Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (14)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu vreau sa renunt la landou, ca e juniorul cat landoul voi il mai folositi??? am sa pun o poza sa vedeti.


mamica implinita de fetita si baietel



eu nu am nici acu' landou!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


noi l am folosit la maxim!!!!! si acum e asa util dar mi se pare ca nu mai are bebe spatiu in el..si cica e pan' la 6 luni



mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

le-am vazut si cumparat din mothercare, in farmacii nu stiu daca sunt, dar au si site si le poti comanda acolo, da un search pe google. folosim tetina de inceput dar urmeaza sa o schimbam saptamana asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu vreau sa renunt la landou, ca e juniorul cat landoul voi il mai folositi??? am sa pun o poza sa vedeti.


mamica implinita de fetita si baietel



eu l-am folosit acum cat am stat la mama o saptamana pe post de patut..mare esec, cred ca din cauza lui se trezea si toata noaptea ca nu avea loc si se lovea de margini..deja dupa prima noapte acasa si-a revenit la somnul ei linistit
deci nici a mea nu mai are loc..parca nici in scoica nu mai incape bine..a crescut ceva de groaza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Somleac, multumesc pentru raspuns! Nu se pune problema sa sar la LP, eu am si starnit o polemica aici saptamana trecuta fiind total impotriva LP; problema e ca-mi faceam griji "ca nu e lapte destul" (se pare ca cine alapteaza isi face frecvent astfel de griji) si de asemenea legat de eventuala sete... Sper sa ne mentinem ok; nu vreau sa dorm cu el in pat - ma tem pentru el si cred ca nu voi dormi bine; plus ca oricum nu vrem sa ne despartim cu somnul, cu sotul meu.
Va imbratisez pe toate


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

simona, sa va fie de bine mutarea si sa petreceti cei mai frumosi ani in noua voastra casuta
am uitat sa-ti spun cand m-ai intrebat, dar sa stii ca astept cu nerabdare sa-mi trimiti si mie cartea aceea despre cresterea copiilor recomandata de somleac, care spunea-i ca o ai tu..ca eu spre rusinea mea n-am ajuns prin oras deloc cand ai tu timp..
pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

ailed, stai linistita ca se va intinde pielea de deasupra op. Si la mine prima oara atrana peste si s-a intins in timp, acum iar e lasata de parca m-ar strange operatia , dar sunt sigura ca-si va reveni din nou.

pisuc, imi pare rau ca ai pb cu lapticul seara. LP nu e o solutie, am incercat eu. Sambata i-am dat 125 ml a papat tot si a adormit, cred ca daca era mai mult in bibe mai papa. A dormit pana la 5:30, in loc de 4:00. Aseara i-am facut din nou Lp, dar nu a mai vrut, a papat 10 ml si nu a mai vrut..e drept ca pana am terminat baita s-a mai racit lapticul..apoi a papat san si a dormit tot pana la 5:30. In astea 2 zile nu am mai dat ceai, in schimb nu mai pot tine numarul meselor..cere f des dar mananca f putin la fiecare masa. Sunt sigura ca setea e de vina. Ma tot gandesc ca mai e 1 luna si jumatate si incepem diversificarea si va fi altfel atunci.
Imi plac tare mult centele de activitati ale tale. Ai idee ce preturi au?

yasmi, f frumoase pozele de la piscina, iar tu sti bine ca nu ai de ce sa-ti faci pb in privinta aspectului tau . Eu in cateva sapt schimb prefixul (30 ) si sunt f multumita de mine si mai ales implinita cu copiii mei.
Si am uitat sa-ti multumesc pt cartea trimisa pe mail

stefy, eu semnez prezent la intalnire

simo, sa-ti fie de bine mutarea. Mare grija la furtunul cu apa rece, ca si noi vara avem muci din cauza asta si grija si la capuse din iarba. Vrem poze cu living-ul. l-ai terminat?

Alexina, si Catalina avea burtica plina de aer si umflata cand era pe la 6-7-8 sapt. S-a terminat cu burtica umflata dupa ce am inceput sa-i dau infacol la fiecare masa. i-am dat 2 sapt si nu a mai avut de atunci burtica umflata.



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

despre noi, Catalina doarme bine si mult doara acasa in patul ei sau in leagan. Am fost in wk la mama si a dormit putin pe timpul zilei, in schimb a fost pt ptima data cand a dormit in carut. Avem 6 kg, si tb sa o cantaresc si eu ca body-urile de 6 luni sunt tocmai bune si acum i-am dat un body de 12 luni, dar este din ala de ma Violet cu elastic la fundulet.
Cand este in scoica sau in leagan, isi ridica capul cu tot cu umeri de jos, se gheia o pauzaste as ain fata. Parca Cristi nu facea asa...are destula forta, dar cand o tin in brate capul il tine mai mult apecat in fata..parca ar trage-o falcile in jos . |Cand sta pe burtica se ridica pe coate si isi intoarce capul stanga/dreapta

cristi e pe drumul cel bun cu scapatul de pampers. O sa dureze probabiol mai mult de 7 zile cum scrie in carti, dar e receptiv. A cerut de mai multe ori la pipi, a reusit sa faca si kk la olita, a scapat de muuulte ori si pe el, dar eu sunt multumita. Il duc la fiecare ora la pipi iar daca bea mai multa apa chiar la o jum de ora..deci e destul de solicitant pt mine..si asa aveam destul de facut...de obicei face pe el daca se ia cu joaca si eu nu sunt atenta la ceas.

Merg putin la cumparaturi cu ei.
Pe matusa a programat-o pentru maine la operatie..mama e cu inima-n gat...va sta la noi in seara asta.

pupici fetele

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada poop buburuza catalina si fratiorul ei cuminte!!! nu ma intelege gresit, si eu ma simt implinita cand imi vad copilasii si fericita alaturi de frumoasa mea familie...doar ca vreau mai mult de la aspectul fizic...."vreau sa nu ma lase"



miki...oo pai nici nu se mai pune problema de dormit in landou. a fost pe post de patut primele 2 luni. vb de mers afara, ca e ff util ca asa bine sta bebe in el, ca intr-un mini patut. dar de dupa masa cred ca transform caruciorul in mai sport, sa vada si el mai bine lumea


mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Aici este iarasi canicula si nu pot iesii cu bebe ca ne sufocam....treb sa stam in casa!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, sa-ti fie de bine mutarea!sa fiti fericiti in casutza!
yasmy, eu zic ca nu-i rau ca nu vrei sa lasi jos stacheta!, si la mine Dodo nu prea mai are loc in landou... saptamana trecuta avea 60 de cm de la 49 la nasteream zis ca-l mai luam la mare ca ii tine bine de soare si vant , dar acasa ma duc cu scoica si cu cel sport, ca suntem mari
mada, sanatate matusii!m, multumesc de incurajare... sa sti ca si Dodo tot asa o data papa laptic dar daca repet ziua urm doar 10-20 ml... pediatra mi-a zis ca-i place lapticul meu mai mult

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput