Pufi de ian-feb 2010 (25) - LMA Diana!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Voi ce le mai dati pufilor sa manance dimineatza (in afara de fructe) si la masa de la ora 16-17...?




Lara mananca lapte cu Shre ddies,nu i-am dat fructe dimineata,i le dau la gustari...Mai alternam cerealele cu tartina cu branza sau unt si gem si un iaurtel,asta e micul nostru dejun....

Atunci la gustarea de la 5,ii dau fie un iaurt,daca nu a mancat dimineata,fie 2 biscuitei integrali,fie fructe,in functie de ce a mai mancat peste zi...Pupici si pofta Davidutului!






Cum adica tartina? Paine prajita... sau cum? Musca din ea, mesteca bine?


Micki, Sorina

Mamica fericita de Mara si de David



Nyny,cumpar chifle proaspete de secara(foarte gustoase)si ii dau feliute unse,taiate in fasii din care musca,chiar ii place tare cand ii dau asa...Da,mesteca bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Nyny,cumpar chifle proaspete de secara(foarte gustoase)si ii dau feliute unse,taiate in fasii din care musca,chiar ii place tare cand ii dau asa...Da,mesteca bine....

Lara


Ohoho...ce fetitza mare. Bravo Lara.

O sa incerc si eu, poate imi face si mie David o surpriza...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny


Ohoho...ce fetitza mare. Bravo Lara.

O sa incerc si eu, poate imi face si mie David o surpriza...

Mamica fericita de Mara si de David



Multumim!Sigur ca trebuie incercat,si eu ma tot blocam in felul de alimentatie cu care era obisnuita,dar acum incerc cu de toate,copiii nostri sunt mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

jiji cand se trez la 7-8 mai ia un bibe 250 ml de lapte( deci, este innebunit dupa lapte)
in jur de 10....fructe...pasate..sau doar banana...
sau...ii fac sandvis cu cascaval la sandwich maker si il tai cubulete si le mananca...ii mai dau omleta de la mine( fara ulei)

am mai auzit...
tartina cu pate( facut in casa)
branza si ou



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Mara in ultima vreme accepta doar orez cu lapte la micul dejun. Evident ca nu-i pot da zilnic asa ca mai incerc milk-shake cu banana, painica cu unt, omleta, banana simpla. Ma gandeam sa-i fac si mar+para+scortisoara (desertul de la Simply), ii placea mult anul trecut.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Dece, Mire

Da, chiar vroiam sa intreb mai demult ...milk-shake-ul il faceti cu LP?... se face cu blenderul?... si cum il dati... sa-l bea pur si simplu cu cana , sau e mai grosutz si il dati cu lingurita? Scuze pt atatea intrebari pe cm2... da chiar n-am facut niciodata.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Dece, Mire

Da, chiar vroiam sa intreb mai demult ...milk-shake-ul il faceti cu LP?... se face cu blenderul?... si cum il dati... sa-l bea pur si simplu cu cana , sau e mai grosutz si il dati cu lingurita? Scuze pt atatea intrebari pe cm2... da chiar n-am facut niciodata.

Mamica fericita de Mara si de David



Eu il fac cu lapte de vaca+banana, la blender si il bea cu paiul din pahar.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

fimiu papa cu lingura ...ceva intre lingurita si lingura de adulti
intotdeauna i-au placut fructele,dar de vreo saptamana ma sperie...fac cu blenderul tot felul de "nectaruri"...baga la greu...in compensare,cam refuza mancarea,ca nu-i prost......fructele sunt dulci,mancarea nu
btw...sa incercati:pepene galben+banana+capsuni...si il lasati asa...gros...nu-l diluati cu nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Nyny, Sorina

Ne-am intors de la dr. El e bine. Vineri il vaccinam. Eu sunt varza. Muci...cap infundat...capul doare...da' trece.





Mami a lui Florin - Cristian



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/15-brose-baby-friendly" target="_blank">Brose-butoniere, baby-friendly


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Nyny, Sorina

Ne-am intors de la dr. El e bine. Vineri il vaccinam. Eu sunt varza. Muci...cap infundat...capul doare...da' trece.





Mami a lui Florin - Cristian



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/15-brose-baby-friendly" target="_blank">Brose-butoniere, baby-friendly


Magazinul meu
multa sanatate!

Mergi la inceput