Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (67)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

si noi suntem prezenti ... dar mai greu cu scrisul, ca avem un catarator prin casa si trebuie sa fim tot dupa el. Acum cateva minute s-a urcat pe televizor si i-a lins ecranul (avem unul care are boxe jos si nu-l putem urca pe nimic ca-i mare).

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Cami,ce pacat ca nu le coincide programul la pitici,ca as fi venit la o plimbare.Azi iesiti? pana la ce ora (maxim) poti sa stai?

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Poti sa-mi dai un PM cu nr tau,si te sun cand iesim mai devreme!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

MARI bine ai revenit!
DOINA
si eu i-am dat pe timpul primaverii cate 4 picaturi de vigantol. Am fost la dr de familie si a zis ca in mai sa-i dau 3 picaturi iar pe timpul verii cate 2. Cand am fost la pediatra(asta in mai) m-a certat ca-i dau 3 picaturi si nu 2 cum imi zisese ea.Acum continui sa-i dau 2( dar imi mai scapa si cate 3 cateodata). Sper sa se inchida cat mai curand fontanela, ca sa nu mai avem probleme.

iazminn mamica fericita de ingeras EDUARD NICOLAE (14.10.2010)
https://picasaweb.google.com/114053547326516137112/PozeMai#5609218072220886850
https://picasaweb.google.com/114053547326516137112/24042011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Ana,scuze ca abia acum am vazut mesajul ... am fost intr-o vizita

Tudor se culca in jur de 8.30, deci noi cam pe la 7.30 suntem in casa, sa mancam cerealele (pe care nu le mai vrea), apoi baie si nani.

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze iunie

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

buna seara!

bine v-am regasit! sper sanatosi si voiosi!
mi-a adormit piticotul mai repede azi, asa ca am avut timp sa si citesc din urma. evident ca mare lucru nu mai retin
sa va zic cite ceva din ale bebelusitului.
suntem in plin proces de sckimbare a programului. trecem la ora de vara incerc sa ies in parc dimineata si seara, ca e mai racoare. pina acum ieseam la 14 si apoi la 17.30-18. pina ne acomodam e putin mai greu, ca parca le fac pe toate in fuga sau le amin. dar pt print... ne sacrificam.
daca nu suntem in parc, suntem in casa, unde nu pot sta un pic linistita. trebuie sa fiu numai dupa fundul lui Tudor. a inceput sa se ridice in 2 picioare, agatindu-se de ce nimereste. asta e partea faina. partea proasta e ca in lumea lui nu exista notiunea de suprafata dura, colturi. deja i-a trecut primul cucui...
nici o jucarie nu mai este interesanta, tot ce isi doreste este sa devina biped cit mai repede. consecintele le suport eu, si stiu ca e abia inceputul. ma gindeam azi cind imi luam ceasul sa mi-l pun la mina, cit o mai dura pina il mai gasesc la locul lui. la fel cu fardurile, parfumurile, hainele din dulap, sau si mai grav, detergentii toxici din baie... brrr, nu mai continui, accept pur si simplu ca nu o sa mai am liniste urmatorii ani.

pina una alta, miercuri avem programare la vaccin, la luat singe (din vena), la ecografie... o zi nasoala.

va pupam si sa aveti o saptamina extra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Am facut cafeaua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

Nu am reusit sa intru de cateva zile, asa ca urez cu intarziere La multi ani bebeilor si mamicilor care au sarbatorit serbandu-si ziua de nastere.

Incep prin a va intreba ceva (pt ca am unele banuieli) aveti idee cand incepe nou concediu de maternitate daca nasc inainte de cei 2 ani? Din momentul nasterii sau dupa ce se implinesc cei 2 ani?
Va multumesc.

Ioana a inceput sa se trezeasca de n-spe ori pe noapte (de cand era bb doar o data se trezea) dara cum nush ce o fi cu ea, sper sa fie caldura de vina ca e ffff obositor asa. Is treaza de la 6 de abiaa stept sa inchid iara ochii, ea mai doarme dar eu n-am mai putut sa adorm.

Va doresc o zi si o saptamana frumoasa.

Pozici

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna dimineata!
Intram si noi mai rarut pt ca bebe i-mi ocupa tot timpul. Ieri a facut 8 lunite asa ca va servesc astazi cu prajituri si suculete.
Azi vom merge la un control de rutina, nu am mai fost de la 6 luni.
Cameluska, felicitari, sa fie cum iti doresti. Wau...vei fi prima care va avea inca un bebe

Mergi la inceput