Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hihi..andreea, eu dim. l-am pus pe sot sa ne faca film/poze cum papam laptic de la mami.. caci nu stiu cat va mai dura.
si mie mi-e atat de drag..ne jucam si cd suge...se pune in 4 labute, ca un catelus..sau peste mine, ca un purcelus..ei..asta asa de distractie, al final..acum de cd e cald, nu il mai tin in brate cd suge, ca transpira si ii dau ca atunci cd era bb, culcat.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

se poate Paula :) mai stiu exemple...
Diana si eu mi-am "ratacit" certificatul de casatorie si am cerut altul de la primarie...l-am primit in aceeasi zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Nu Paula,ai voie maxim 15 zile intrerupere pe cartea de munca.Peste 15 zile adios CIC :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

sigur btz-ule?:)
caa r fi tare fain atunci
unde ai citit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, e posibil sa ai dreptate. Eu stiam din auzite, cred ac de la contabila.
Rody. Chiar am nevoie de pumni stransi, mi-e tare frica.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mov_79

sigur btz-ule?:)
caa r fi tare fain atunci
unde ai citit?

mama lui Mihnea Damian


Nu am citit,mi s-a spus de la Primarie.Maxim 15 zile intrerupere!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mov_79

Diana si eu mi-am "ratacit" certificatul de casatorie si am cerut altul de la primarie...l-am primit in aceeasi zi


si eu l-am ratacit. credeam ca a ramas in Ro, dar nu l-am gasit printre acte. am mers la Primarie si mi s-a spus ca se poate elibera o copie, dar alt certificat (original) voi primi dupa ce il declar pierdut in Monitorul Oficial si nu stiu ce taxe mai trebuiau platite. cum aveam nevoie de un original si timpul nu era de partea mea, am renuntat. numai bine ca l-am gasit zilele trecute aici, in Spania. si eu ma tineam ca-s ordonata cand e vorba de acte

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Salutare!!
Atat de rau imi pare ca nu mai am timp ca ianinte sa intru, macar sa citesc daca nu prea mai scriu. Dar acum am venit din oras, Raisa face nani si am zis ca musai sa intru....insa nu am apucat sa citesc.
Noi suntem f bine, Raisa merge (fuge) in 4 labe si in picioare (tinuta de manute), suge de 4 ori/zi, papa muult si orice, bea cam 300-400ml apa/zi, are 3 dintisori, al patrulea da semne ca ar vrea sa iasa, se ridica singura in picioare, se agat de orice si in 2 secunde e in picioare.
Sambata am pus-o in curte in piscinuta cu o gramada de mingi...maaare distractie pe capul ei.
In rest, eu muncesc in fiecare zi de la 15 pana pe la 20 si in week-end-uri o taiem din oras.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ainotna, eu sunt curioasa de fel, mai zi=ne despre voi :) esti din cta? sau unde sunteti la plaja?

diana, nu stiu daca e acelasi regim ca la certificate de nastere, dar marius cand si-a pierdut certificatul, am fost la starea civila, a completat niste harti, platit o taxa sau doua (pana in 50 de lei, parca 20 sau 30 de lei) si i-a scris o tanti alt certificat. mergi la starea civila a sectorului care l-a eliberat si intreaba. sau cauta un nr de tel sa nu mergi degeaba

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ooana - a mea suge lapte, cred ca mai am, insa LP cu greu 100 ml seara inainte de culcare (ma chinui si o ora). Trage un gat apoi impinge cana, o las se mai joaca, iar ii bag sub nas cana.. uff.. greu
Nu stiu zau cum o sa fie intarcatul, ideal ar fi sa renunte ea la supt, sau sa se termine laptele meu (sa nu mai iau suplimente eventual). Acum iau urtica urens si ceai fares.
Oricum nu as putea pleca de acasa si nici sa o aud plangand in cealalta camera

Am primit cadou de 1 iunie de la matusica o piscinuta si vreau sa o pun in ea, asa ca i-am luat si eu un costum de baie UV. Abia astept sa ajunga!

Voi cum le dati cirese delfinasilor, le curatati de coaja?


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput