Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am inteles, Kris, merci pt lamuriri. Eu credeam ca dimpotriva, locuiti in zona gradinitei. Succes scolaritei, detaliile despre uniforme si rechizite au fost deja comunicate la scoala? La noi nu se stie nimic deocamdata si sunt cam frustrata pe tema asta caci nu-mi place sa fiu inghesuita cu pregatirile pe ultima suta de metri.
Trening am luat deja, am gasit unul din bbc f frumos la Bran, romanesc, 50 ron. In AFI Palace am vazut treninguri f frumoase la Champion, insa f scumpe, intre 100-200 ron.
Asteptam poza cu scolarita.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Liviana, la noi la scoala e afisata uniforma, si datele de contact celor care le croiesc. Producatorul, are un magazin de desfacere pe Sebastian.
De la secretariat mi s-a comunicat faptul ca uniformele se vor comanda la invatatoare pe 20 sept. Dar eu i-am luat-o deja, la pret vechi si probata de mine. Iti dai seama cat de greu le va veni sa ia masuratori si apoi sa le faca proba la 175 -200 copii.. ?!?!?! Patroana(magazinului) m-a sfauit sa-i iau, de pe acum si m-am conformat.

Si pe mine ma sperie cheltuielile de la inceputul scolii, precum: fd. clasei, fd. scolii, caiete speciale, poate dozator de apa... samd

In privinta uniformei am mai auzit , in Dr. Taberei, ca parintii au fost sunati si chemati sa li se ia masuratorile la copii si sa li se faca uniformele.

Succes oricum!

E cineva inscris la sc 280 - sector 5?





albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Felicitari pentru dintisori! Noi inca nu am inceput.

Eu i-am luat o uniforma - camasa alba si vesta cu pantaloni negri - si ceva rechizite. Mi-a zis invatatoarea sa nu ii iau multe caiete pentru ca vor comanda ei caiete speciale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, de unde ai luat uniforma si cu ce pret?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, am luat-o de la Cora cu vreo 60 de lei. Made in china, din poliester, sincer am luat-o pentru ca mi-e teama ca nu ajung sa cumpar alta uniforma pana incepe scoala si vreau sa o schimb cu una ca lumea din bumbac sau lana. Tu ai idee unde se gasesc uniforme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, daca ai confirmare de la scoala ca uniforma e alb-negru, atunci ii poti face pe comanda de la mag specizaliate cu costume barbatesti sau poate gasesti de-a gata. Oricum, parerea mea e ca nu trebuie investit f mult in ea pt ca le ramane repede mica si pt ca baietii mai stau in genunchi la scoala, se mai tavalesc etc, deci intra la categ consumabile. In plus, cele sintetice sunt mai rezistente la frecus. Eu o sa-i iau o singura uniforma (se comanda prin scoala) si ca backup o sa ii dau ce mai are acasa la culoare: blugi sau alti panataloni sport.

Eu mai am o dilema: unde gasesc CUREA de pantaloni, as prefera ceva rezistent, poate chiar piele. Pana acum nu am avut nevoie caci majoritatea pantalonilor erau pe elastic.

Camasa cu maneci scurte ai gasit? Eu nu si as vrea sa-i iau una.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Buna dragi mamici,

nu va suparati pe mine ca vin peste voi dar am nevoie de cateva sfaturi pentru zmeurica noastra de 2 anisori - trebuie sa incepem gradinita!
sunteti deja asi in gradinite, iar acum incepe febra scolii - clasa 1 -bafta multa bradutilor!!!
ma ajutati cu cateva sfaturi?
-sa incep cu program scurt sau lung direct?
-imi puteti recomanda gradi cu personal iubitor, intelegator si aproape de copil (particulara) in zona Bucurestii Noi/Damaroaia? am vizitat cateva, da rnu sunt hotarata...ex Micul Print, Arc en Ciel, una de germana, chitziBush, Zori de Zi; m-ar ajuta foarte mult parerile voastre pentru ca ati trecut prin perioada de gradi cu bune si rele!

multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, am inteles ca se gasesc camasi cu maneci scurte in magazinele de cartier de langa Kaufland sau de pe Margeanului. Trebuie sa merg si eu pe acolo candva, ajung saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Kris, eu ajung f rar pe Margeanului. Daca vezi camasi cu maneca scurta alba pe undeva, te rog sa-mi spui ca sa ma pot duce direct acolo.
Multumesc mult.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mamici de braduti-scolarei, cum stati cu pregatirile?
Noi aproape le-am incheiat, am niste emotii de nu le pot descrie, nu-mi vine sa cred ca bebelusul colicos care doream sa creasca mare mai repede va fi peste o sapt scolar. I-au cazut 2 dinti de jos si f haios cand rade! Mai trebuie sa ne hotaram la ce afterschool va merge si gata, asteptam Marele Inceput!
Bubu05, unde esti!!!????

Haideti, fetelor, mai scrieti!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput