Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

multumim frumos

mada da, pai e un tricou alb banal personalizat, n are mare scofala, dar mesajul si surpriza a facut efectul luca da, a crescut tare mult, si-a dublat si depasit deja greutatea de la nastere, are 5200! am zis ca de acum gata, nici nu ma mai stresez cu greutatea ca nu are sens, e clar ca ii merge bine o sa mai pun poze mai tarziu pe picasa, ca in asta cu telefonul nu se vad progresele ft bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

alexina, ce printesa pletoasa ai si tu . caruciorul este Graco?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


da e graco:)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Bai nene, da' m-a innebunit si pe mine reclama asta cu Fitness

Fetele, noi iesim afara , ne "vedem" pe seara. Pupici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alexina ai o printesa frumoasa foc foc foc

mada e mesaj subliminal asta cu fitnessu si eu de cate ori am vazut deja reclama ma bate gandul sa incerc plimbare placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata fetele...

Trec direct la subiect ca sunt un pic agitata...

Micuta mea implineste in data de 1 iunie 2 luni. Si dr. imi spune ca nu imi poate face vaccinul decit in perioada campaniei de vaccinae adica in fiecare zi de 25 a lunii. cu alte cuvinte, daca astazi este prea devreme ptr ca inca nu are implinite cele doua luni fara citeva zile, ....vaccinul il va face luna viitoare pe 25. Nu este prea tirziu? Am optat ptr cele de la stat...gtatuite, a mai acceptat cineva varianta asta de vaccinuri? Sa am incredere...sau sa meg sa le cumpar pe celelalte si sa caut un alt dr...?
Ce ma sfatuiti?

Multumesc aniticipat...

Ginduri numai de bine tuturor fara exceptie...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

alexina ai o printesa frumoasa foc foc foc

mada e mesaj subliminal asta cu fitnessu si eu de cate ori am vazut deja reclama ma bate gandul sa incerc plimbare placuta!


Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011



si Luca e de invidiat :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Merg sa citesc din urma ...vre-o 7-8 pag si revinnn!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

fetelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

va pup pe toate fara exceptie
mi-e un dor nebun de voi
mi s-a stricat incarcatorul la laptop de ceva vreme si nu mai am calculator....am prins acum unul sa va salut sa va spun ca noi suntem bine, crestem si ne ingrasam

am pus poze noi pe picasa sa ne vedeti si sper din tot sufletul sa remediez repede problema

am vazut si eu cateva poze cu fluturasii din odiseea noastra niste frumosiiiii cu totii, iar mamicile nu mai spun ca m-am socat cat ati slabit si ce bine aratati


acum tre sa fug
incerc sa mai intru deseara
va pup pe toate si sper sa ne conversam mai mult cat de curand


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning!!!

Espresso careva?? eu bag unul acum ca mi-s mai mult decat chiauna Am decis, de la noapte ma mut inapoi in dormitor cu barbatu si o las pe piscoata sa doarma singura sa nu ma mai trezesca de 10 ori pe noapte , sa rada si sa chicoteasca singura, ca pe mine nu ma mai tin balamelele... de foame nu ii e foame ca tot de vreo cateva nopti cand i dau sa suga, numai 5 min maxim si apoi adoarme la san si nu o mai trezesc cu nimic,... deci nu ii e foame ca de i-ar fi foame ar suge mai mult... o sa ii dau sa suga bine bine la ultima masa dinainte de nani dupa baitza si asta e .. o sa mai vin la ea dimineata la 6 sa vad ce mai face , ca poate asa o face si ea singurica kk , in fiecare dimineata de reo 3 zile la 5 jumate ea face kk dar o ajut eu ca mi-e mila sa o las sa se chinuie ca se screme atre si se inroseste de zici ca ii ies ochii din cap... deci poate asa nu o sa mai sar repede sa o ajut si o sa reinceapa sa faca ea singurica kk

Azi mai tarziu daca nu o dormi macar stiu de ce , de la cafeaua mea, dar oricum , am facut-o jumi juma, decofeinizata si cu cofeina , sper sa nu fie o bomba pentru ea si totusi sa doarma ca daca si azi face la fel ca ieri, eu ajung la balamuc

Mandra e in patut la ea si rade si da din picioare si boxeaza si nu stiu cu ce sau cine se intretine singura, sper sa o tina naravul si sa nu inceapa a urla curand ca nu mi-am terminat inca de baut cafeaua

Gata palavrageala, ma duc sa sun la doctor sa ma reprogramez ca azi dimineata la 9 jumate aveam programare si nu am mai ajuns ca-s rupta-n doispe si voiam sa dorm si eu ca adormise la san dar minunea nu a tinut mult, 5 min ca s-a trezit si a inceput a rade si chicoti

Ne auzim mai tarziu daca nu o avea program de urlat si azi

O zi buna si cu soare va doresc , poate chiar nu cu foarte multe grade in termometre, numa atatea cat sa nu va fie prea cald, restul ce trece peste trimiteti via Londra ca aici s-a cam racit de vreo 2 zile chit ca e soare, si bate un vant de a ciufulit-o si pe madam Obama ieri cand s-a vazut cu regina si i-a pus si poala-n cap

Va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata si de la noiiiiiiiiii

am reaparut dupa ceva lipsa


catank eu nu i-am facut fix in ziua x antoniei niciodata vaccinurile
cred ca pe cel de 2 luni l-am facut la 3 luni ca a fost racita
etc.
deci nu e musai sa fie fix o zi anume'
dar ma intreb de ce medicul ala are doar o singura zi de vaccinare?
are un stres pe cap?
doamne nu am mai auzit asa ceva pana acum
eu daca am chef sa vaccinez in nu stiu ce zi atunci merg
nu ma poate obliga cineva sa astept pana in nu stiu ce zi
ca poate am o treaba atunci
in fine
vezi si tu ce decizie iei
eu la antonia am facut vaccinurile cumparate
de oroarea primului
ca in loc de o singura intepatura
la stat erau 2
dar de data asta
le voi face pe cele de la stat
ca nu-mi mai permit
sa arunc 3 mil pe fiecare vaccin



Mergi la inceput