Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (67)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani bebelusilor, surioarelor si fratiorilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

La multi ani tutur copiilor

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

La multi ani, pentru toti copiii! sa creasca mare si sanatosi,sa fie bucurie pentru parinti.

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

LA MULTI ANI! copilasilor nostri dragi,multa sanatate
La multi ani! si sarbatoritilor de azi care sunt dublu sarbatoriti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Sa mai relatam cate ceva despre noi...
-mancam doar daca ne atrage mami atentia cu jucarii...mor de nervi,mai mult murdareste decat mananaca
-de 3 zile noaptea doarme in pat cu noi,daca incerc so pun in patut are ace...dar macar doarme dusa toata nopatea,inainte se foia tare de tot
ca tot veni vorba de papa ma duc sa hranesc copilul si sa-mi fac ceva nervi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

La multi ani tuturor copiilor!
Alynta multa sanatate lui David.

iazminn mamica fericita de ingeras EDUARD NICOLAE (14.10.2010)
https://picasaweb.google.com/114053547326516137112/PozeMai#5609218072220886850
https://picasaweb.google.com/114053547326516137112/24042011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna seara!

La multi ani cu sanatate tuturor copiilor mai mici sau mai mari!
Gatesc cu apa de la robinet si bea apa plata.
Alynta, multa sanatate lui David.
Noi de ieri facem drumuri prin patut si azi plimbandu-se pe jos s-a prins de masuta si s-a ridicat in picioruse.. De-a busilea nu mergem, vrem direct in picioruse.

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selenar spune:

Raspundem si noi prezent! si uram La multi ani!
- noi bem apa plata (de care se nimereste), iar Vlad bea Izv Minunilor cu capac roz (cica ar fi cea mai slab mineralizata si cu putine impuritati dintre ape...vorbe...)- si noi folosim crema cu SPF 50, de la La Roche, a costat mult, sper sa fie ok...oricum mi-e frica sa-l arat soarelui, asa ca deocamdata mergem cu maneca lunga.
- office, si noi suntem 'de la mare', dar nu am curaj de plaja inca (nici cu Vlad, dar nici de rusinea sunculitelor mele)
- Vlad merge de-a busilea, dar mult mai mult prefera in picioruse. Asa a inceput si el, cu tarare, mers cu spatele, si acum prinde ceva viteza si in 4 labe...daca se indreapta spre ceva de interes, de genul trepte sau baie.
- nu a dormit niciodata toata noaptea, dar macar reuseam sa-l adorm cu sanul. De vreo saptamana insa, e teroare; se trezeste des, nu rabda sa suga, il plimb in brate, leganat si adoarme f greu. se trezeste de tot si incepe sa maraie. E drept ca are gingia de jos umflata rau, astept sa sparga dintii nr.7 si 8...totusi, e asa de mai bine de o luna.
- cu mancarea, e in continuare jale. A avut zile cand a ciugulit cate putina branzica frecata cu unt si iaurt, sau putina carnita de pui, dar refuza orice leguma, in orice fel i-as da-o. Cu fructele mai merge cat de cat, dar cantitatile sunt departe de ce ar tb sa pape el la varsta assta. De asta ii dau si eu cereale si dimineata si seara (adica fac bibe cu LP si cereale, jumi-juma). Cu toate astea, e energic si vioi, nu sta o clipa locului, si suntem nedezlipiti. Nu-l pot lasa nici o clipa singur.

Va dorim noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pop_adelina spune:

buna seara!
La multi ani bebei scumpi si dragi!
din pacate "cadoul" de 1 iunie pt Darius a fost o recoltare de sange pt analize si un control neurologic!ieri a vomat iar, ca si sapt trecuta, fara febra sau diaree, doar un scaun f urat mirositor azi, dupa o injectie cu metoclopramid! oare o fi vreo legatura? la ctrl neuro ne-a zis ca suntem bine pt 7 luni, avem achizitiile bune, mi-a interzis cu desavarsire rotobilul si sa-l mai pun in picioare! doar cand si cat se ridica el, atat! la noi e vb de echilibru, trebuie sa si-l formeze cat mai bine! o usoara tulburare de coordonare care se va rezolva cu cateva sedinte de kineto! in rest, voios si energic din cale afara, s-a chinuit dr sa-l consulte ca mereu era in miscare! mai trebuie sa-i dau de cap si problemei cu vomatul si bineinteles eternei probleme cu mancatul si ma declar happy eu m-am hotarat sa fac iar pauza de tot ce inseamna mancare, ca oricum ne chinuim amandoi la fiecare masa! pur si simplu nu vrea sa guste macar, isi sigileaza gurita si imi da peste maini si itoarce capul stanga dreapta! o sa iau eu niste vitamine si fier si sper sa-i ajunga si lui ceva ca tare mi-e ca lapticul meu nu mai face fata nevoilor lui! de luni reincepem diversificarea cu muuulta rabdare si cu pasi mici!


mamy de Darius-Gabriel (27.10.2010)
POZE BEBE DARIUS
Povestea unei minuni!!!
Votati-l pe Darius aici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Hristos s-a inaltat!

Hai la cafeluta aburinda!
Pupici pentru toate mamicile si toti strumfisorii!

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput