Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

5 gemeni-3 fetite si 2 baieti-eu cred ca as fi luat-o razna sincera sa fiu.
Giuliano face doar 1-2 ori kk pe zi

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

PAULA noi in toamna speram sa ne mai luam concediu si sa mergem la Piatra Neamt si apoi la Sighisoara, dar nu stim inca. va anuntam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

ce putin ati scris, lumea e la plimbare.
la noi bunica e la plimbare, tati trebuie sa ajunga acasa de la Sighisoara si mami se preface ca invata tare greu mai merge invatatul asta

azi i-am instalat patul de voiaj in camera noastra, ca e mai racoare, in speranta ca nu se mai trezeste suparat....si...s-a trezit vesel, dar dupa 1 ora nu dupa 2.5 ore cum dormea el...mai vedem si maine!

l-am dus si la Biserica dimineata, si nu mai vrea sa ia Sfanta IMpartasanie, am inceput sa ii zic ca e papa de la Doamne Doamne, si a luat pana la urma, dar numai daca a stat singur in picioruse, dar tot s-a lasat cu ceva plans dar painita (anafora) ii place

cum eram fara carut, am mai stat jumate de ora pe afara si a mers. a intrat intr-o cofetarie si vanzatoarea repede sa ii ofere un fursec si tare s-a mai mirat ca de ce nu ii dau

weekendul asta i-am facut si eu pentru prima data ciorbica de legume cu carne de vita (ne-a adus bunica), si innacrita cu bors a mancat de a spart si seara paste cu branza la cuptor, subtiate cu lp (si ieri si azi)

si tot azi a papat mar cu cirese, blenduite acum mi-am dat seama ca i-am dat 2 alimente noi in 2 zile, dar nu cred ca e vreun alergen...

i-am facut azi poze cum statea cuminte in scoica si bunica ii povestea de pe o carte rar asemenea evenimente.

si tot Andrei...face crize de nervi cand ii zici ca nu are voie adica da cu pumnii in masa si rade la inceput, in speranta ca ii dau voie, e tare simpatic, dar ma tin tare sa nu zambesc dar apoi a dat-o in crize de plans, care au tinut fix 10 secunde, ca si-a dat seama si el ca nu isi au rostul dar incerc sa ma tin tare, sa nu ma las impresionata

asta am citit, ca trebuie sa fim consecventi in ceea ce nu le dam voie la copii, sa nu creada ca uneori au voie, alteori nu, indiferent ca suntem obositi sau nu si nu mai avem putere sa ne luptam cu ei

sa nu zicem doar NU NU NU, ca atunci ne ignora, sa incercam sa fie casa potrivita pentru ei, sa se poata juca, si doar la anumite lucruri sa le zicem ca nu au voie

sa ii incurajam cand fac ceva bine,sa le zicem bravo, sa ne jucam cu ei chiar daca ii vedem ca se joaca singuri. nu doar sa le atragem atentia sau sa stam cu ei cand fac ceva rau sau plang. altfel vor crede ca parintii petrec mai mult timp cu ei doar daca sunt plangaciosi si mofturosi. asta cred ca e pentru cand sunt mai mari.


si nu mai stiu...

se vede ce chef de invatat am m-am intins ca o zi de post

iertare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca
Pe autostrada ma suna mama sa-mi zica ca mamaia a intrat in coma in urma unui infart! Am crezut ca mor mai ales ca renuntasem sa trec s-o mai vad la spital. Ne-am continuam drumul, care mi s-a parut destul de lung si presarat cu muulte lacrimi, suferinta si regrete! Corina, fericita mamica de Tudor Andrei




Corina condoleante!

cam la fel am patit si eu cu bunica mea pe care am iubit-o mai mult decat pe mama, ea m-a crescut ...am fost sambata la ea cu Matei si pe la ora 17 m-am dus in camera alaturata sa il alaptez...intre timp ea a adormit iar noi am plecat...insa eu nu am mai intrat la ea in camera sa o vad si sa o pup pe frunte, chiar daca dormea ...iar marti a murit


Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
Oana, Paula ce fac nazdravanii vostri? Oana ati ajuns la dr sa vezi ce era cu bubitele lui Matei?


da am fost...e o eczema care dispare daca facem tratament si apoi reapare
poate fi de la apa sau de la detergent sau de la crema/gel de dus ...dar folosesc aceleasi creme de cand s-a nascut



Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Coteasca, condoleante!

Nu am apucat sa intru zilele astea, ne pregatim de canini... maraiala maxima peste zi, nu mananca, mesele de Lp sunt de maxim 100ml, si alea cu greu. Peste zi celelalte mese 40 ml, maxim 100, cu greu. Nu ii place nimic, un canin de jos il simt bine sub gingie, e ca un munte ce sta sa explodeze. Acum seara i-am dat si eu Nurofen pt prima data, sper sa fie mai bine. Abia acum am reusit sa il culc.

Tu fete, mersi de sustinere si sfaturi. Posibil sa fie o depresie prelungita, cum zice Paula, posibil sa ma fi ajuns bine de tot oboseala, rutina, maraiala, nesomnul. musai sa imi caut o femeie, macar o zi pe sapt sa ma ajute prin casa. Am vb ieri cu sotul, el imi zicea ca nici vorba de bb2, ca el nu mai are putere sa treaca iar prin experienta asta- si s-a referit strict la mine, ca prea is miorlaita, si obosita, si plangacioasa. si ca l-am stresat tare si el simte ca nu mai poate retrai toate astea. si il inteleg, ca nu a fost deloc usor de trait cu mine.

Incerc maine sa fac rezumatul, acum nu mai pot, merg sa ii pregatesc ceva pe maine dimineata, Lp-ul pt la noapte, si merg si eu la culcare.

Va pup, noapte buna!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

La multi ani sarbatoritilor zilei.

Trebuie musai sa va uitati [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=100367&SearchTerms=parturi]aici[/url] ca eu stau si rad pe infundatelea ca doarme fi-miu..
In alta ordine de idei, se pare ca am racit, imi curge nasul si stranut intr-o veselie, imi curg ochii...vad ca asta micu nu are nimic deocamdata..Crisule, neaparat sa-ti iei o femeie sa te ajute, macar sa apuci si tu sa te odihnesti ca deja asta nu mai e viata...pana la urma suntem oameni si avem limitele noastre si Vlad are nevoie de tine sanatoasa din toate punctele de vedere.Hai curaj..mai avem putin pana se insoara :)))

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

buna seara mamici!

noi am fost plecati din bucuresti in weekend, si surpriza, nu mergea netul.. am stat numai afara cu mara si m'am luptat cu ea sa o culc, desi era obosita si adormea in 10 minute, plangea cand vedea patul :))) pun maine poze ca acum sunt obosita. am stat putin si la soare

cristina treci tu si peste canini

va pup pe toate noapte bunaaa

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Coteasca: Condoleante!Sa se odihneasca in pace!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Salutare delfinariu!

Otilia, sa va fie de bine botezul!

Ooana, si Sasha doarme doar pe burta, are picioarele in exterior dar merge in patru labe. Nu m-am gandit vreodata ca ar putea avea picioarele asa din cauza dormitului…eu ma gandeam ca e asa inca din burtika, dar acum stau sa ma gandesc ca poate nu…

Corina, condoleante pentru bunici!

Noi am fost ieri la plaja , a fost tare bine. Pentru ca nu ii placea cand calca pe nisip, a stat foarte cuminte, nu a vrut sa plece mai deloc de pe prosop. Azi nu am mai fost pentru ca mi s-a parut ca bate vantul dimineata, iar la pranz era prea cald...

Mergi la inceput