Evident ca Mihai n-a vrut sa mearga la gradinita, fara Andrei... Asta ca tot citisem mai pe sarite despre gemeni si mersul la scoala... Nu stiu cum vom proceda la scoala, cand va fi nevoie ca doar unul sintre ei sa stea acasa.. Pna atunci poate ne vom intelege altfel. Sa vedem ce spune pediatrul dupa-amiaza... poate reusim sa ajungem la gradinita de 1 Martie si sper sa fie ok pana sambata, sa putem invita copiii la ziua lor. sambata implinesc 5 ani... nu stiu cum a zburat timpul... Parca ieri numaram zilele sa rezist cat mai aproape de termen...

In rest, nimic deosebit... ne ocupam timpul cu gradinita, joaca si multe desene...
Eu cu ale mele, si in plus cu scoala Elenei... care inca trebuie impinsa de la spate sa isi faca temele...

Laura... cu scoala e cam greu... cam asta e parerea Elenei... Adevarul e ca... e cam greu... mult prea multe teme, dupa parerea mea... si mult prea complicate...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

O primavara frumoasa mamici de gemeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim, lulu! O primavara frumoasa si vesela va dorim si noi! (desi in Moldova inca e iarna serioasa)





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi mi-am inscris copiii la scoala . Am asa un sentiment de ... imi vine sa ma bag intr-un colt si sa plang 3 zile. Stiu ca ar trebui sa ma bucur ca am copii mari si sanatosi si destepti, dar nu pot sa nu plang cand realizez ca nu mai am copii mici, ca e gata, trec intr-o cu totul alta etapa a vietii. Am precizat la inscriere ca sunt gemeni si ii vrem in aceeasi clasa. Speram sa fie bine.
Sunt trista ... O admir si o invidiez puternic pe arutricii care are bebe mic si se mai poate bucura de perioada asta pt ceva ani. Nu mai tenteaza pe nimeni sa mai faca un copil? Hai, ca m-as baga si eu





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Laura, ai un colt unde sa plang si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

Ce emotii Laura, imi imaginez cum trebuie sa te simti, eu intru in panica numai la gandul ca la anul pe vremea asta o sa fim si noi in febra inscrierilor, e o decizie asa de importanta pentru viitorul copiilor
Ca bine spui, ar trebui sa ne bucuram ca avem copii sanatosi si inteligenti; avem niste prieteni de familie cu baieti gemeni de 3 anisori iar unul dintre baieti are tetrapareza spastica; mi se rupe sufletul de cate ori ne intalmin prin parc cu ei, el inca nu merge in picioare, e groaznic:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

eliana bine ai revenit!
laura chiar ca ai copii mari. eu nu ma mai bag la inca unul ca-mi ajung 3
la multi ani mamici!

ps - sunt in romania in vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana

eliana bine ai revenit!
laura chiar ca ai copii mari. eu nu ma mai bag la inca unul ca-mi ajung 3
la multi ani mamici!

ps - sunt in romania in vacanta


Unde? prin ce colt de tara? Cum e? Vacanta frumoasa!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Laura,

Asa este, vor incheia o etapa din viata lor si numai de noi depinde sa le prelungim copilaria. Ca sa te scot din "butoiul cu melancolie", si la scoala poate fi frumos !!!

Clara e indragostita de scoala (are grija sa nu se imbolnaveasca, sa nu fie nevoita sa lipseasca). Dupa ce sta 8 ore la scoala, vine cu temele facute (pentru acasa are doar in weekend-ri), lectiile invatate (poezii, cantece, tot ce trebuie) si dupa mesele sunt dedicate jocurilor si activitatilor extra (momentan merge doar la aikido, de 2 - 3 ori / saptamana). Are perioade cand e mai obosita (concursuri, teste) dar o pun la "recuperare", adica somn de dupa-amiaza in week-end.

Si eu i-am inscris pe Edi si Dani la scoala. Avand experienta cu Clara, sunt cu sufletul impacat, mai ales ca ei asteapta cu nerabdare sa vina toamna si sa mearga la scoala (s-au saturat de gradinita). Imi fac sperante ca si cu ei va fi la fel de usor (sau nu? )

Cresc - cresc, dar raman tot copilasii nostri . Sa-ti spun ca atunci cand ajung s-o iau pe Clara de la scoala (cam rar) imi sare in brate s-o ridic (doar ca acum are 26 kg)?

Mult succes si o sa fie bine!!!







Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput