Puiuti de Randunici 2008!! (484)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Magdalena bine ai venit printre noi .E foarte bine sa avem printre no un om cu o bogata experienta de viata(mai ales ptr mine care sunt la inceput)
Ne bucuram ca te-ai alaturat micului nostru grup(de fapt ce a mai ramas din el)
Mariana varsta ca varsta dar pe interior ma simt la k la 90 de ani,am ajuns s acred ca nimic bun nu va veni in viata mea,uneori chiar nu ma mai bucur de nimic.Am devenit asa de cand sunt cu sotul meu adica din 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Magdalena bine ai venit printre noi .E foarte bine sa avem printre no un om cu o bogata experienta de viata(mai ales ptr mine care sunt la inceput)
Ne bucuram ca te-ai alaturat micului nostru grup(de fapt ce a mai ramas din el)
Mariana varsta ca varsta dar pe interior ma simt la k la 90 de ani,am ajuns s acred ca nimic bun nu va veni in viata mea,uneori chiar nu ma mai bucur de nimic.Am devenit asa de cand sunt cu sotul meu adica din 2006

http://alinahandmade.blogspot.com/



Bazeaza-te si pe mine ! La 5 ai tai mai adauga 11 si ai experienta mea in ale casniciei . Nu spun ca am avut viata "roz" pana acum, am intampinat suisuri si coborasuri...dar nu ma dau batuta chiar daca uneori mi-e foarte greu...sunt increzatoare in Dumnezeu ca va fi bine pana la urma...


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Fetelor, ma pregatesc de plecare...
Vineee weekend-ul....Oare ce fac de mancare ? Vechea intrebare la care trebuie sa raspund tot eu . Vad eu pana la urma ce si cum...Mie mi s-a facut de-o iarba verde...poate reusesc sa conving randunoiul sa mergem duminica !


Va imbratisez cu drag si va doresc numai bine !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Bine-am ajuns acasa!!!
Magda, bine ai venit!

Eu am trecut prin piata si-am luat putin spanac, sa vad cum o pacalesc pe Alexuta, ca ea 'nu se ofera la spanac'!
Alina, adica de la inceput a fost asa? ... sau am inteles eu gresit?
...si eu, daca te pot ajuta cu orice...sa stii ca sunt alaturi de tine!

Eu o sa-mi iau copilul si ma duc in gradina publica si apoi cu siguranta ne oprim pe la o terasa...si noi ca fetele
Am descoperit una cu formatie iar pitica daca-i cantec atunci e dixtractie. Asa ca ea la o limonada si eu la o rece...ca doar e vineri



Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
http://community.webshots.com/user/doinita_d?vhost=community

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita asa a fost de la inceput,dar na am crezut k doar il iubeam ca se va schimba dar na,acum poate ca odata cu recerea timpului ma voi simti mai bine hopse so,ma bucur ca va istrati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, ne-am plimbat, jucat, terasit si noi putin...si de-acum ne pregatim de culcare.
Abia duminica se intoarce omu' meu dar bine ca am mancare pt. maine ca de dixtractie se ocupa Alexia.
Alina, e cam incalcita la tine...dar poate ca de va straduiti un pic mai mult amandoi reusiti se mergeti mai departe
Deliuta nu-i un liant bun pt. voi?



Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
http://community.webshots.com/user/doinita_d?vhost=community

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Noi de obicei ne certam si din cauza ei,deoarece eu mai stat fff mult cu ea ,poate si din cauza asta m-am plafonat,m-am delasat ca femeie ca om.Sper ca incet odata cu mersul Deliei la gradi si cu gasirea unui loc de munca se vor schimba si lucrurile.DD ajuta.Va doresc o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:



V-am descoperit tarziu, v-am si citit ocazional, dar nu stiu de ce am avut o retinere sa scriu aici, dar acum parca mi-a soptit o randunea ca sunteti dornice sa umpleti cuibul... si hop si eu cu puiutza mea Mara nascuta in data de 8 martie 2008.

Dupa cum vedeti la semnatura, mai am un pufulet de ian-feb 2010 ( 1 an si 5 luni). Ei sunt comorile mele dragi... stiti si voi cum e.

Mai multe nu stiu ce as putea sa va zic acum.... sunt in pana de inspiratie ... sper cu timpul sa va cunosc si sa ma cunoasteti si voi mai bine si sa facem un schimb frumos de experientza ...asa cum le sta bine unor mamici destepte.

Va pup si va urez o seara frumoasa

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Mi-a venit inima la loc,am crezur ca am ratat crenguta.Am crezut ca eu am avut o saptamana de cosmar,dar citind din urma,m-am inselat.Alina-am ramas fara cuvinte.Capul sus,incredere in DD,copilul pe primul loc,barbatul.....pe apa sambetei,daca altfel nu se poate.Voi sunteti importante.La mine asa e mentalitatea,poate e gresita,dar copii imi sunt pe primul loc,restul,daca nu merge ,nu mai conteaza,poate sa fie el si bogat si cu functie.Egal.INCREDERE IN DD. Pupici toate randunicile,bun venit Magdei,si,am uitat sa va spun,chiar daca am vechime pe ramurica,aici am ramas si eu,cu voi,nici eu nu am acces "dincolo"-din pacate.Dar sa revenim,am avut fetele virusate,iar pe cea mica o am si acum cu febra,antibiotic,etc.Curatenie,calcat,mancare,gradinareala-franta,nici nu am reusit sa deschid calculiciul.Si inca nu am terminat,mai am destul de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Bun venit Anamariape crenguta! Mariana,te rog sa-mi completezi si mie la listuta 1979,si Iarina Andreea 28.04.2009.Multam fain.Va doresc un weekend placut,poate prind cafeluta luni

Mergi la inceput