LMA Marisa Alexandra! floricele de mai iune 2010

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Maria ttul va fi bine...se vede ca va pazeste Dumnezeu si cum altfel cand tu ai, in cer, cel putin 2 pazitori :)
eu cred ca tot raul spre bine, uite ati depistat problema la ficat, altfel nu stiai si continuai cu laptele de vaca
bine ca nu a fost vreo boala infectioasa si bebe din burtica nu e in pericol
totul va fi bine, si sper, din tot sufletul, sa reusesti sa te linistesti
tu scri intr-un mod optimist dar cred ca inimioara ta,numai ea stie
multa putere iti doresc :*

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


La multi ani, Tudor!
La multi ani, Dragos Ovidiu!
La multi ani, Gabriel Alexandru!

La multi ani, gabriela_s!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi ani, Tudor !

La multi ani, Dragos Ovidiu !

La multi ani, Gabriel Alexandru !

La multi ani, gabriela_s !


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Helou, helou si de la noi!
Se facu luna de cand nu am mai intrat - uau, am reusit insa sa ajung la zi cu cititul si acum vreau sa recuperez si cu uratul. Asa ca, here it goes:

Miruna IlincaDominicNadia-VeronicaNoemi AlexandraMihnea AlexandruMelissaAlexandra Maria si Alexandru AndreiEmma AntoniaEva MariaIrisDragos AndreiAntonia MariaMatei StefanSonia-AlexandraMaria SofiaMiruna-AndreeaMatei SebastianAdelina IoanaMaia AlexandraEmaAndreea MirunaNicolasSebastian MihaiEmmaLuca StefanEva AlessiaAntoniaAlexandru MateiTudor MateoIoanaAna SofiaTeodoraMihai-AlexandruDominic AlexandruVlad AndreiDarius GabrielRazvanSofiaIustin Gabriel

Si, evident, aniversatilor de azi:
Tudor, Dragos Ovidiu si Gabriel Alexandru

Sa fiti sanatosi, sa aveti noroc in tot ce faceti si sa nu treaca zi de la Dumnezeu fara sa zambiti si sa va bucurati!

si mamicilor Mira, Lena, Ioana si Gabriela! Sa va fie viata minunata precum floricelele carora le sunteti mamici!

(sper ca n-am uitat pe nimeni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Maribel, multa sanatate lui Tony, sa depasiti repede si fara urmari episodul asta!

Nana - intrebai de repelente. Personal nu am incercat nimic de genul asta, pare OK (cu conditia sa nu fie alergica la vreunul din uleiurile esentiale folosite). Stiu ca uleiul de Neem e repelent dar se pare ca miroase cam rau si trebuie "pitit" in alte ingrediente. Eu am de gand sa incerc o reteta, sa vad ce iese - in special pentru Luca, ca e hrana preferata a tantarilor de prin parcuri. Sau, poti lua direct hidrolat de geranium bourbon, si sa ii folosesti pe post de repelent, fara uleiuri esentiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

Maribel, multa sanatate lui Tony, sa depasiti repede si fara urmari episodul asta!

Nana - intrebai de repelente. Personal nu am incercat nimic de genul asta, pare OK (cu conditia sa nu fie alergica la vreunul din uleiurile esentiale folosite). Stiu ca uleiul de Neem e repelent dar se pare ca miroase cam rau si trebuie "pitit" in alte ingrediente. Eu am de gand sa incerc o reteta, sa vad ce iese - in special pentru Luca, ca e hrana preferata a tantarilor de prin parcuri. Sau, poti lua direct hidrolat de geranium bourbon, si sa ii folosesti pe post de repelent, fara uleiuri esentiale.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10


ancutza detaliezi putin informatiile privind hidrolatul?

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

LA ,MULTI ANI!!!
Sofia
Iustin Gabriel
Tudor
Dragos Ovidiu
Gabriel Alexandru
SI MAMICI gabriela _S


mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Vero, uite (daca te impaci cu franceza) fisa completa a hidrolatului http://www.aroma-zone.com/aroma/fiche_hydrolat_GeraniumBourbonBIO.asp

Eu vreau sa comand curand de la ei (ca la noi l-am gasit la pret dublu, acelasi produs/producator). Daca vrei, te trec pe lista .

Ideea e ca se poate folosi ca atare pe post de repelent contra insectelor (cu ce rezultate nu stiu, sincer, ca nu l-am incercat niciodata, dar vreau sa o fac vara asta). Se poate, de asemenea, combina cu uleiuri esentiale (geranium, citronnelle, eucalipt) dar pentru copii mai mari sau adulti. Oricum, rau nu are cum sa faca si mai miroase si bine .

Cealalta varianta pe care vreau sa o incerc este cea de ulei de Neem cu ulei de Andiroba (denumirile sunt cele de pe site, nu stiu daca au traducere), poate imbogatit pentru mine cu ulei esential de geraniu bourbon. La Maya as merge totusi pe varianta hidrolatului, sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

ancutza la ce pret?
nu ma inteleg cu franceza

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Vero, e 5 euro sticluta de 100 ml si 9,9 cea de 200. La care mai poti adauga pompa spray ca sa il poti pulveriza (e 0,9 pentru sticla de 100 si 1,2 pentru cea de 200). La noi am gasit cu 41,70 sticla mica.

Mergi la inceput