Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Gemeni, Tripleti sau mai mult...

Gemeni 4ani +

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 11
mariadan
mariadan

173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mariadan Adauga semn de carte la raspuns Trimite mariadan un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna ziua. Eu nu ma incadrez la acest subiect, dar vreaau sa va intreb daca aveti vreo sugestie pentru o tricicleta potrivita pentru aproape 3 ani. nu stiu ce sa caut, in afara de pret, aprox. 250 lei buc. stiti vreun model care este bun, sau nu?
Mergi la inceput

elyanne

7087 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi amavut de la kettler ceva asemanator:
http://www.kettler.ro/product/funtrike-blue-368.htm?lang=ro&path=-2075179396
Le-am luat de pe okazii, noi. Nu mai stiu de la cine... preturile sunt ceva mai mici, si la doua bucati se cunoaste diferenta.

Foarte bune, rezistente, se regleaza lungimea,astfel sunt bune pentru mai mult timp... de pe la 2 ani, pana pe la 5. Acum le-am dat mai departe, sunt ok, rezista

mami de 3 Elena & Andrei & Mihai
Mergi la inceput
mariadan
mariadan

173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mariadan Adauga semn de carte la raspuns Trimite mariadan un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc pentru informatie.
Pana la urma am luat modelul acesta http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-1721/tricicleta-copii-puky-captain-sharky/ si o varianta asemanatoare pe roz. Desi voiam doua noi, am cautat si la mana a doua, astfel am gasit noi, dar cam la jumatate de pret fata de magazin
Am depasit un pic bugetul, dar asta e.....
Speram doar sa le placa picilor.
Mergi la inceput

adishor_1975

119 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
bine v-am gasit! desi Porumbitzele mele au 2 ani si 2 luni, nu ma mai regasesc pe forumul principal de gemeni care dezbate cu foc sarcina, alaptatul, diversificarea, imi aduc aminte ce activa eram si eu
fetitele mele merg la cresa de la un an si doua luni; de la 2 ani am trecut la grupa mica / gradinita germana Kluge Kinder, este chiar pe strada noastra. Sunt f multumita.. Evolutia este rapida, s-au dezvoltat rapid, socializeaza, se simte imediat ca sunt obisnuite in colectivitate de mici. am avut noroc, nu prea au fost racite, rar mai face Mara ceva muci, iar Ioana are un sistem imunitar f bun.
si la noi exista "lider" de opinie, dar isi disputa totusi acest "leadership" in functie de context.. la prostioare oricum colaboreaza perfect!
saptamana aceasta "Altfel" au vizite la muzeul satului si acvariu. voi ce program aveti la gradi?
am uitat sa va spun ca le duc la 9 la gradi si le iau la 6, exact programul meu la job. le duc/aduc cu caruciorul . si gradi si jobul sunt langa casa, am avut noroc... deci eu ma ocup de tot, ca tati e ocupat, plecat, ajunge tarziu. de luni pana vineri sunt responsabila . nu avem bunicii in Bucuresti, nici 'bona', ne ocupam noi de tot.
va puuuup
Mergi la inceput

manumanu

2007 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite manumanu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Adishor, bine ai revenit, chiar ma intrebam intr-o zi acum ceva vreme ce mai e cu voi Super ca le-ai dat la gradi si mai ales ca ai gasit asa aproape o gradinita de care sa fii multumita! Intr-adevar, desi ai mei au mers la gradi de la 2 ani si 3 luni, se simte foarte bine socializarea timpurie,achizitiile de toate felurile au fost fantastice si continua. Cred ca totusi iti este greu in timpul saptamanii ocupandu-te singura de tot, eu am trecut prin asta cate o luna de zile in ultimii trei ani (cand sotul a fost plecat in strainatate in perioada respectiva)... bine, a fost din ce in ce mai usor, anul asta aproape ca nici nu s-a simtit, dar totusi.. cu toate responsabilitatile pe cap, nu e usor! Pupam porumbitele gradinarese si va mai asteptam cu vesti!
Mergi la inceput

adishor_1975

119 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
ManuManu, multumesc, nu m-ai uitat :)
am mai citit pe dc.com, dar am fost prezenta si pe forumul de gemeni de pe Facebook, il stii? acolo este mai ales pentru copilasi mai mari, aici pentru sarcina si bebelusie

ce varsta au gemenii tai? cum te descurci cu ei?
noi ne-am salvat cu gradinita, tare bine le merge acolo mergem inainte!
de Pasti mergem cu Porumbitzele la tara, facem Paste Rustic vor alerga prin curte, ne jucam cu puisori, iarba verde..

va pup pe toate cu drag, Adishor cu Porumbitzele ei Ioana si Mara (26.01.2011)
Mergi la inceput

petrean

2648 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj AOL luipetrean    Trimite mesaj yahoo luipetrean Adauga semn de carte la raspuns Trimite petrean un Mesaj Privat  Reply with Quote
adishor ce club e pe fb?clubul mamicilor de gemeni?ce id ai acolo?:)))

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Mergi la inceput
Pag. din 11 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com