Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (67)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.
Vin si eu cu intarziere la o cafea.

Bebecris, multumim pentru tratatie.
cameluska, felicitari! Ce frumos!!! Si eu as vrea bebe 2 rapid, dar inca nu am ajuns la ginecolog sa vad daca am voie, ca eu am nascut prin cezariana, plus ca mai apar si alte ganduri... Legat de concediu nu stiu ce sa-ti zic.

Ieri, Matei si-a aratat personalitatea - a plans prima data cand au venit bunicii pe care nu-i vede foarte des si a doua oara la o fetita necunoscut care i-a invadat carutul. Vad ca deja incepe sa se manifeste acea frica de straini, sper sa o depasim rapid


Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/QlYZoC?authkey=Gv1sRgCKrt0LG1l43ntAE#5612134318592440258

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Neatza Fetelor!

Am revenue si noi din mini-vacanta noastra. A fost prima iesire in 3 si junioara s-a comportat exact asa cum preconizasem: a urlat non-stop pe drum, mai putin cand a dormit, iar la locul faptei a studiat tot si socializat cu oricine se afla in rasa ei de actiune. In ultima zi nu a vrut sa manance altceva in afara de titi, cred ca ii iasa si un dintisor sus. Mai am multe sa va povestesc, revin, acum ma duc sa fac putina ordine in casa ca e ca dupa razboi.

Si cu intarziere....la multi ani strumfilor si mamicilor de strumfilor care s-au sarbatorit in perioada cat am lipsit eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca-Elena spune:

buna fetelor!Am reusit sa intru si eu ca fi-mea nu ma lasa deloc,vrea doar sa mearga prin casa si eu sa fiu in spatele ei.A inceput sa mearga foarte bine,nu mai cade asa de des.Am pus jos la picassa poze de ieri din parc.
Vroiam sa va intreb ceva.De cand ma stiu am avut cativa pistrui,cand am ramas gravida au aparut si niste pete care acum cu soarele asta cu toata crema mea tot se cunosc ca s-au inchis la culore.Stiiti vreo crema ceva,sau vreun alt remediu sa scap de ele?

Bianca mamica fericita de Maia-Stefania 29.09.2010
https://picasaweb.google.com/104558560961453014433/8Luni?authkey=Gv1sRgCIn_lqy8wOWcFw#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Bine v-am regasit, dragi mamici si copilasi!

dupa o lunga absenta, intru sa va salut din partea mea si a Mariei!

V-am tot citit( in mare sunt la curent cu ce s-a mai intamplat la Odisee, insa nu am avut timp sa scriu).

pentru a fi pe pozitii egale, va spun ca Maria este o dulceatza( na, cioara ce sa zica si ea), nu ii tace guritza cat e ziulica de lunga ( ii striga pe tati tot timpul, pe mamai doar daca e suparata), merge de-a busilea ( pe principiul broastei, in sensu ca se ridica in partu labutze si sare pe burtica si tot asa mai departe), poate sa stea in funduletz, dar nu vrea, mananca foarte bine (fructe coapte cu branza calcica aprox 200 ml, piure de legume cu carnita sau cu galbenus de ou sau simple circa 160-180 ml),doarme noaptea ( cu o pauza de tzitzi pe la 5, dar dupa care se culca la loc), bagam LM la greu, ii place afara, tipa pana raguseste, nu are stare, se insurubeaza ca sfarleaza etc.
pana la acest moment ( multumim lui Dumnezeu) nu a racit niciodata ( i-a mai curs de doua ori nasul, dar nu ceva de speriat), nu a facut rosu-n gat, nu a durut-o urechea, nu s-a constipat, nu s-a deranjat la stomac, nu a facut temperatura si... nu avem niciun dintisor si nici semne ca ar iesi vreunul prea curand nu sunt ( desi suntem cu balutzele gramada de la 3 luni si roadem tot ce prindem).
cam atat deocamdata.
Oricum, imi pare bine sa va "revad"!
Floricele si pupicei virtuali tuturor!


Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/PrimeleZile?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/Botez?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

va am si noi.....noii intram mai rarut, vaam m-ai citit din cand in cand atunci cand ma duc la mama sau la sot la servici, ma bucur sa vad ca sunteti bine

Uram si noi La multi ani!!!! tuturor sarbatoritilor/telor

Aici e o vreme incredibila asa ca va invitam la plajaaaaaaaaa, este atat de cald incat pe baiat il scot doar in maieut si pantalonasi scurti.....noi suntem bine, tot 2 dintisori avem si ii asteptam cu nerabdare si pe ceilalti care intarzie sa mai apara
La controlul de 8 lunite avem 8.800grame si 73cm. asaaaa, ne marim vocabularul pe zi ce trece , pana acum zicem: mama, tata, papa, ananana, dada...si alte cuvinte/litere pe care numai el le intelege.


Pe de alta parte sunt extrem de suparata, acum cateva zile m-au vizitat hotii, in 30 de minute m-au furat de m-au rupt9 atat a duratde candam plecat pana m-am intors acasa) printre altele si laptopul in care aveam toate pozele si filmulete cu puisorul meu , nu le mai salvaasem pe nicaieri , nu mai am nici una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

daaaa si noi tipaaaam uneori ma intreb si eu cum de nu raguseste, si am invatat sa facem bravo(sa batem din palme...e asa haios si aproape ne reuseste sa facem si byebye/hello

noi nu mergem dea busilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Imi pare rau Vanny de ce ti s-a intampalt!
Din pacate, asta e lumea in care traim!

Moshulik , mami fericita de Maria Alexandra( 23.09.2010)
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/PrimeleZile?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/SSMoshulik/Botez?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

asa este , dar chestia si mai naspa e ca am fost urmarita cateva zile ca sa vada programul este superinfricosator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanyy2009 spune:

apropo de hoti , nu stiu daca pe posturile romanesti sa dat, acum vreo luna de zile in grecia un hot ia furat o camera de luat vederi unui om, si pt ca a incercat sa il opreasca hotu la omorat...omul era cu sotia, se ducea swa nasca si vroiau sa imortalizeze momentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

VANNY, imi pare rau de ce ti s-a intamplat
MOSHULIKA, tie si Mariei.

Mergi la inceput