Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Pica ce sa le faci, cand te roaga asa frumos si mai fac si o mutrisoara de aia la care nu poti rezista... au ei armele lor cu care ne invart pe degete...
Eu ma bucur de Stefan...pentru ca pana acum nu a avut noapte intreaga...si cand era mic se trezea de cateva ori pe noapte, dar spre norocul meu ii dadeam tzitzi si dormea la loc, nu statea la povesti ca alti copii..sau sa stea treaz multa vreme peste noapte....dar e destul ca te trezesti..
Si ca sa mai raspund si eu la ce s-a discutat in ultimele pagini ale capitolului trecut....eu i-am cumparat cateva biberoane lui Stefan...dar a folosit doar unul.....la apa. Ceai nu a vrut cand era mic, iar lapte, in afara de al meu, nu a acceptat altceva. Dupa ce l-am intarcat la 1 an si doua luni, am incercat sa ii dau lapte praf, vreo 2-3 tipuri, nu a acceptat nici unul. Si nici de vaca. Insa nu mi-am facut probleme, nici eu nu am baut lapte de la 10 luni, cand m-a intarcat mama . Si nici in ziua de azi nu mananca Stefan lapte, acum de cand merge la camin a inceput sa bea cate o canita de lapte cu cacao, dar lapte simplu, nu. Insa manaca iaurt, simplu, nu ii place cu fructe. Si ii place si branza. Asa ca isi ia calciu de aici.

diana 10+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Vai..Madyi, ce-mi faci...salivez aici pe tastatura...

diana 10+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!! si eu la o cafea!
va multumesc pentru aprecieri si ma bucur ca v-au placut pozele si baietelul meu
Diana, felicitari pentru noapte dormita!! sper sa ajungem si noi asa intr-o buna zi, ca deocamdata, vai , vai

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza2bby

Buna fetele ,

este prima data cand scriu in "odisee",mi-a luat ceva dar v-am gasit ( fetele care nasc in aceeasi perioada cu mine).Sper sa ne ajutam reciproc cu sfaturi si experiente.
Maine merg sa fac Bitestul , sunt un pic cam speriata dar sper din toata inima sa fie bine.
Am 11+ am niste dureri de ovare (cred),o fi normal?
Eu am mai nascut odata acum 11 ani - Vlad Ionut , dar a trecut mult timp de atunci si am cam ramas in urma cu toata tehnologia :).
Va pup,sarcina usoara si sa va dea Dumnezeu bebici sanatosi si ce sex va doriti.

Alina

bine ai venit
sarcina usoara si succes la DT
no spoa sa iei daca ai dureri de burtica

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!
Madyi la multi ani! Sa fii iubita si fericita si sa te bucuri de un bebe frumos si sanatos!

Luny nu pot sa vad poze de la servici dar abia astept sa vad "banditul" !

Multumesc mult fetelor pentru gandurile voastere bune pentru mine si pt Emily !

Sunt din ce in ce mai nerabdatoare! Azi am schimbat prefixul si maine la 12 am in sfarsiiiiiiit prima eco!!!

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Bine ai venit printre noi, Alina! Sa ai o sarcina usoara si fara probleme si tinem pumnii pentru DT!

Fetelor, eu am vazut ca majoritatea dintre voi fac dublu testul la 11-12 saptamani. Eu o sa-l fac la 13 sapt si doua zile dupa UM pentru ca dr meu a omis sa imi dea trimitere din timp si si-a adus aminte abia cand aveam deja aproape 8 saptamani si cand nu am mai gasit loc pentru programare decat la 13 sapt, apoi tot el se mira la urmatoare consultatie de ce ma duc asa tarziu. Credeti ca e o problema ca-l fac asa tarziu? La ultima eco bebe era oricum mai mic decat varsta dupa UM.

10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Mada tin pumnii pentru eco de miine.

Alina bine ai venit si astptam sa mai scrii.

Eu una sunt singura in birou caci colegele mele sunt care incotro, una la sapa alta n delegatie, iar eu nu am chef sa stau sa "compun" (adica sa fac partea scrisa de la un proiect), asa ca imi pun sperante in voi pina la 16;00 sa scrieti ceva interesant sa nu ma plictisesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madabout2003

Sunt din ce in ce mai nerabdatoare! Azi am schimbat prefixul si maine la 12 am in sfarsiiiiiiit prima eco!!!

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 10+




Mada, de cand te asteptam sa ne zici cand mergi la eco. Te asteptam cu vesti bune

PS: Merci mult de urari!

10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

neata
Bravo Diana sa o tineti tot asa

Madyi la multi ani!! si sa va bucurati de bebe
e ok DT si la 13 sapt..mia- zis ecografista ca se poate face pana la 13 sapt si 6 zile..si ideal e la 12 sapt

mada yaay..o sa il vezi pe bebe te asteptam cu vesti

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Mada, sa fie o intalnire frumoasa azi la eco! tin pumnii fetei tale!
madyi, bitestul se face pana la 14 saptamani, si eu am gasit programare tot la 13 saptamani si dr mea a spus ca e ok... in fine conform ecografiei ar fi 12 saptamani, conform ultimului CM, ar fi cam 13..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput