Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac cat te mai admirrrrrrr
cate activitati poti face cu atatia bebei
cum a fost la strand????
ca sunt in urma cu cititul si nu stiiu daca ai apucat sa povestesti
tot respectul pt mamica puternica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

gata fug si eu la nani
nu mai pot sta
imi pica ochii
maine vine nasa din bucurestiiiiiiiiii
o asteptam cu draggggggg
nu ne-am mai vazut de multttt
nu stiu cand voi mai apuca sa va scriu
cred ca pe luni
sa aveti un sfarsit de saptamana minunat

simonaaaaaaaaaaacum stai cu pregatirile de botez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata...

Multumesc fetele pt sfaturi...Nici nu ma gandeam altfel ...adica sa renunt la alaptat in favoarea siluetei...Ma plangeam si eu pt ca nu credeam ca va fi chiar asa..Eram entuziasmata ca reusisem sa ma mai abtin oarecum si se vedea si pe cantar..Dar de astazi gata!!

O sa mananc ca pana acum pt ca eu si pana acum mancam supe,gratare paine neagra si fara dulciuri.Chiar cu aceasta alimentatie echilibrata nu am slabit un gram..De asta incepusem un pic mai agresiv..

Sper sa fie ok si sa nu fiu afectata de incercarile mele...
Ziceam ca vreau si eu ca pana la botez sa ma mai modlez..dar nu cu acest pret!!

Va pup si va multumesc pt sustinere!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lalely..uite cu asta ma confrunt si eu cand vreau sa tin regim...imediat scade productia..prima zi, a doua inca pare ok, probabil ia din rezerve, apoi gata, simt ca suge in gol Arsenie...Si ma pun pe mancat si apoi peste o sapt iar vreau sa tin...si tot asa...
Cami, ma bucur ca ai reusit sa te faci la par si sa rezolvi invitatiile. Am sa ma vopsesc si eu azi..ca deja nu se mai poate...pregatirile la noi constau in cumpararea unui umbrar bun si maaare, a scaunelor pt terasa..cam asta, menu-ul il pregatim atunci, rochitza am deja...deci nu prea mare lucru...dar iti spun sincer ca abia astept sa-l botez...sa-l pot impartasi cand vreau si sa se linisteasca puiul...
Scrish...parca tot suvitze ai facut...sau mi se pare, iti sta f fain...Lucutza e minunat!E foarte expresiv
La fel si Ioana Catankai..DOamne ce fetitza dulce ai..cu gropitze..n-am mai vazut copil asa mic cu gropitze, e fantastica...
Pisuc, sa va fie de bine gimnastica!Spre rusinea mea eu nu-i fac masaj lui Arsenie...S-au dus vremurile primului copil...
Madutza gata..il inrolezi pe Cristinelul?Cauti ceva particular, nu?
Miki, sunt niste dragalasi puii tai..Ma bucur c-ai rezolvat cu lactatia...
Alexina, Ana...ce-mi place de voi...La un moment dat m-am intalnit si eu cu o fata cu carutz bej...parca m-ar fi salutat ea, dar mie nu-mi parea chipul ei cunoscut...cred totusi ca nu era Alexina...ca nu semana la chip...
deea, ce faci???
Lavi, tu ce faci scumpa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza!!

azi sunt mai matinala, m am trezit eu sa ii dau bibe lui luca sa mai vada si sotul cum e cu somnul pana la 9 dimineata

mada ma gandeam eu ca o sa fuga de atata pupat...asa ca cel putin acum cat nu se poate "apara" bag mare la ce gradinita vrei sa l dai pe cristi? stat sau particulara?

simo am o nebunie in cap de nu se poate! cand m am dus la coafor eram asa panicata ca tipa mi a vopsit doar radacinile un blond ceva mai inchis peste care mi a facut suvite! in jos tot parul dinainte e, dar vroiam sa depasesc socul radacinilor blonde acum m am obisnuit si de abia astept sa merg sa imi faca tot parul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deci Simona...imi confirmi ca ce mancam are legatura cu alaptatul..asa ca eu mi-am luat adio de la cura!!!
Sper sa am laptic in continuare....asta este cel mai important...

Saptamana viitoare am un botez in familie si am probat o rochita de anul trecut... neagra...nu ma incape logic!!!
Am tras de fermoarul ala dar nu vrea sub nici un chip...Si eu care credeam ca pot forta nota putin...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Scrish...ce a crescut Luca!!Si seamana cu mami..din ce in ce mai mult!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

neatza si de la mine!

Am postat si aseara la capitolul trecut, dar deja se deschisese un capitol nou.

Pe principiul o poza face cat o mie de cuvinte, in loc sa postez mai des, pun poze ...la prima poza din albumul meu, la comentarii, am pus linkul catre albumul meu, unde sunt mai multe poze cu noi si cu Dorothea , inclusiv de la botez (de la biserica).
Strumphita, dorinta iti fu indeplinita ! Da, ne-am plimbat deja prin Copou, de fapt acolo am facut prima plimbare cu fata

Tu cand ajungi in Iasi? Sa ne plimbam cu plozii

Tot ma uit prin albumul cu fluturasi....unu si unu Superbi!

Mai vin eu pe aici...sa pun poze, mai ales !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Neatza!

Pisuc, si eu folosesc produse Weleda. Uite aici lista de magazine unde se gaseste. Eu am comandat mai ieftin de pe aldedra.ro, e o farmacie din Cluj. Daca iei mai multe produse iesi mai ieftin, cu tot cu transport.
Sunt foarte bune, nu numai cremele de bebei dar si cele pentru mamici. Crema de maini, de exemplu, este fff buna.

PS: Cred ca te-am vazut sambata in Kisseleff, am recunoscut caruciorul rosu in pozele tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely stai linistita ca si eu care am ajuns la greutatea de cand am ramas insarcinata, ieri tot asa m am apucat sa probez rochii...care evident inca nu imi vin deci nu e suficient ca am slabit dar se veede cum s au distribuit de aiurea kilogramele astea in sarcina

Mergi la inceput