Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Si noi avem foarte mari emotii! Abia joi la ora 12 se vor afisa listele cu clasele I. Deschiderea va fi luni la ora 9. Noi nu ne-am procurat treningul si adidasi..dar vom reusi in acest week.

Dragelor? voua vi s-a cerut adeverinte cu venitul net pe luna iulie? Noua da..si nu inteleg de ce .




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE FECIOAREI MARIA!
VA DORESC SANATATE, FERICIRE SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR



IAR CELOR CARE PLEACA LA SCOALA LE DORESC MULT SUCCES SI CAT MAI PUTINE EMOTII!




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumim la fel, Kris! Sa-ti traiasca si Maria ta, La multi ani, fericire si succes mult la scoala!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Si Alexandra mea intra in clasa I.
Azi sau maine se afiseaza listele la scoala.
Aseara i-am luat uniforma (cea pepit, traditionala) din Obor - arata mai omeneste decat altele.
Avem si ghiozdan si penar.
Avem si pantofi negri, ca pe vremea cand eram noi scolarite.
Ne culcam cel tarziu la 10-10:15 si ne sculam (deocamdata) la 8 cel tarziu dar pana luni mai avem timp de exersat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, iti multumim
In sfarsit, si la sc. 280 s-au afisat listele. Am ajuns la invatatoarea pe care doream. O doamna extraordinara.Este chiar nora invatatoarei lui Liviu.

Eu inca nu am reusit sa-i fac o poza Biancai in uniforma., dar in prima zi cu siguranta vom avea mai multe.

Fiind ziua Biancai, prietena mea, o maestra in modelarea pastei de zahar, i-a pregatit un tort insotit de un text, care m-a emotionat foarte tare. Tortul Biancai e aici: http://carmeniordache.blogspot.com/2011/09/tort-pentru-bianca.html?spref=fb



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Buna fetelor. Noi cu emotii mari pentru prima zi de scoala! Vreau sa urez tuturor scolareilor succes si sa inceapa cu dreptul.

Crinuta, Lali, pana la urma unde vor merge baietii? La ce scoala? Tudor la scoala 17 "Pia Bratianu".

In rest va pup pe toate si sper sa revenim cu impresii si poze din prima zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kris superb tortul si foarte adaptat perioadei pe care o traim !

La multi ani si din partea mea mamicilor si piticilor care si-au serbat ziua si multumesc si eu de urari pentru ca al doilea nume al meu este Maria.

Tomasa noi am ramas la Hermann Oberth, pentru ca Dragos s-a adaptat tare bine predarii in germana si ar fi pacat sa piarda ce stie. Deasemenea modul de predare e modern si serios si scoala la o strada de noi.
Voi ati optat pana la urma pentru scoala 17 vad.


Am cumparat deja rechizitele, pantaloni, camasi, scaun de birou, ghiozdan, manuale (variantele in limba romana, cele germane le primim). Am rearanjat camera, arata acum ca o camera de scolarel, Dragos e tare mandru de ea. Emotii nu prea are, poate pentru ca merge in aceeasi cladire, o cunoste pe invatatoare de 4 ani (a facut cu ea optional literarura germana), colegii sunt cei de la gradi in mare parte, asa ca de abia asteapta sa-i revada !

Succes tuturor viitorilor scolari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

De unde iau pantofi?

Noi suntem in urma cu pregatirile desi am alergat toata saptamana . Abia am gasit o camasa alba cu maneca scurta, ultima dintr-o cutie. Au ramas de cumparat pantofii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Simona noi am gasit pantofi frumusei si de piele la tonetele acelea cu pantofi de copii din Carrefour sau Cora, din dreptul caselor de marcat. Am mai vazut si la Zara.


Camasi cu maneca lunga si scurta am cumparat mai multe bucati din magazinul cel mare de copii Kids nu mai stiu cum din Mall Cotroceni (langa magazinul Lego, unde sunt si spatii de joaca pentru copii), la 29 RON/bucata. Acolo au si pantofi la preturi rezonabile, dar sunt mai mult cu personaje si mai putin "seriosi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Lali, iti multumesc.

Si noi suntem in urma: i-am luat Biancai pantofi in lipsa ei..era plecata din Bucuresti, cand s-a intors nu am probat-o si acum ii sunt mari... Maine trebuie sa merg cu ea sa-i caut o pereche cat mai apropiata de masura ei!

Succes la pregatirile care sunt pe ultima 100 de m.




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput