Strugurasi de Sept -Oct 2011 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Aveti dreptate, fetelor nu are sens sa intram in astfel de dispute acum
Cat despre biberoane, cred ca o sa iau vreo 2 din sticla ( habar nu am ce firma, care sunt mai bune? ) pentru inceput, ma tem sa nu am nevoie de ele si daca eu nu ma voi putea deplasa , sotul sigur o sa imi cumpere niste chestii aiurea, mereu face asa, ii explic, ii desenez si cand vine de la cumparaturi, imi pun mainile in cap, intra in primul magazin si ia ce gaseste

21+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

EU FAC CEZARIANA FARA ALTE ARGUMENTE

De care biberoane cumparati?Din sticla su plastic?

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 25+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






eu o sa cumpar si si... cand o sa apuce ea bibe o sa fie greu de sticla asa ca de plastic ar fi ideal pt ea, chiar si cele cu manere..

Da le putem fierbe sau spala cu apa fierbinte.. depinde si de plastic, nu toate plasticurile se pot fierbe...

25+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

fetelor, dar nu spuneati voi ca cele de sticla sunt mai bune? Plasticul nu e periculos? Sau sunt din plastic fara substantele acelea toxice? Ca eu habar nu amFina mea are bebe de 2 luni si la ea am auzit ca are biberoane din sticla, de aceea am zis sa iau si eu.

21+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Neata fetelor
Obs k spiritele s-au incins aici pe forum, dar cel mai bn e sa nu va mai stresati si sa ne bucuram de ce va urma Oana tie iti fc rau pt k te enervezi, stai lin bebelul dau simte tot ... Si eu optam pt cezariana indiferent daca aveam un bebeluci, mi se pare o recuperare mai rapida dpmdv... Nu sunt blamate mamicile care nasc prin cezariana si nici de condamnat fiecare are obtiunea lui
Va pupacesc...
Si va invit la o cafelutza cu laptic si cateva parjiturele sa ne mai indulcim

18+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Helenutza23

neata

am zi si o mai repet, nu vreau, nu vreau sa judec pe nimeni. macar atata lucru pot spune cu mana pe inima ca l-am invatat temeinic de cand am copil.


23

feb2007



subscriu!


mami de (30.06.2005) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Fetelor ap de biberoane si sterilizatoare de unde le cump voi? de pe net sau din magazin?

18+ Unde.s 2 puterea creste 18.oct.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Seidana eu vreau sa vorbim despre sterilizatoare.Ne cumparam?Tot ma uit ori sa-mi iau de microunde sau electric de la primii pasi.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 25+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






Eu mi-am luat si sterilizator (cel pt doua biberoane, am dat 104 lei) si incalzitor de biberoane (70 lei) de la Primii Pasi. Sunt multumita de raportul calitate/pret , am primit recomandari de la o mami care deja le foloseste si este multumita si ea.

Lori 27+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

si acum...

neata

am citit cu bucurie vestile date de tien, Hayat. si inteleg ca e tot baiet? bravo, sa fie sanatos ca e tot ce conteaza.

elly sper ca azi o sa fi mai bine desi zici ca inca ai greturi.
of, ti-a fost pofta de cirese si nu poti manca :(

May, hai ca o sa treaca raceala, poate vacanta e chiar indicata, de ce sa nu te duci? poate ca o sa iti faca bine sa iesi decat sa stai inchisa in casa. mai gandeste-te

mikka, asa ca si May, si eu sunt cu greturi, dar la mine sunt seara. nu vomit dar am stari neplacute...

Lali spor la treaba! si eu am azi spanac in meniu.

racheel, am avut bibe de plastic la prima sarcina. acum o sa iau de sticla special pt lapte ca pe acela il voi incalzi. pt apa, ceaiuri merg si cele de plastic. stii ca cele de plastic au problema cand sunt supuse la temepraturi.

monaramona nu stiu ce sa iti spun, esti sigura pe diagnostic?

gertruda capsuni mananc fara probleme. dar imi iau numai in wk ca ma gandesc ca sunt cam pline de chimicale

irinush4u bravo pt vestile bune!

Loredana ai grija cu raguseala. of eu nu am suportat niciodata aerul conditionat. iar cand in birou e cald, si colegi ii dau drumul, eu stau cu hanoracul pe mine

cine zicea de olynth? ce nasol!! eu am folosit la copil. mi-am dat si mie de cateva ori in iarna cand am fost racita

23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:


Citat:
citat din mesajul lui racheel

Seidana eu vreau sa vorbim despre sterilizatoare.Ne cumparam?Tot ma uit ori sa-mi iau de microunde sau electric de la primii pasi



Eu mi-am luat si sterilizator (cel pt doua biberoane, am dat 104 lei) si incalzitor de biberoane (70 lei) de la Primii Pasi. Sunt multumita de raportul calitate/pret , am primit recomandari de la o mami care deja le foloseste si este multumita si ea.

( COMPLETARE ) .... sterilizatorul este electric, nici eu nu prea sunt de acord cu microundele desi nu exista o demonstratie clara asupra nocivitatii sale.

biberoanele CLAR de sticla, desi nu va pot spune cam in cate randuri am primit remarci critice referitoare si la acest subiect de genul "esti inconstienta sa pui copilului biberon de sticla in mana? in scapa de gresie il face tzandari si il ai pe constiinta pe copil" sau "unde crezi tu ca o sa reuseasca sa tine singur in mana un bebelus ditamai biberonul de sticla , e greu - nu te-as sfatui" . si remarcile astea sunt din seria "scutece lavabile?! fata tu n-ai treaba? tu crezi ca prin spalare se dezinfecteaza scutecul ala?!? eu nu as pune niciodata asa ceva pe fundul fetitei mele".......... :)

Lori 27+ fericita cu Mara


Lori 27+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

fetelor, dar nu spuneati voi ca cele de sticla sunt mai bune? Plasticul nu e periculos? Sau sunt din plastic fara substantele acelea toxice? Ca eu habar nu amFina mea are bebe de 2 luni si la ea am auzit ca are biberoane din sticla, de aceea am zis sa iau si eu.

21+ cu Maria


sunt fara BPA care asta ar fi toxicul din plastic, sunt ceva mai scumpe insa na ce e mai bun pt bebe....

25+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput